Zdraví

Netta 35: Kůň a lyže?

Před pěti lety jsem měla německého ovčáka,který byl  pes pracovní,nevím,kde se to v něm vzalo,možná se tak již ,,pracovně" narodil.Miloval zvířata jiného druhu a samozřejmě i svého druhu,byl přátelský i k dětem.Jednou jsme se brouzdali vysokými závějemi,když jsem na kopci zahlédla děcka,jak si sáňkují a protože jsem znala vášeň svého psa,který co jezdí a je jedno- na co-to jezdí- šíleně miloval,tak jsem  s ním šla za dětmi.Můj pes byl ve svém živlu,hned se skamarádil se všemi dětmi,každý kdo jej vzal na své sáňky,byl najednou jeho kámoš,kterému sáně do kopečka vytáhl. A už spěchal,s nasedáním.Když se některé děcko nemělo k nasednutí,dokázal jej čumákem důrazně popohnat.Byla z toho občas mela,neboť sáně se rozjeli z kopečka sami,pes se je snažil dohonit a v rychlosti nasednout.Ten den si to náramně všichni užili,samozřejmě i já.

Druhý den,jsem si vzala lyže a jeli jsme za kamarádem ,který má koně,dlouho mi sliboval,že mně naučí jezdit za zapřaženým koněm,prý je to strašně fajn.I stalo se a já byla zapřažena za koně-držela jsem se opratí a kůn z vesela  klusal.Můj pes si běžel vedle.Nevím,co bylo příčinou toho,že se kůň splašil,nechápu proč jsem se hned nepustila,ale asi se mi líbilo,jak jedu rychle, až do té doby,než se kůň vydal jinou trasou,smrčky,krtiny no-bylo to nevídané a nečeakné.Tenkrát jsem měla lyže po tátovi,takové klasické ve předu to mělo špice.A tak jsem v jednom okamžiku to neurejdovala a samozřejmě jsem se zapíchla do nějaké nory,co byla hned za polem,které jsme fakt prosvištěli,ta nora mě zabrzdila,já konečně pustila ty opratě a kůň si odcválal vdál.No,jo,já byla zapíchlá v té noře,ale jak jsem se tam tak krásně vyjímala,začala mi být zima,bolela mně levá noha a já dostala strach,že tam zůstanu ,jako terč pro "bláznivé" myslivce,kteří střílí na vše co se hýbe-neboť i já se v tom větru na nechráněném závětří hýbala.Naštěstí za chvíli dorazil můj pes a na slovo najdi pomoc se vydal zpět ke kamarádovi,který mne již začal hledat,neboť se kůň vrátil sám.Když mne vysvobodil z krtiny,tak mně musel odnést na silnici,kde již čekalo auto-nebyla jsem zmrzlá,i když jsem se klepala jako sulc,ale měla jsem zlomenou levou nohu-kotník a  kyčl,no v nemocnici jsem byla ,až do jara.Když jsem pak p.primářovi vyprávěla,jak jsem se dostala do invalidního stavbu,když jsem byla v nemocnici na kontrole-řval smíchy.

To se to chechtá,ale já mám v noze šrouby. Do dnes na to nemohu zapomenout a již chodím pěšky,nelyžuji,nesánkuji.

Zdraví Netta 35

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Tak takový sport tu zatím ještě nebyl, jste odvážná! :)

 • Sportujete v zimě?
 • Který sport je tím vaším oblíbeným?
 • Jak jste se ke sportu dostala?
 • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
 • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
 • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

   
10.12.2010 - Zdraví - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] babicka11 [*]

  Koně mám ráda, ale z dálky...jinak se jich spíš bojím...

  superkarma: 0 11.12.2010, 19:13:08
 2. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  trvalá památka na adrealinový sport,Sml79

  superkarma: 0 11.12.2010, 10:10:21
 3. avatar
  [4] sedesatka [*]

  Sportem k trvalé invaliditě Sml54 

  superkarma: 0 10.12.2010, 21:31:52
 4. [3] motylek1 [*]

  tak takovou odvahu nechat se tahat koněm bych neměla

  superkarma: 0 10.12.2010, 16:43:17
 5. avatar
  [2] Introvertka [*]

  Před lety v zimě, jsem měla nehodu a dostala šroubečky do nohy. Naštěstí mi je pak zase vyndali. Ale od té doby se nějak bojím v zimě skotačit. Doufám, že se to někdy (třeba letos) prolomí.

  superkarma: 0 10.12.2010, 15:32:40
 6. avatar
  [1] Eliana [*]

  ..a pak, že je sport zdravý...chuděro, ty šrouby to je naprdSml79Sml79

  superkarma: 0 10.12.2010, 14:52:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme