Snila jsem svoji pohádku-byla jsem princezna,kterou přijel z věže,kam mne zavřeli,vysvobodit princ-na bílém koni sám a neohrožený.

Když jsem se po úrazu hlavy probudila v nemocnici,byla jsem v tom sněhobílém povlečení sotva vidět. U mého lůžka seděl mladý muž,kterého jsem již někde viděla-a začala jsem si vzpomínat,že on jel s  povozem plného sena,já jela na kole a chtěla jsem jej předjet z kopečka,jenomže ejhle na polní cestě byl výmol a já hups do toho povozu,přímo hlavou.Kdybych byla vyšší,mohla jsem si hovět na seně.Tak,hle jsem si hověla na nemocničním lůžku.Za čas mně pustili domů a venku na mne čekal můj princ,z kterého se vyklubal přítel,za čas nás oslovila láska.První dítě přišlo o devět měsíců později.Láska jako trám,která hory přenáší.

Byla jsem šťastná,zamilovaná a pyšná na syna,který měl hluboké oči po svém otci. Kamarádka mi říkala,dej si pozor,není vše jak si myslíš,smála jsem se, a nevěřila ji.

Čekala jsem druhé dítě, když jsem poznala pravdu-můj princ,byl lhář,měl milenku,byla velice krásná a šla tvrdě za svým cílem.Pamatuji si to jako,kdyby to bylo včera a zatím je tomu 35 let.Zeptala jsem se manžela jak to bude dál,byla jsem bita,vzteky mi kopal do bříška,kde se každým dnem mělo narodit dítě.Kdyby nezasáhli sousedé,byl by mne ukopal k smrti.Dítě umřelo,ještě než přijela sanitka a já se za půl roku rozvedla.Jizva na břiše mi stále připomíná to co se stalo,v srdíčku již mám mír,ale kdykoli se blíží  to smutné výročí,pláču-ne bolestí ze zrady,ale touhou po zmařeném životě,po děťátku,které jsem nemohla ani pohladit.

Uběhlo několik let a já se znovu vdala-nevím,kde se v chlapech bere zlo,ale tento druhý manžel si také myslel,že kdy mi vrazí facku,že si snad sednu a budu z ticha.Něco se ve mně zlomilo a před pár lety jsem mu za tu facku namlátila-jsme spolu již  24let a od té doby co byl pán "tvorstva",sám bit-se chová slušně. 

Přeji všem hezký den-Neta35

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek zní: Násilí na ženách. Zajímají nás vaše zkušenosti a názory. Zajímá nás, zda-li jste se s násilím na ženách také setkala a jak se zachovala.

Své příspěvky posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama