Co si pod tím představit? Když pominu pojem běžně užívaný pro vážnou hudbu, zbude nám hodnota, co přetrvává. A protože jsme ve Stylu, bude pochopitelně řeč o klasice v módě. O klasické eleganci, která je léta spojována se jmény Grace Kelly, Jackie Kennedy, Catherinne Denevue. Klasika, která přežije mnoho sezon, která zaujme svou schopností proměny a vyniká svou úrovní. Proto je dobré na ni vsadit a mít styl nezávislý na ročním období a módních trendech.

Pojďme s připomenout pár klasických kousků, do kterých se vyplatí investovat.
Které to jsou?

Bílá košile
Co se od ní očekává? Rozhodně ne extravagance. Klasická košilová blůza se více podobá projmuté pánské košili. Měla by být z prvotřídní bavlny, středně velký límec, jemné perleťové knoflíčky a dostatečně dlouhé rukávy. Jen tak dodá kostýmu, pouzdrové sukni nebo džínům ten dokonalý look.
Kardigan
Chcete-li, propínací svetřík. Přes blůzu, košili k bermudám nebo ke skládané sukni bude vypadat vždycky šik. Nejlepší jsou projmuté v pase, ne příliš dlouhé z tenké vlněné příze.
Pouzdrové šaty
Pokud zvolíte neutrální barvu jako je černá, hnědá nebo tmavě modrá, budete mít šaty pro každou příležitost. S kozačkami a rustikálními doplňky působí opravdu sportovně, s lodičkami a perlami se hodí na každou recepci.
Trenčkot
Neboli baloňák je chameleón mezi kabáty. Snáší se výborně s džínami, ale také s úzkými sukněmi. Navíc nám vždy vykouzlí dobrou postavu. A klasické barvy? Pochopitelně béžová a nesmrtelná černá.
Smokingové sako
Představuje klasiku, protože je originálnější než běžný blejzr, a navíc je multifunkční.
V kombinaci s dlouhou černou sukní nebo kalhotami a hedvábným topem můžete jít na premiéru opery. V kombinaci s černými džínami vám zaručí ležérní vzhled a můžete vyrazit na párty nebo módní přehlídku.
Lodičky
Klasické nejsou ani příliš špičaté, ani úplně zaoblené. Podpatek vysoký s umírněnou šířkou.
Černou barvou nic nezkazíte. Pokud vaše lodičky splňují tato kritéria, vlastníte botky, které můžete nosit ke kalhotám a la Marlene Dietrich nebo s pouzdrovou sukní.
A ještě něco. Mimořádně rafinovaně působí lodičky z krokodýlí kůže nebo lakované.


Dalo by se samozřejmě pokračovat klasickými doplňky, jako jsou hedvábné šátky, perlové náhrdelníky, kabelky, rukavičky. Ale pokud už vlastníte výše uvedené pilíře šatníku, už asi víte, co váš klasicky elegantní vzhled ještě podtrhne.

Reklama