venecBlíží se nejkrásnější svátky v roce, blíží se Vánoce. V tomto roce snad ještě dřív než v minulém, nás zachvátilo dárkové šílenství, ale nesmíme také zapomínat na naše byty a domy. Vytvořit to správné krásné prostředí prostoupené nádechem Vánoc, to je to pravé. Udělejte si originální dekoraci sami. Jak říká Šárka Růžičková, dekoratérka a floristka, „trendem je sladit barvy", opět vévodí černá a bílá, ale hodí se jen pro specifický interiér. Pojďme si vytvořit netradiční adventní věnec.

Potřebujeme:

  • Pattex tavnou pistoli
  • Podklad pro věnec - například z březové kůry, který je zajímavý již svou barvou a materiálem
  • Hroty na svíčky (jestliže budete svíčky zapalovat a nebudou sloužit jen jako dekorace, pak hroty s kalíšky)
  • 4 bílé svíčky
  • bílé umělé květy - nejlépe orchideje - vypadají jako živé
  • trochu rašeliníku či mechu a další věci na přizdobení jako jsou malé kouličky, zvonečky, hvězdy atd.

Postup

venec1. Dejte prostor své fantazii a vymyslete, jak by podle vás měl finální výrobek vypadat. Připravte si nejdříve všechny věci, které budete potřebovat.venec2. Připravte si základ věnce, který koupíte v květinářství, zapíchněte do něj hroty na svíčky. Když budete chtít svíčky zapálit, doporučujeme použít hroty s kalíšky, aby bylo vše bezpečné. Když ale budete mít adventní věnec jen na okrasu, pak nemusíte. Postupně nahřejte hroty (pomocí zapalovače nebo jiné svíčky) a nabodněte na ně svíčky. Tak budou dobře držet.venec3. Připravte si Pattex tavnou pistoli. Vyjměte ji z obalu (Pattex pistoli koupíte ve většině hobby marketů a v kutilských potřebách), vložte jednu lepící patronu a zapojte pistoli do elektřiny. Díky speciální receptuře lepidlo samovolně nestéká. Pistole se musí zahřát, chvilku vyčkejte.venec4. Po několika minutkách je Pattex pistole připravena. I když se pistole zahřívá, dbá na vaše bezpečí, proto je její hrot opatřen gumou. Vezměte si pistoli do ruky a jediným stlačením aplikujte lepidlo na umělé květiny a ostatní dekorační prvky. Začněte od těch největších.

venec5. Stejně pak pokračujte s menšími dekoračními květinami - např. s větvičkami, s mechem či lišejníkem, oříšky atd. Dekoraci pak s lepidlem přitlačte na konkrétní místo. Ihned drží.

venec6. Ve finále můžete vzít například zlaté kouličky a stejným způsobem je nalepte na věnec.

venecvenecTak, ještě konečné doladění a máte hotovo.

Pár tipů:

Slaďte své aranžmá s barvami vašeho interiéru - například, když máte kombinaci oranžové a světlé zelené, použijte odstíny i na dekoraci, bude to velice zajímavé. Do moderního bílého či černého interiéru se skvěle hodí dekorace v této kontrastní barvě, nebojte se toho.
Pattex pistolí nanášejte lepidlo vždy na dekoraci ne na věnec (podklad) - bude se vám tak lépe pracovat.

Reklama