Co zahřeje další čtenářku s nicke ajm-jane1, která nám poslala svůj příspěvek na dnešní téma? My jí děkujeme a vy si přečtěte její recept na drtiče mrazu

Zima je zima. Venku je nádherně, pěkná zima jako bývala v mém dětství. Pamatuji se, když jsme chodili sáňkovat nebo bruslit s naším tátou, na ten nalepený sníh na mých teplácích, ale i na urputný kašel, který provázel mé dětství a trpím jím dodnes. Stačilo se nadýchat mrazivého vzduchu a bylo vystaráno.

zima

Zima by byla fakt super, kdyby člověk nemusel být tak navlečený, co se týká zimomřivé osoby, jakožto i mě. Nesnesu holý krk, když mi je zima na hlavu, je mi zima na celé tělo. Pomůže leda čelenka na čelo, čepice na hlavu, do tašky horký čaj v termosce při cestování, rukavice, šála, šátek . .  prostě cokoliv, co může jen trochu zahřát.

zima

Obdivuji lidi, kterým prostě zima není, brr a nebo lezou do ledové vody v přírodě, jako to dělají otužilci. Ano, doporučovalo se otužovat. Tak činili i v ozdravovně, ve které jsem byla, když jsem chodila do 4. třídy. Každé ráno jsme museli napochodovat do koupelny a vždy náš někdo osprchoval vlažnou vodou do půli těla. Tento skvělý záměr jsem jen odmarodila na marodce!!

zima

Drtič mrazu může být i termoprádlo, které ale já nemám vyzkoušené. Jen ponožky. Pravděpodobně byly špatné, protože nožky se zpotily a pot zábl. Na zahřátí pak už jen pohyb a nebo po návratu domů, grog s citrónem.

Přeji všem tuto zimu bez nachlazení, úrazů a teplo na těle.

Když jsem byla ve Finsku, koukala jsem se z okna vyhřáté kavárny na jezero, kam se chodili lidé běžně koupat i když bylo třeba mínus dvacet. Tomu říkám otužování

Ajm-jane1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Co vy na to, milé ženy-in? Také se nějak otužujete? Jak snášíte mrazy? Která zima pro vás byla nejhorší? Čím se zahříváte? Co jste měla na sobě kdy nejteplejšího? Máte nějaký zaručený recet, jak se zahřát? Nosíte speciální prádlo, ponožky, nebo boty?Nebo se zahříváte vnitřně?

napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama