Umíte si představit, že do připravených úlků naplníte omylem nivovou pomazánku? Tak právě to se přihodilo čtenářce Evuš.

Dají se jíst úlky s nivou? To zjistíte v příspěvku čtenářky s nickem Evuš…


Dobrý den všem,
vzpomněla jsem si na jednu veselou příhodu s vánočním cukrovím v souvislosti s příspěvkem Katy o úlcích. Před několika lety se mi povedla tato záměna. Měla jsem připravené úlky na naplnění. V lednici jsem měla připravený krém v misce. V druhé misce jsem měla připravenou nivovou pomazánku. Mně se podařilo zaměnit misky a nivovou pomazánkou naplnit asi polovinu úlků. Kdybych ochutnávala, tak bych na záměnu hned přišla. A po nějaké době jsem si vzala naplněný úlek, a zdálo se mi, že něco není v pořádku, ale nechala jsem to být. Až druhý den, kdy si vzaly děti a úlky byly zaležené, tak se záměna vysvětlila a úlky jsme museli udělat znovu, protože se opravdu nedaly jíst. Radost jsem z toho neměla, ale nedalo se nic dělat. Teď už je to jen veselá vzpomínka, tenkrát jsem se na sebe zlobila, protože mi bylo líto té titěrné práce.
Přeji všem ať se cukroví vydaří a pozor na podobnou záměnu.
Evuš

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

  • Pečete o Vánocích?
  • Jaké je vaše nejoblíbenější cukroví?
  • Kolik pečete druhů?
  • Už jste s pečením začala?
  • Děláte také vánočku a koblížky?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte (a můžete třeba i s fotkou, když budete už z letoška mít) na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 30. 11. 2012 do 14.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a možné získání pěkného dárku: balíčku Hera máslová příchuť a knížky Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama