Dnešní téma je přímo aktuální pro čtenářku s nickem Knihovna, neboť leží doma ve stavu nemocných. Naštěstí je to „jenom“ nachlazení. Ale jinak se ke svému zdraví chová zodpovědně a chodí na preventivní prohlídky

Milá Dano a čtenářky, všechny zdravím a přeji Vám zdraví. Momentálně jsem doma nemocná, bohudík jen nastydlá. Když zůstanu doma na neschopence, tak si vždy vážím toho, že jen s nějakou prkotinou a vzpomínám na všechny ty, kdo válčí s nějakou vážnější chorobou. Co se týče mě, jsem ukázněný pacient i klient VZP. Na preventivní prohlídky chodím pravidelně, souvisí to i se zodpovědností. Vyplatí se, občas se včas odhalí nějaký průšvih a slibuje se, že ukáznění budou zvýhodnění. Už aby to bylo!

S očkováním to nepřeháním. Hlídám si tetanovku a to je vše. Některé vakcíny a doplňky stravy mi připadají jako zboží nabízené farmaceutickými firmami. To samé životní pojištění, pojištění For you atd. Prostě obchod s jistotou. Někdo to holt pro klidný spánek potřebuje, tak proč by někdo nevydělával, že!

 Před chorobami se snažím chránit zdravým stylem života. Nekouřím, jím pestře a chodím cvičit. Naštěstí mám práci, která mě nestresuje a žiju v harmonické rodině.

Ale chorobám, které nás mají potkat, se stejně nevyhneme. Geny jsou dané a mocnější než my. Akorát včasnému odhalení nemocí můžeme pomoci tou prevencí a pak náklady na léčbu jsou možná nižší.

Když nějaká viróza (né Zemanova) se plíží, tak nasadím přírodní léčbu. Zázvorový čaj, citrony, cucavé pastilky, priznitz na krk a spánek. Pokud se přidá teplota, tak vynechávám veškeré společenské a sportovní aktivity a když je mi hůř, dovolím si zůtat doma jako teď!

Neuznávám přecházení chorob. Vím, že někteří lidé se nemohou dovolit luxus-marodit. Ale pak se choroba táhne déle, nakazí ostatní kolektiv atd. Ještě jeden pojem souvisí se zdravím a to je hypochondrie.

Naštěstí u nás žádný hypochondr není. Tuto skupinu lidí lituji a vím, že potřebují hodně empatie a trpělivosti! Mé zamyšlení končí a přeji všem zdraví a krásný barevný říjen bez plískanic a stonání!

Knihovna

Milá Knihovno, díky za názor. Hypochondr je chudák, který musí psychicky trpět

Text nebyl redakčně upraven

Reklama