Adventní čas už je opravdu na spadnutí a vy máte nejvyšší čas pořídit svým dětem adventní kalendář, aby jim ten předvánoční čas lépe ubíhal. Můžete si ho koupit v obchodě, ale možná vás bude víc zajímat inspirace na výrobu vlastního, mnohem nápaditějšího, který nejen potěší, ale zároveň udělá i hezkou výzdobu ve vašem bytě.

Mě vyloženě nadchly tyto netradiční adventní kalendáře, které připomínají romantické časy dob minulých. Můžete si je sami vyrobit.

Jednodušší kalendář z pestrých sáčků, které zavěsíte na nástěnku, poličku nebo třeba na záclonu zvládne jistě každý..

sáčky

Sáčky můžou skrývat nejen sladkosti, ale i drobné dárečky. Jsou vyrobeny z látky a trochu zručnějším maminkám určitě nedají moc práce. Dají se využít i různé pestrobarevné zbytky, kterých vám bylo líto vyhodit.

sáčky

polička

Adventní kalendář ve tvaru koníčka už je na výrobu trochu náročnější.

 

kník

Ten na obrázku je ze dřeva, ale můžete si s materiálem trochu zaimprovizovat. Třeba koníka vystřihnout z tvrdého kartonu, polepit látkou a balíčky k němu přivazovat mašličkami.

Klidně zvolte i jiné zvíře, třeba jelínka nebo medvídka. Uvidíte, že z takového kalendáře budou mít vaše děti mnohem větší radost než z obyčejného, který každý koupí v supermarketu.

A ještě jednu výhodu mají tyto netradičních kalendáře. Po vyprázdnění je nemusíte vyhodit. Schovejte si je a příští rok, jako když je najdete.

Jak se vám líbí tento nápad? Dala byste si práci s jeho výrobou?

Foto: almara shop

Reklama