Čtenářka Heather často porušuje sliby, které dává sama sobě. A věří, že díky tomu našla i své štěstí.

Nemám ráda slibotechny a neslibuji nic, co nemůžu splnit. Kdybych, nedejbože, něco takového udělala, asi by mě sežralo špatné svědomí.

Ovšem to je pouze co se týče mého okolí.

Pokud jde o sliby sobě sama, v tom neznám hranic a jsem schopna slíbit si všechno. Ovšem znám ale sebe a beru se tedy s rezervou. Kolikrát já si slíbila, že přestanu žrát a začnu jíst, že začnu sportovat, že se už konečně pustím do projektu, který plánuju pěkně dlouho, že dnes po práci přece jen půjdu vyplet zahradu, dokud ještě nepotřebuju mačetu, abych jí prošla, že budu více pilovat angličtinu, že…že…že…

Nejvíce jsem si vždycky slibovala, že se budu učit. Že na to přece jen sednu a další zkouškové období bude pro mě hračkou, že to zvládnu. Jenže. Slib je jedna věc a pevná vůle druhá. S planými sliby, jak příště složím zkoušky napoprvé a jak je udělám úplně všechny, jsem s odřenýma (a že to bolelo, au au) ušima prolezla horko těžko do čtvrtého semestru. Opět padnul slib, jak se budu šprtat, aby ze mě přece jen něco bylo. A opět zůstal nedodržen. Zapracovala má chabá vůle a já z toho koloběhu dezertovala.

Našla jsem si práci a v ní svého manžela a svůj současný život. Kdybych dodržela všechny sliby, které jsem si během studií dala, měla bych sice před jménem titul, ale nebyla bych teď tam, kde jsem a s kým jsem. Nesplněné sliby nemusí být vždy zklamáním. Mě díky nim potkala jedna z nejlepších věcí v mém životě.

Heather
Text nebyl redakčně upraven


Díky Heather za příspěvek. Máte pravdu. Od mala slyším, že vše špatné je pro něco dobré. Někdy se mi tomu nechce věřit, když jsem v tom špatném, ale většinou se to v dobré obrátí. Až by jeden věřil, že někdo nad námi je.

Dnes byly tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

Zítra vaše tipy na výlety na hrady a zámky

redakce@zena-in.cz


Slibovací soutěž:

5 – 3 parník, kanoe, veslice, pramice
Více o soutěži ZDE: Slibovací soutěž

Reklama