Bulvár

Nestyda: Jsem „jetá“

Že nejsem normální, není nic nového. Začalo to nevinně, když jsem byla ještě malá. Měla jsem hodně plyšáků a panenek, a když jsem chtěla v posteli mít jednoho z nich, nakonec tam skončily hračky všechny, aby jim to nebylo líto, a všechny jsem je přikrývala a celou noc se o ně jako kvočna starala.

Je pravda, na tom malém kousíčku, který v posteli ještě zbyl, jsem toho moc nenaspala, není se tedy co divit, že jsem byla více vzhůru než v limbu a proto mohla hračky neustále přikrývat.

Když jsem byla trošku větší a zamilovaná do různých interpretů, nikdy mi nestačily představy jenom o jednom z nich. Ne, v mých snech mě chtěli všichni. Nebyla jsem právě troškař a milovala jsem všechny kluky z New Kids on the Block, Depeche Mode, mezi mé favority patřil také Chesney Hawkes…

Na štěstí jsem se právě začala učit anglicky, nuže nebyl problém se většinou s cizinci domluvit. Dodnes vzpomínám na svůj první anglický dopis, kdy jsem si Jasonu Donovanovi psala o autogram.

Má angličtina se nacházela teprve v plenkách, lze mi tedy odpustit jisté překladatelské nesrovnalosti, kdy jsem českou větu: „Líbíš se mi,“ suveréně přeložila „You like me,“ což, jak všichni dobře víme, znamená „Líbím se ti.“

To je věc hotová, věta oznamovací zakončená tečkou to potvrzuje. Byla jsem soudná, již tehdy jsem si moc nevěřila a tak jsem svůj anglický výtvor dala k opravení soudružce učitelce, která to s radostí (asi) udělala a do Austrálie tehdy putoval dopis srozumitelný, avšak Jasonovi jsem se asi nelíbila, protože se na mě s autogramem vyprdnul a nebo závistivé poštovní doručovatelky dopis od mého případného chotě zcenzurovaly a tak mi pošlapaly štěstí. Nyní jsem třeba mohla osedlávat nějakého pěkného klokana a přes plot krmit sousedova koalu.

Tímto se tedy udávám z úchyláctví „velké oči“, kdy „jeden je málo“.

S přibývajícími léty mi mozek změknul o něco více. Začala jsem „párovat“.

Bylo to na hlavu. Uvedu na příkladu mytí nádobí. Umyla jsem lžičku a dala ji do odkapávače. V té chvíli jsem honem lovila v pěnou pokryté vodě, abych umyla další lžičku, aby lžička již umytá nebyla v odkapávači sama.

Jenže, jak už to při mytí nádobí bývá, objevila se lžička třetí, což mi nepasovalo do vzorce „pár“. Hodně jsem se u nádobí natrápila.

Ale nakonec vše utřídila tak, aby hluboký talíř nebyl sám a když nebyl po ruce další hluboký, seznámila jsem ho s mělkým a proč by jim to spolu nemohlo chvíli klapat, ne? Tahle úchylka se mě držela také poměrně dlouho.

Domácí práce jsou studnicí pro drobné úchylky.

Tato, o které se chci zmínit nyní, se mě drží dodnes. Týká se věšení prádla. Musí v tom být systém. Kalhotky v jedné řadě, ponožky v další řadě, pak tílka, trička…

Dokázalo mě rozhodit, když bylo prádlo pověšené jinak, nedbale a nahodile. V takových momentech mne jímala hrůza a musela jsem zhluboka dýchat.

Při věšení prádla je také striktně dané (v mé pomačkané hlavě), jaký kolíček a na jaké prádlo použít. Takže, na mé prádlo stačí kolíčky starší, ale na prádlo toho druhého VŽDY nové kolíky, přivřu oko, když se to týká ponožek. Ponožky je možné připevnit ke šňůře kolíčkem staršího data výroby.

Opět se ozývá úchylka „párování“, kdy ponožky musí mít kolíčky stejné, buď nové nebo staré, nikdy na střídačku. Vyjde-li to jako na potvoru tak, že mi zbyde jeden nový a jeden starý kolík, dochází k seznamování kolíčků, modlitbičkám, aby mi to ponožky odpustily a sáhodlouhé výčitky v mých pochroumaných mozkových závitech.

A když se, Míšo, zmiňuješ o tmě, také z ní nemám nejlepší pocit. Ve tmě se dusím. Jakmile aspoň někde nesvítí maličké světlo, je vymalováno. V krku se mi usídlí knedlík velikosti basketbalového míče, také tak tvrdý, takže nemůžu nejen dýchat, ale ani vydat hlásku.

 Začnu šmátrat okolo sebe a hledat vypínač, zdroj jakéhokoli světla. Jsem schopná se rozběhnout do tmy a rozrazit si o stěnu naproti čelo, čemuž se v rámci paniky i zasměju, protože jinak bych začala hystericky ječet.

Nocování ve stanu podstoupím jen pod podmínkou, že mám u sebe baterku a tu v průběhu noci rozsvěcuji, abych se přesvědčila, že svítí.

Když není baterka, poslouží mobil, který každých deset minut zabliká kdekoli, kde je tma a „spím“ tam já. Někdy ale dušení přehluší i světelné efekty vydávané baterkou nebo mobilem a já MUSÍM ze stanu pryč! To jsem nepříčetná, musím se hodně ovládat, polévá mě horko a trhavě lomcuji zipem, dokud jej nerozepnu a nemohu prostrčit ruku ven ze stanu. Nedej bůh, abych rozepla zip a ruka narazila do sítě proti hmyzu, kterou je otvor ještě chráněn.

Při úplné tmě neusnu ani ve známém prostředí, natožpak v prostředí neznámém.

Trpím také slabostí pro knížky. Ráda se toulám knihkupectvími, kde tiše sním. Na(ne)štěstí na mé trase na metro se vyskytuje antikvariát, kde dost často nacházím knihy, po kterých jsem delší dobu (i léta) toužila a jejichž nová vydání dostupná v knihkupectvích nemají takové kouzlo a cena se mi zdá přemrštěná. Párkrát jsem do antikvariátu vtrhla ověšená batohem, kocourem a kabelkou, když jsem si to původně štrádovala na autobus. V té chvíli neexistoval čas, jen v ruce uchopený knižní skvost, který ještě více ztížil již dost těžká břemena, která jsem s sebou vlekla.

Jsem posedlá obojživelníky. Jakmile jsem v přírodě, kde v suchém listí na čerstvě vybatoleném jarním sluníčku, které nabírá na síle, proběhne ještěrka, povykuji a vystrašenou ještěrku dále stresuji různým pronásledováním, protože ji MUSÍM vidět. Takhle dovedu tyranizovat i žabáky. Jejich jedinou výhrou je fakt, že má kondička není z nejkondičkovatějších, tudíž dlouho nevydržím a odpadám.

Na závěr, člověk je stižen kde čím, ale dokud jsou to „úchylky“, které druhé neomezují, nijak je neotravují a neovlivňují negativně jejich život, jsou to „úchylky“ roztomilé, avšak pouze do té doby, je-li s nimi jejich majitel smířen a sžit a nepůsobí mu žádné velké komplikace při každodenním životě.

Nestyda


:-))))))) Co Ti mám k tomuhle kouzelnému veledílu říct?? Polila jsem se kávou, slzím, a že čtu Tvůj příspěvek na Karláku, zaznamenali lidé na Lhotce. Já Tě miluju!!!! :)))))))))))) Míša

A na co jste "ujetí" vy? Dnes si povídáme o úchylkách a úchylech. Od těch roztomilých, co se třikrát přesvědčují, že vypli sporák, až po ty nejbizarnější. Pište mi, jestli jste se s nějakým úchylákem setkali a co jste dělali na redakce@zena-in.cz.

Hrajeme o značkovou voňavou aviváž.

   
24.09.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [56] alibaba47 [*]

  Sml67 Super článek - nyní se mohu bez obav přidat k vyznavačkám věšení prádla, dle druhu,barvy i použitých kolíčkůSml59.Je krásné zjistit, že v tom člověk není sám - i našlo by se mnoho jiného - závěrem mohu napsat - ač mám již "několikrát přetočený tachometr", miluji příspěvky Míši Kudláčkové a jsem její velkou obdivovatelkou!!!!!Sml67

  superkarma: 0 07.10.2010, 10:14:57
 2. avatar
  [55] paníliška [*]

  bernadeta1 — #54 Tohle mi taky vadí, jen mě nenapadlo, že to může být taky úchylka. Sml30

  superkarma: 0 26.09.2010, 22:02:26
 3. [54] bernadeta1 [*]

  Jo jo, každý máme něco. Já nesnáším, když mám knoflíky od peřiny u nosu, prostě musím peřinu otočit, ať se děje co se děje.

  1. na komentář reaguje paníliška — #55
  superkarma: 0 26.09.2010, 11:50:57
 4. avatar
  [53] babicka11 [*]

  kuzle — #46 hm, tak to jsem asi taky nějaká divná, já dávám taky stejně barevné kolíčky když věším prádlo, na bílé mám bílé, na modré mám modré, na zelené mám zelené a oba "musí" být vždy stejně barevné...ani mi to nepřišlo, že to tak dávám..hahaSml30

  superkarma: 0 25.09.2010, 16:20:13
 5. avatar
  [52] mio [*]

  enka1 — #51 aha, já to pochopila doslova - na někoho si vzpomeneš, tak třeba smažeš celý svůj příspěvek (jakýkoliv) a napíšeš znovu. Jako za trest. Ale to bys byla fakt úchylSml57..V hlavě je to pochopitelnější a hlavně jednoduššíSml16

  superkarma: 0 25.09.2010, 14:34:48
 6. avatar
  [51] enka1 [*]

  mio — #50 mažu v hlavě,kdykoliv si na někoho náhodou vzpomenu=jen ať se mu nic zlýho nestane,jen tomu říkám mazání  od dob současný elektroniky

  1. na komentář reaguje mio — #52
  superkarma: 0 25.09.2010, 14:12:33
 7. avatar
  [50] mio [*]

  enka1 — #49 a co mažeš? libovolný text v okamžiku mimovolného vzpomenutí?

  1. na komentář reaguje enka1 — #51
  superkarma: 0 25.09.2010, 13:25:29
 8. avatar
  [49] enka1 [*]

  mio — #48 Eva_Fl — #45 od  dob PC, musím "mazat"->jak si na někoho mimovolně vzpomenu a nesmažu něco blbýho se stane, dost blbejch zkušeností, předtím jsem asi taky zaklínalaSml80

  1. na komentář reaguje mio — #50
  superkarma: 0 25.09.2010, 09:44:12
 9. avatar
  [48] mio [*]

  Eva_Fl — #45 to je hezký to "zaklínám se"Sml16

  1. na komentář reaguje enka1 — #49
  superkarma: 0 25.09.2010, 09:23:15
 10. avatar
  [47] babicka11 [*]

  Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 25.09.2010, 07:54:03
 11. avatar
  [46] kuzle [*]

  kolicky u veseni pradla nepouzivam, ale mamina je ma utrideny podle barev a beda, kdyz nekde nektery nesouhlasi Sml30 a i pradlo musi mit stejne barevne kolicky, neexistuje pouzit jeden modry a druhy treba cerveny Sml23 s plysounama jsme spaly s kamaradkou jeste na VS, srazily jsme si postele k sobe, kazda jsme byla namackla na jedne strane a uprostred trunila halda plysaku, pripadny partner mel smulu a uz se k nam nevesel Sml30

  1. na komentář reaguje babicka11 — #53
  superkarma: 0 24.09.2010, 23:33:52
 12. avatar
  [45] Eva_CZ [*]

  mio — #44 hlasim se do testa. 53 let se ruzne ,,zaklinam", jak tomu rikam.

  Nestydo, jsi uzasna! Sml54

  1. na komentář reaguje mio — #48
  2. na komentář reaguje enka1 — #49
  superkarma: 0 24.09.2010, 23:28:32
 13. avatar
  [44] mio [*]

  kuty — #40 já to říkám, že my jsme snad z jednoho těstaSml30

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #45
  superkarma: 0 24.09.2010, 22:05:11
 14. [43] Nestyda [*]

  heligona — #42 Ne, tohle prostě chlap nepochopí. Sml31 Sml30

  superkarma: 0 24.09.2010, 20:57:24
 15. avatar
  [42] heligona [*]

  Lukáš Čejka — #38 kolíčky mám v košíčku a z toho si vytáhnu kolik potřebuju. Přece ty přebývající nebudu posunovat po šňůře sem a tam. Jednak by mi zavazely při věšení a druhak ... no prostě mají byt v košíčku a hotovo!!! Sml57Sml30

  1. na komentář reaguje Nestyda — #43
  superkarma: 0 24.09.2010, 20:55:32
 16. [41] Nestyda [*]

  Holky, jsme všechny bezva střelený Sml30 Ve Vašich příspěvcích se taky vidím. Jen jste mi ukázaly, na kolik svých "úchyláren" jsem během psaní zapomněla... Sml52

  superkarma: 0 24.09.2010, 20:55:01
 17. avatar
  [40] kuty [*]

  mio — #31 musím něco udělat nebo se něco stane,och jak povědomé.Například:

  Nesmím nikdy stoupnout na tento schod nebo babička umřeSml28,chodím k ní na návštěvu dost často už skoro 32 roků a na ten schod jsem fakt nikdy nestoupla,ani když jsem šla v šest ráno z tanečků v podroušeném stavuSml30.

  plyšákům se omlouvám běžně,kartáčkům nikoliv ale omlouvám se hříbkům v lese když je chci uřezat atd......Sml26

  Nestydo,bezva čteníSml16Sml67

  1. na komentář reaguje mio — #44
  superkarma: 0 24.09.2010, 20:03:26
 18. avatar
  [39] edith1975 [*]

  Moc pěkně se to čteSml16

  superkarma: 0 24.09.2010, 17:31:02
 19. avatar
  [38] Lukáš Čejka [*]

  heligona — #36 tak je to ale spravne, ne? preci nebudes nosit kolicky porad sem a tam Sml80

  1. na komentář reaguje heligona — #42
  superkarma: 0 24.09.2010, 17:03:48
 20. avatar
  [37] nadenica [*]

  musela jsem si to přečíst ještě jednou, a opět se řehtám.díky za krásné počteníčkoSml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 24.09.2010, 16:05:43
 21. avatar
  [36] heligona [*]

  monkee — #35 Hrůza, nechala jsem ho to dělat dvakrát. Jednou když jsem se potila v posteli a podruhé snad předevčírem, čert ví proč. Asi když už se k něčemu měl, tak jsem ho nechala Sml16

  Trička šejdrem, ponožky každá jinde, jedna přicvaklá v půlce, druhá na kraji... vyrostla jsem min. 5 cm jak jsem to sundávala. A co teprve když si něco bere ze šňůry a nechá mi tam ty kolíčky viset. To bych vraždila Sml31Sml30

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #38
  superkarma: 0 24.09.2010, 15:48:41
 22. avatar
  [35] monkee [*]

  heligona — #34 Kdyby se tu dneska chlapi začetli do diskusí, tak zjistí, že mají doma úplně normální ženskou - ty úchylky jsou infekční, máme to všechny. Vždycky jsem dělala kravál, když jsem věšení prádla musela přenechat a pak šla sbírat usušené. Jak to bylo pošpendlené!!!?! Sml22Sml22Sml22Sml57

  1. na komentář reaguje heligona — #36
  superkarma: 0 24.09.2010, 15:45:14
 23. avatar
  [34] heligona [*]

  monkee — #33 Taky se hlásím k třídičům - kalhotky, moje ponožky, jeho ponožky, trenýrky, trička, kalhoty - bych potřebovala víc šňůr. Jenom na ty kolíčky kašlu Sml30

  1. na komentář reaguje monkee — #35
  superkarma: 0 24.09.2010, 15:28:55
 24. avatar
  [33] monkee [*]

  jazuzinka — #30 Jsem na tom podobně, napřed dřevěné (mám je radši) a teprve, až dojdou, tak plastové kolíčky. Prádlo taky třídím na šňůry, vždy pokud možno na jedné jenom ponožky, na druhé kalhotky, na třetí trika... Uklizenej balkon? Sml30Sml24

  1. na komentář reaguje heligona — #34
  superkarma: 0 24.09.2010, 15:20:51
 25. avatar
  [32] Zázvorka [*]

  mio — #31 jo, též znám. Že netrpím žádnou úchylkou jsem si myslela ještě celé dopoledne, ale teď začínám pochybovat Sml22

  superkarma: 0 24.09.2010, 15:06:30
 26. avatar
  [31] mio [*]

  to jsou moc hezké úchylky, a trochu se v nich i vidím - hlavně to prádlo..Sml26 - já se ještě slovně (a s patřičnou lítostí) loučím např. se starým zubním kartáčkem, když ho vyhazuji a dokonce k tomu nutím své dětiSml24 a v minulosti jsem měla dost silnou úchylku  - musela jsem NĚCO udělat, jinak se NĚCO stane. Např.: na ulici - pokud teď nevyskočím a nedotknu se támhleté větve, NĚCO se stane..doma jsem si toho pak navymýšlela ještě víc (rovnání předmětů, zavírání dveří, i když bylo lépe je mít otevřené, atd..) - ale s příchodem dětí to nějak vymizeloSml54 - teď se maximálně tak omlouvám plyšákům, když mi spadnou z ruky při úklidu..

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #32
  2. na komentář reaguje kuty — #40
  superkarma: 0 24.09.2010, 14:54:28

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] jazuzinka [*]

  znám, taky u prádla šílím, když je pověšený jinak.... a může mě trefit šlak, když mi někdo pověsí prádlo a pomíchá kolíčky. já musím věšet nejdříve kolíčky jedné barvy a pak teprve jiné, když jsou pomíchané, tak mám šok Sml30

  1. na komentář reaguje monkee — #33
  superkarma: 0 24.09.2010, 14:35:56
 2. avatar
  [29] Zázvorka [*]

  ToraToraTora — #26 TTT, právě jsem si smíchy poprskala monitor, takže ho jdu "objíždět" papírovým ubrouskem, abych ho utřela a zas na něj vidělaSml52

  Poklopce neobjíždím Sml52Sml23 ani zrakem ani mechanickySml79  Ale to by byla úchylka, což! Sml22

  superkarma: 0 24.09.2010, 14:24:46
 3. avatar
  [28] enka1 [*]

  Dante Alighieri — #27 je vidět,že programy tě moc nezaujalySml22

  superkarma: 0 24.09.2010, 14:20:26
 4. avatar
  [27] Dante Alighieri [*]

  Zázvorka — #24 Já zas ráda čumím na něco barevného nebo tmavého a pak kouknu vedle a vidím ten obrazec, který oko ukáže v opačných barvách např. na zdi. Dřív mě to ale hodně obtěžovalo, že to pořád vidím. Mně totiž stačí na něco koukat jen půl vteřiny na to, abych to při pohledu jinam hned viděla v podobě toho obrazce. Např. na televizi mě proto štve nápis Nova/Prima/cokoli v rohu, protože já na něj pořád čumím a pak šup očima vedle, tak vidím taky Nova (v opačných barvách), zase zpátky na nápis a zase vedle a tohle udělám třeba 10x. Sml30

  1. na komentář reaguje enka1 — #28
  superkarma: 0 24.09.2010, 14:12:52
 5. avatar
  [26] ToraToraTora [*]

  Zázvorka — #24 objíždět zrakem klopy pánských sak je neškodné, objížděla-li by jsi pánské poklopce, bylo by to na pováženou   Sml52

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #29
  superkarma: 0 24.09.2010, 14:09:26
 6. avatar
  [25] Dante Alighieri [*]

  heligona — #23 Neodkryla. Ale odkrývala jsem je, když jsem se v posteli otáčela, takže otáčení neexistovalo. Sml30

  superkarma: 0 24.09.2010, 14:07:47
 7. avatar
  [24] Zázvorka [*]

  Nestydo, Nestydo Sml52, fakt jsem se děsně pobavila! Párování lžiček, talířků.....a omlouvání se, když to nevyjde......... při mytí nádobí je naprosto dokonalá úchylka Sml30Sml30

  Taky jsem přemýšlela, zda nějakou mám a až do přečtení Tvých jsem si myslela, že ne. Ale mámSml58 Mám pocit, že "musím" zrakem objíždět některé tvary (jak v TV, tak i ve skutečnosti) např.: klopy pánský i dámských sak, hrany obrazů, obličeje z profilu.........

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #26
  2. na komentář reaguje Dante Alighieri — #27
  superkarma: 0 24.09.2010, 14:07:40
 8. avatar
  [23] heligona [*]

  Dante Alighieri — #22 Neodkrylas je tím usednutím? Kámoška respekt Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #25
  superkarma: 0 24.09.2010, 14:00:21
 9. avatar
  [22] Dante Alighieri [*]

  Já dělala to samý s plyšákama. Všichni museli být přikrytí - ALE POZOR - tak, aby neměli peřinu přes hlavu, protože by přece nemohli dýchat! Pořád jsem si sedala a kontrolovala, jestli mají všichni plyšáci peřinu pod bradou nebo v podpaží. Moje kámoška to dotáhla ještě dál. Ustala plyšákům ve své posteli a sama si lehla na zem.

  1. na komentář reaguje heligona — #23
  superkarma: 0 24.09.2010, 13:53:35
 10. [21] CityCat [*]

  Obávám se, že jseš úplně normální!!! :-) Krucisakra všecky jsem přelouskala ty Tvý úchylky a žádnou nevidím! :-))) 

  superkarma: 0 24.09.2010, 13:51:47
 11. avatar
  [20] Michaela Kudláčková [*]

  ToraToraTora — #19 Sml22Sml22 jak říkáš Sigmunde...souhlasSml67

  superkarma: 0 24.09.2010, 13:37:59
 12. avatar
  [19] ToraToraTora [*]

  Nestyda — #18 nahraditelní jsou, jen  proces jejich náhrady je složitý, bolestivý a někdy fatální. A někteří v opojení dojmu své nenahraditelnosti jednají na úkor ostatních

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #20
  superkarma: 0 24.09.2010, 13:31:27
 13. [18] Nestyda [*]

  ToraToraTora — #15 Ale nemáš pravdu, jsou jedinci, kteří nahraditelní NEJSOU, což bohužel pochopíme většinou až ve chvílích, kdy nelze tok dění zastavit nebo dokonce obrátit...

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #19
  superkarma: 0 24.09.2010, 13:23:16
 14. [17] Nestyda [*]

  ToraToraTora — #15 Dindej, písmáku, dindej. Už se na to moc těším.

  superkarma: 0 24.09.2010, 13:21:18
 15. [16] Anai [*]

  Sml59Knížky taky miluju, ale stačí mi knihovna za rohem - když mám nějakou zvláště čtivou, těším se na ní jako na dort, užívám si jí ...  jsem smutná, když skončí. Nikdy je nečtu 2x, takže je doma mít nemusím, ani je nemám kam dát, takže kupuju jen ty, které napsali moji známí (Jakub, Míša Sml30 a nejen ti), určitě ale 1 ks týdně vždy přečtu. S prádlem jsem na tom jinak: věším na deštníkový bytový sušič, který stojí před balkonem, nebo před kamny, podle toho, kde je větší teplo, takže kolíčky netřeba... je to nejrychlejší a to je pro mě důležité.

  superkarma: 0 24.09.2010, 13:21:00
 16. avatar
  [15] ToraToraTora [*]

  Nestyda — #14 Všichni jsme nahraditelní....ale neboj, pokusím se do pondělí z mého již tak vyždímaného pera něco ještě vydindat

  1. na komentář reaguje Nestyda — #17
  2. na komentář reaguje Nestyda — #18
  superkarma: 0 24.09.2010, 13:12:20
 17. [14] Nestyda [*]

  ToraToraTora — #13 Ať tajemná či odhalená, pořád krásná, nádherná a nenahraditelná... To je naše ToraToraTora Sml67

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #15
  superkarma: 0 24.09.2010, 13:08:40
 18. avatar
  [13] ToraToraTora [*]

  Nestyda — #12 Tak to se jdi klidně kurýrovat. Dneska jsem tajemná jak hrad v Karpatech Sml24

  1. na komentář reaguje Nestyda — #14
  superkarma: 0 24.09.2010, 13:06:13
 19. [12] Nestyda [*]

  ToraToraTora — #10 ToraToraToro, potvůrko podivná, nepiš tak krásně, nebo začnu bulet a z postele se nevykutálím. 

  Já totiž pořád čekám, až se tu objeví Tvůj článeček s Tvými úchylkami...

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #13
  superkarma: 0 24.09.2010, 13:02:58
 20. avatar
  [11] átéčko [*]

  enka1 — #6 A mně je to úplně fuk, jak prádlo visí. Každý kolíček jiný...Ale nesmí tam být flek. To na něj zaútočím ihned.

  superkarma: 0 24.09.2010, 13:01:24
 21. avatar
  [10] ToraToraTora [*]

  Milá úchylačko,

  ty jsi to dneska vyhrála, protože vedle tebe žít musí být zábava na celý život. mmch, ti plyšáci, lžičky, nádobí a to, že staré kolíčky na své prádlo a nové na partnerovo....to zní jako klíč

  Hluboko v sobě nosíš, že pár je správně, toužíš po tom a jen v páru, v rodině, milovaná jsi šťastná. Čím víc lidí je okolo tebe a mají tě bezvýhradně rádi, tím lépe. Ve snaze naplnit hluboce zakořeněnou touhu dáváš víc, než dostáváš....proto si z tebe občas udělá někdo blízký rohožku. je tam tvé zranitelné místo. Nestydina Achilova pata

  1. na komentář reaguje Nestyda — #12
  superkarma: 0 24.09.2010, 12:59:20
 22. avatar
  [9] enka1 [*]

  heligona — #8 Některé vydrží i silný vítr na lodžii, časem pošlu nákresSml22

  superkarma: 0 24.09.2010, 12:58:40
 23. avatar
  [8] heligona [*]

  enka1 — #6 doufám, že to nezkoušíš ve venkovním prostředí a silném větru. I když jestli to vykoumáš, dej vědět Sml67Sml30

  1. na komentář reaguje enka1 — #9
  superkarma: 0 24.09.2010, 12:51:38
 24. [7] Tee.. [*]

  Supéééér článek!!...Sml52Sml79

  superkarma: 0 24.09.2010, 12:49:22
 25. avatar
  [6] enka1 [*]

  Sml52nejkrásnější úchyl, kterýho znám osobněSml67, to je dobře,že Tě rodiče zplodili.

   S věšením prádla mám úchylku opačnou - zbůsoby jak ho pověsit bez použití kolíčkůSml24

  1. na komentář reaguje heligona — #8
  2. na komentář reaguje átéčko — #11
  superkarma: 0 24.09.2010, 12:36:43
 26. avatar
  [5] nadenica [*]

  jupíííííSml52Sml52Sml52

  Myslím, že máme vítěze!!!Máme tady úchala z nejúchylovatějších!!!!super článekSml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 24.09.2010, 12:34:17
 27. avatar
  [4] Pajinka [*]

  Sml59moc pěkné a zjistila jsem, že s kolíčky jsem na tom stejně - nikdy bych na jedno tričko nepřipevnila různě barevné kolíčky Sml24

  superkarma: 0 24.09.2010, 12:33:44
 28. [3] marienka-m1 [*]

  Sml30 fakt hustý Sml52 a opravdu moc hezky napsaný!!!Sml67

  superkarma: 0 24.09.2010, 12:32:30
 29. avatar
  [2] Ja1na [*]

  Sml30Sml52Sml30teda, děvče, ty máš dar, zajímavý život a ještě to umíš tak krásně sepsatSml67

  superkarma: 0 24.09.2010, 12:24:39
 30. [1] Nestyda [*]

  Díky Míšo, mám fakt radost, že se psaníčko líbí... Sml16

  superkarma: 0 24.09.2010, 12:21:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme