Společnost Nespresso vás zve na jedinečnou výstavu, která u příležitosti 10. výročí programu udržitelnosti kvality AAA odhalí zákulisí pěstování a zpracování kávy na několika kontinentech a lidské osudy, jež za touto prací stojí.

ness1

Nespresso přizvalo ke spolupráci mezinárodně známého fotografa a proslulého humanitárního pracovníka REZU, aby umělecky ztvárnil lidi spojené s výrobou té nejkvalitnější kávy, z níž se připravuje Nespresso Grand Cru.

Během čtyřměsíční cesty Kolumbií, Brazílií, Guatemalou, Etiopií a Indií po stopách AAA programu udržitelnosti kvality zachytil REZA vnitřní vášeň zapálených lidí, kteří s hrdostí vyrábějí tu nejkvalitnější kávu. Výsledek jeho práce, výstava „Duše kávy“, oslavuje prvních deset let programu udržitelnosti kvality AAA a desetiletí závazku společnosti Nespresso a pěstitelů poskytovat kávu nejvyšší kvality udržitelným způsobem.

„Krása je pro mě nejdůležitější, dívám se do duše lidí,“ říká REZA o své práci s producenty kávy a dodává, že zachycením portrétů těchto lidí chce přispět ke globálnímu pochopení toho, jakou roli tyto výjimečné osobnosti v kvalitě kávy hrají.

ness2

Výstava je k vidění od začátku do konce srpna 2013 v butiku Nespresso v Pařížské 10, Praha 1 a poté ji bude možné shlédnout na oblíbených pražských lokalitách.

O fotografovi REZA

Slavný fotožurnalista REZA cestuje po světě již více než 30 let a častokrát byl svědkem bolesti i radostí těch, s nimiž se na cestách setkal. Jeho obrazová svědectví vyšla v časopisech v mnoha zemích (National Geographic, Time Magazine, Stern, Newsweek, El Pais, Paris Match, Geo…) a dále pak v knihách. Byla vystavována i používána v dokumentárních pořadech.

Od roku 1983 se REZA věnuje propagaci vizuálního vzdělávání. V roce 2001 založil v Afghánistánu nevládní organizaci Aina. Rovněž stál u zrodu dalších programů výuky fotografování, od uprchlických táborů až po evropská předměstí, a prosazuje neformální vizuální vzdělávání po celém světě. 

REZA svou humanistickou vizi sdílel prostřednictvím velkých výstav, z nichž k nejvýznamnějším patří „Protnuté osudy“ v Lucemburském parku v zahradách francouzského Senátu v Paříži; „Most mezi Orientem a Okcidentem“ v Ženevě; „Jeden svět, jeden kmen“ v budově National Geographic ve Washingtonu; „Naděje“ v katarském městě Dauhá, a rovněž účastí v „Na ostří břitvy: forma a obsah v dokumentární fotografii“ na Newyorském fotografickém festivalu.

REZA je autorem šestadvaceti knih a za svou kariéru získal mnoho ocenění. Mimo jiné se stal členem National Geographic Society či seniorním členem organizace Ashoka. Obdržel druhou cenu na World Press Photo, cenu Infinity od Mezinárodního centra pro fotografii a doktorát honoris causa odAmerican University v Paříži. Francie mu rovněž udělila Řád za zásluhy.

REZA je svědkem nepokojů na celém světě. Jak sám poznamenal: „Svět je mým zorným polem. Moje fotografie se pohybují kdesi mezi válkou a mírem, zachycují nevýslovné okamžiky poezie a jsou zamýšleny jako svědectví o různých cestičkách na velké cestě lidství.“

Reklama