Pro Betlémské světlo se za Skauty vydala čtenářka Snížek. Domů ho však nedonesla. Proč? To se dočtete v této novince...

Také si domů nosíte o Vánocích Betlémské světlo? Občas se to nepodaří...


BETLÉMSKÉ SVĚTLO
U mne byl zajímavý zážitek už když jsem vzala lucerničku a šla ke skautům pro Betlémské světlo. Netušila jsem že se venku udělala řádná ledovka, až jsem vylezla ven, ale to už jsem se nechtěla vracet. Nešlo jít ani po chodníku ani po silnici, jedině po trávě nebo zbytku sněhu. Po cestě mi zněla v uších píseň - Pane Bože, za co. Tím že jsem hleděla pod nohy a ne moc na cestu a nikdy jsem tam nebyla a taky byla tma tak jsem v uličkách chytla blbý směr a ocitla se někde jinde, vracela jsem se. Když jsem uviděla průvod skautů s lucerničkama, byla jsem šťastná, oni mi ochotně připálili světlo a šla jsem domů. Po cestě jsem se měla párkrát přerazit, ale lucernička stále svítila. Až jsem byla jen kousíček od domu tak ta mrcha zhasla, byla jsem promoklá a řádně naštvaná. Zařekla jsem se že už tam nikdy nepolezu.
Syn s kamarádem jeli kupovat autem dárky, taky nevěděli jak blbé bude počasí. Se strachem jsem čekala jestli se mi syn vrátí vcelku, protože to by byl pro mne ten jediný největší dárek, naštěstí přijeli hodně pozdě ale přece, živí a zdraví.
Pod stromečkem nás bylo letos o jednoho víc - kocourek Mikeš se k nám před měsícem přimňoukal, našel si nás sám. Nadílku prospal po té když se nabaštil rybího masa z polévky. Pak dostal dárek - míček a řádil, hraje dobře fotbal.
Já dostávám vždycky to co mám ráda. Nikdy ale nezapomenu na poslední vánoce když jsem byla svobodná a mamka mi nadělila pánské pyžamo zelené s pruhama a gumáky. Z jejího hlediska to bylo praktické a potřebovala jsem to. Já byla v šoku a řekla jsem jí že jestli si myslí že jsem stará panna když mi dává také věci tak další vánoce už budu vdaná a odstěhovaná, to jsem taky hned na jaro splnila.
SNÍŽEK

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Denní soutěž 27.12.2012

  • Souřadnice: 2 - 1 - 2 - 23

Co se souřadnicemi dělat se dozvíte dnes v 15.00 hodin.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

  • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
  • Měly jste bohatého Ježíška?
  • Z jakého dárku jste měly největší radost?
  • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

Reklama