Rodina

Nesnesitelné kolegyně: Jak je zvládnout?

Svět je plný otravných lidí. Ať už je to holka, která přes celou tramvaj kváká do mobilu nebo chlap předbíhající ve frontě, protože „má na spěch". Těmto lidem se ale dá vyhnout. Jenže existuje místo, kde sprosťákům, lenochům a sobcům zkrátka neuniknete: vaše práce!

kolegyne

V zaměstnání tráví lidé většinu dne s těmi, které si nevybrali, ale musí s nimi nějak vyjít. Pracují přece pro stejného zaměstnavatele a mají stejný pracovní cíl. Nedávné výzkumy však ukázaly, že 52 % z 1 400 administrativních zaměstnanců běžně proplýtvají neuvěřitelné množství pracovní doby tím, že řeší konflikt s kolegou. Ze studie americké Thunderbird School of Global Management dále vyplynulo, že k tomu, aby došlo ke kompletnímu rozkladu i léty sehraného týmu, stačí příchod jediného „idiota“ na pracoviště. Velkou chybou je podle odborníků, když se snažíte se všemi kolegy jednat stejně. Rozdílné povahy totiž vyžadují rozdílný přístup. Na jaké typy můžete v práci narazit a jak s nimi nejlépe jednat, abyste byla součástí týmu a zároveň si udržela dobré vztahy?

Otravná kolegyně č. 1
DRBNA

Tahle holka ví doslova o všem, co se kde šustne: Kdo má s kým pletky, kdo bude povýšen, nebo kdo dostane brzy padáka. Lidé se jí svěřují, protože má veselou přátelskou povahu a je s ní zábava, ale pozor! Nezajímá se náhodou až příliš i o váš osobní život? „Kdo byl ten fešák, s kterým jsem tě viděla dneska na obědě? Páni, tobě to ale dneska sluší! Vyrážíš večer někam?“ Zní vám to povědomě?

Jak na ni?
Nepoučujte ji o tom, že drbat se nemá, bude si myslet, že jste příliš upjatá a začne si z vás před ostatními utahovat. Namísto toho odveďte její pozornost drbáním o celebritách nebo o čemkoli, co vás ten den zaujalo ve zprávách. Pokud drbna začne házet špínu na šéfa a jeho dramatický vztah s manželkou, změňte téma a začněte rozebírat třeba dramatický vztah někoho z celebrit. Na všetečné otázky ohledně vašeho osobního života můžete odpovědět otázkou na její osobní život a začít se vyptávat naopak vy jí. Nejdůležitější je přesvědčit ji, že jste neuvěřitelně nudná osoba. K tomu postačí, když drbně do detailu vylíčíte, jak jste o víkendu malovala byt nebo sháněla nové dekorační doplňky do obýváku. Brzy vás nechá být. Koho by taky bavilo drbat o někom, kdo vede tak „nudný život“, že?

Otravná kolegyně č. 2
ZLODĚJKA NÁPADŮ

Nemusí se vám přímo hrabat ve stole mezi poznámkami a dokumenty. Přesto má tahle ženská sklon i talent k tomu, aby z vašeho skvělého nápadu udělala svůj vlastní. Jak? Stačí, když na pracovní poradě navrhnete věc, která vašeho šéfa zaujme. V tom momentě na sebe zlodějka strhne pozornost tím, že začne myšlenku rozvíjet na všechny strany a vypíchne to nejlepší. Mluví tak dlouho, že když skončí, všichni jsou přesvědčeni, že to byl vlastně její nápad.

Jak na ni?
Všechny návrhy si poctivě sepisujte do počítače a ve chvíli, kdy máte zajímavý nápad, s nímž byste ráda vyšla na světlo, pošlete jej e-mailem několika lidem v týmu, abyste měla důkaz, že jste s tím přišla jako první. Svou myšlenku či projekt si můžete také zpracovat písemně nebo ji zpracovat do přehledné prezentace, kde vysvětlíte všechny detaily. Než začne meeting, jděte za šéfem a naznačte mu kostru svého nápadu s tím, že byste zbytek ráda vysvětlila na poradě. Až vám dá slovo, předejte mu nejprve vypracovaný návrh na papíře a pusťte se do vysvětlování. Tímto uděláte nejen dojem na šéfa, ale udržíte si tvář i před kolegy. Co na tom, že se dotyčná bude snažit urvat něco i pro sebe? Nápad byl váš a máte to černé na bílém.

Otravná kolegyně č. 3
NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA

Její stůl sousedí s vaším, a tak celý den posloucháte příběhy o jejím záletném partnerovi, problémy s matkou nebo sousedy. Sype ze sebe jeden nekonečný monolog za druhým, zatímco vy se zoufale snažíte soustředit na práci. Není dne, kdy by vás nepřemlouvala, abyste s ní šla na oběd nebo alespoň na kafe po práci a vám už pomalu dochází výmluvy.

Jak na ni?
Nemůžete ji úplně zazdít. Můžete ale omezit její očekávání. Stanovte si přesně, kolik času jste ochotná se jí věnovat, a nekompromisně to dodržujte. Takže až vás zase příště chytí v kuchyňce a začne na vás chrlit novinky ohledně svého posledního rozchodu s přítelem, utněte to hned na začátku větou: „To mě vážně moc mrzí. Škoda, že teď nevím, kde mi hlava stojí, a musím dneska nutně něco dodělat. Co takhle oběd v pátek? To budu celá tvoje a můžeme to pořádně rozebrat...“

Otravná kolegyně č. 4
VĚČNÁ NEGATIVISTKA

Šéfka je mrcha, sekretářka je líná lemra a nikdo nedokáže dostatečně ocenit, kolik toho ona sama pro firmu dělá. Trávit v práci čas s takovým člověkem je nejen maximálně depresivní, ale zároveň to poškozuje vaši vlastní image. Od této notorické stěžovatelky se raději držte co nejdál, protože dříve nebo později dostane stejně vyhazov. Až si jednou postěžuje nesprávnému člověku na nesprávnou věc, bude muset rychle vyklidit stůl. Nedovolte jí, aby vás vzala s sebou!

Jak na ni?
Až si příště bude zase stěžovat, odpovězte s úsměvem, že nejlepší, jak vše zvládnout, je myslet pozitivně a vidět spíše světlé stránky věci. „Já myslím, že (jméno vašeho nadřízeného) pracuje opravdu tvrdě a snaží se, aby to tu fungovalo,“ můžete například reagovat na její jedovaté poznámky o šéfovi. Když zjistí, že se od vás žádného uspokojení a pochopení nedočká, zaměří se na někoho jiného, komu bude svým negativismem vysávat energii z těla.

Otravná kolegyně č. 5
ULEJVAČKA

Nedá se o ní říct, že nic nedělá. Ona totiž zvládá spoustu věcí - nakupování nových bot i hadříků, přičemž oběhne všechny obchody, kde mají největší slevy. Stihne zaplatit své složenky i účty, plánuje svou svatbu nebo obrovský narozeninový mejdan či rodinnou dovolenou. A to vše pochopitelně nejlépe v pracovní době. Problém je tedy v tom, že sice dělá spoustu věcí, ale moc toho nedělá pro společnost. Kromě toho, že se jí na stole kupí hromada papírů a pracovních povinností, má navíc nesmírný talent se ze všeho šikovně vyvlíknout. Když po ní něco chcete, uslyšíte od ní větu jako: „Jé, tak na tohle je skutečně dobrá Jitka, zajdi za ní, ona to zvládne levou zadní.“ Nebo: „Páni, ten tvůj poslední projekt, to byla fakt bomba! Hele, mám tady takovou věc, která pro tebe bude úplná hračka...“ Než se nadějete, pracujete za ni.

Jak na ni?
Tím, že ji budete krýt, si jen uškodíte a přiděláte práci, což stejně nikdo neocení a vy budete permanentně naštvaní. V tomto případě vám bohužel nezbývá nic jiného než si promluvit s nadřízeným. Žalovat se samozřejmě nemá, ale někdy váš šéf takovou informaci ocení už proto, že opravdu neexistuje jiná možnost, jak by se k němu dostala. Důležité je, abyste s tím za šéfem nešli jen sami za sebe. Můžete být „mluvčím“, nicméně byste to měli předem probrat i s ostatními kolegy. Jak takovou věc citlivě podat? Zkuste nadřízeného požádat o radu. „Máme trošku problém, protože se nám nedaří dostat všechny věci od Jany včas. Nevíme, jak to řešit.“ Sami musíte vyhodnotit, zda to má smysl. Někdy se můžete ocitnout v situaci, kdy se flákači vše toleruje, protože může být z nějakého důvodu oblíbenkyní nadřízených (příbuzná někoho z managementu, šéfova milenka apod.) V takovém případě, je-li situace opravdu neúnosná, doporučují odborníci poohlédnout se raději po práci jinde.

Máte zkušenosti s některým z těchto, nebo jiných typů otravných kolegů?

   
05.01.2011 - Finance a práce - autor: (kal)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [37] bonda [*]

  Vždycky jsem líp vycházela s kolegy než s kolegyněmi, i když nejsem atraktivní. Chlapi ocení upřímnost a vstřícnost. Ale musela jsem se naučit neříkat jim pravdu do očí, pokud něco udělali špatně, ale nějak oklikou. S tím jejich egoismem mám pořád potíže

  superkarma: 0 25.01.2011, 11:19:09
 2. avatar
  [36] malvina [*]

  Pak tu  chybí ješte případ  six, 6...... Rádodajka.... s každým  nejlepší kamarádka,  nikoho  nepomlouvá ale vždy večer  vpluje  do / kalhot/přístavu svého šéfa a všchno  mu vyslepičí.  6-ky.... zajímají ve firmách klíčové postavení, jsou velmi   atraktivní,  neprůstřelné,  všichni  kolegové mají většinou k nim  důvěru.  

  superkarma: 0 25.01.2011, 10:53:34
 3. [35] Heena [*]

  drbny jsou fakt nejhorší taky takových X znám a je to katastrofa.

  superkarma: 0 08.01.2011, 20:46:39
 4. avatar
  [34] vladka006 [*]

  selinka — #5 taky mazec je následující situace

  Tchýně drbna pracuje s drbnou exmanželkou mého drbňáka kolegy. Vážně zvažuju, že do stejného zaměstnání po RD nenastoupím.

  A co mi řekne drbna v účtárně, když se stavím za kolegyněmi na kafe? Tý jo, já jsem tak ráda, že tvá tchýně dělá z exkou našeho .... ....... Konečně se o tobě taky něco dozvím.

  superkarma: 0 05.01.2011, 15:05:23
 5. avatar
  [33] maje [*]

  Lukáš Čejka — #31 lukáši, ty jsi kůňSml52Sml52Sml52Sml52 co já bych dala za váš (redakční) kolektiv. Sml24Sml24

  superkarma: 0 05.01.2011, 15:00:07
 6. avatar
  [32] vladka006 [*]

  Pak mi tu chybí ještě jedna možnost. Vychcandíra.

  Jedna má exkolegyně byla zlá, negativistická, každému kazila náladu, pomluvačná. Hrála si na kamarádku, bonzovala šéfovi. Svou práci přehrála elegantně na druhé. Do práce si chodila jen pro peníze, pracovní dobu od kdy chci do kdy chci (rozuměj od 10:00 do 14:00, šéf píchačku opraví). Ale co, šéfovi podlejzala, vařila kafíčko, pekla buchtičky a moc dobře věděla, že dokud mu... (musím to napsat lidově) .. dokud mu prostě nedá, tak on po ní bude toužit a hladově čučet, a proto dále bude zaměstnaná.

  superkarma: 0 05.01.2011, 14:59:50
 7. avatar
  [31] Lukáš Čejka [*]

  selinka — #30 ja nesmim ani naznacovat Sml54 (nepraskala, ona je take hodnaSml57)

  1. na komentář reaguje maje — #33
  superkarma: 0 05.01.2011, 14:51:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] selinka [*]

  Lukáš Čejka — #29 akurát Míša práskala bičem, že jo Sml30

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #31
  superkarma: 0 05.01.2011, 14:29:02
 2. avatar
  [29] Lukáš Čejka [*]

  enka1 — #28 kdepak, nestalSml23Sml54

  1. na komentář reaguje selinka — #30
  superkarma: 0 05.01.2011, 14:27:02
 3. avatar
  [28] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #23 Pak není problémSml24.Nestál někdo nad tebou s pendrekem,když jsi to psal?Sml32

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #29
  superkarma: 0 05.01.2011, 14:11:03
 4. avatar
  [27] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #23 Pak není problémSml24.Nestál někdo nad tebou s pendrekem,když jsi to psal?Sml32

  superkarma: 0 05.01.2011, 14:10:52
 5. avatar
  [26] selinka [*]

  robinek — #24 to jsme řešili nedávno s naší uklízečkou, došlo to taky daleko, že ji za to dokonce chtěli vyhodit, teprve potom změnila návyky Sml80

  superkarma: 0 05.01.2011, 14:09:06
 6. avatar
  [25] SNÍŽEK [*]

  věčná negativistka-taky jsme si oddechli,když ji vyhodili Sml68a hned byla pohoda Sml67

  superkarma: 0 05.01.2011, 14:06:30
 7. [24] robinek [*]

  To všechno je nic, poraďte, jak zvládnou smraďošku, která nosí skoro pořád jeden svetr, který si nepere, potí se a smrdí a ještě nechává otevřené dveře na chodbu, abychom si užili všichni. Otevřeně jí to říct nejde, protože je přeochotná, pilná, kamarádská a šéf ji žere. Je tady nejkratší dobu ze všech a je nejchytřejší.

  1. na komentář reaguje selinka — #26
  superkarma: 0 05.01.2011, 13:57:35
 8. avatar
  [23] Lukáš Čejka [*]

  enka1 — #22 my jsme hodni a mame hodne kolegyne Sml54

  1. na komentář reaguje enka1 — #27
  2. na komentář reaguje enka1 — #28
  superkarma: 0 05.01.2011, 13:25:10
 9. avatar
  [22] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #16 Musíte se s radkem a Jakubem domluvitSml24

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #23
  superkarma: 0 05.01.2011, 13:03:13
 10. avatar
  [21] enka1 [*]

  Altamora — #15 Sml67

  superkarma: 0 05.01.2011, 13:01:18
 11. avatar
  [20] Pentlička [*]

  Sedím naštěstí sama v kanceláři a nějaké moc velké kamarádšofty s kolegyněmi nepěstuju.

  Mám však několik špatných zkušeností s tzv. vlezdoprdelkami - neustále oscilujícími kolem šéfky, řešícími s ní každou volovinku, usmívajícími se jak měsíček na hnůj ..... brrrr!

  Něco takového jsem měla v bývalé práci v mužském provedení, teď v nové práci v ženském. Ale šéfům to nevadilo ani v jednom případě. Naopak tito kolegové byli velmi oblíbení, měli největší odměny a nikdy neměli důvod obávat se o svoje místo.

  superkarma: 0 05.01.2011, 12:46:14
 12. [19] Kameika [*]

  Naš kolektiv čítá asi 25 žen a jeden muž a jelikož se hrdě hlásí ke 4% je vlastně taky jedna z nás a taky patří mezi nej drbny, ale my ho máme stejně rádySml52

  superkarma: 0 05.01.2011, 12:39:56
 13. avatar
  [18] Dante Alighieri [*]

  Já jsem na pracovišti sama, takže mě kromě šéfa nestíhá nikdo s...štvát.

  superkarma: 0 05.01.2011, 12:33:06
 14. avatar
  [17] ToraToraTora [*]

  Francaise — #2 Měla jsi upozornit BIS, CIA nebo CI5, někoho takového by třeba upotřebyli v rámci úspor za špionážní techniku:)

  superkarma: 0 05.01.2011, 12:26:34
 15. avatar
  [16] Lukáš Čejka [*]

  Nesnesitelné kolegyně: Jak je zvládnout?

  Kdybych nebyl zbabelec a byl trochu drzy, napisu: Ano, chci vedet jak??Sml57Sml54

  1. na komentář reaguje enka1 — #22
  superkarma: 0 05.01.2011, 12:07:01
 16. avatar
  [15] Altamora [*]

  enka1 — #14 Kolega to dělá stejně. My to fakt nijak žárlivě nestřežíme, kdo s čím přišel a v další práci už je zřejmé, kdo to realizoval. Nikdy jsem o tom ale nepřemýšlela jako o krádeži nápadů. Budu to s ním muset probrat. I když nevím, jestli na těch pár let má smysl vstupovat do sebe a měnit seSml24

  1. na komentář reaguje enka1 — #21
  superkarma: 0 05.01.2011, 11:22:17
 17. avatar
  [14] enka1 [*]

  Altamora — #13 Sml30velice mazaně a ještě si to vysvětlíšSml58

  1. na komentář reaguje Altamora — #15
  superkarma: 0 05.01.2011, 11:19:00
 18. avatar
  [13] Altamora [*]

  Tak teď nevím, jestli taky nejsem zloděj nápadůSml80 Často s kolegou nahlas řešíme své problémy, až nakonec není jasné, kdo přišel s konečnou verzí. A šéfům to prezentuje ten, kdo je zrovna tázán nebo s nimi zrovna o něčem mluví. Tak občas vypadá, že jsem to vymyslela já, i když prvotní nápad byl jeho. Jenže já nás tak nějak vnitřně beru jako tým a nepovažuji za důležité, kdo s tím přišel. Stejně šéfům říkám, že je velice schopný a má dobré nápady a je pracovitý. Tak nevím - kradu mu nápady nebo ne? Sml80

  1. na komentář reaguje enka1 — #14
  superkarma: 0 05.01.2011, 11:14:16
 19. avatar
  [12] rusalka2008 [*]

  Ulejvačka typu - "tohle já neumím, nikdy jsem to nedělala, ty to určitě zvládneš..." "víš, jak moc mám práce a bolí mě hlava?..." a "co tam mám teda napsat? Poraď mi..."

  superkarma: 0 05.01.2011, 11:06:49
 20. avatar
  [11] bubidani [*]

  Trinii — #10 podivala jsem se na sebe a zhodnotila že jsem naprosto dokonalá Sml30 ještě nějaké otázky? Sml52

  superkarma: 0 05.01.2011, 11:02:36
 21. avatar
  [10] Trinii [*]

  no možná by se každý mohl podívat i na sebe... Já mám hodně z negativistky a to jen proto, že jsem chtěla vždy pro firmu jen to nejlepší. Moje bývalá kolegyně byla ulejvačka a já jako ten ochotný blb co za ní vše udělal. měla jsem nápady mezi námi v kanceláři, prakticky jsem nové kolegyni řekla od začátku vše a ona slízla smetanu. No a teď se snažím držet hubu a krok a hledět si svého, než mi skončí výpovědní lhůta a stejně do mě ryjou -skoro až šikana, i když se snažím a makám... takže každý ať se první podívá do sebe a pak hodnotí ostatní, ono je to občas jen reakce na okolí a ne každý je takový dokonalý asertivní, že to ustojí.

  1. na komentář reaguje bubidani — #11
  superkarma: 0 05.01.2011, 10:51:17
 22. avatar
  [9] selinka [*]

  enka1 — #6 ulejvačky jsem měla hned dvě, jenže šéf byl měkkej a nezastal se mě a protože jsme za tu práci byla zodpovědná já ... tak to dopadlo změnou pozice. A tak tu mám pro změnu níže popsanou škodící drbnu Sml24

  superkarma: 0 05.01.2011, 10:39:16
 23. avatar
  [8] bubidani [*]

  enka1 — #6 máš to dobře uspořádaný Sml67 ulejvače má přítel v praci, a bohužel praci za ně odkáče ... v 15h v kanceláři ani noha a přítel tam bručí do 19h Sml15 ale jak si to pan uděla, takový to má

  superkarma: 0 05.01.2011, 10:32:34
 24. avatar
  [7] bubidani [*]

  tak můj "nepřítel" nepatří do žádné ze skupin výše uvedených, už když jsem nastupovala, ona a její kolektiv se na mě díval z patra, prostě na něco méněcenného a určitě se asi diví, jakto že někdo jako já mohu ve firmě vydržet tak dlouho...

  superkarma: 0 05.01.2011, 10:29:28
 25. avatar
  [6] enka1 [*]

  Drbnu poznám na sto honů a nemám problém, většinou si něco vymyslím a sklapne jí

  Zlodějku jsem zažila, přišla jsem na to náhodou, ale protože nápad byl prospěšný všem a nebyl honorovaný(aspoň doufám), bylo mi to fuk

  Nejlepší kamarádku jsem poslala slušně do háje, páč chtěla být nejlepší se všemi, to se taky hned pozná

  Negativistkám odpovídám: "no jó,no"

  Ulejvačky mi nevadí, když nemusím dělat za ně, to si ohlídám

  1. na komentář reaguje bubidani — #8
  2. na komentář reaguje selinka — #9
  superkarma: 0 05.01.2011, 10:22:43
 26. avatar
  [5] selinka [*]

  A co teprve když ta drbna je navíc asertivní včela využívající mladé kolegy ... využívá tak, že ani ne čtvrt roku po svatbě si začala na pracovišti románek. A protože já se drbání neúčastním, tak jsem špatná. No prostě úžasná atmosféra pro pracování. Mrzí mě to, ale měnit své chování nebudu- na drby nejsem a do zadku taky nikomu nepolezu.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #34
  superkarma: 0 05.01.2011, 09:20:35
 27. [4] počítačka [*]

  A jak jednat s hloupou (tedy blbou) šéfovou, to jsem nikde zatím nenašla. Už nevím, kam se obrátit na radu. Holky, dejte radu Sml79. Ale ne abych odešla, moje práce je mi koníčkem, za který mi kdosi ještě platí. Naučila jsem se být škodolibá, když jí před okolím dokážu, že je prostě pitomá. Ale to je špatně, nejsem na sebe pyšná, ale jako pohlazení na dušičku bezvadně funguje.

  superkarma: 0 05.01.2011, 09:12:08
 28. avatar
  [3] heligona [*]

  Setkala jsem se skoro se všemi, teď máme ve firmě jenom drbnu. Ale kde někdo takový není. Jednoduše se s ní bavím jen na pracovní úrovní a vyhýbám se jí na sto honů. Jednou jsem se dvěma drbnama seděla u oběda, měla jsem pak hlavu jak kopačák Sml52

  superkarma: 0 05.01.2011, 09:10:28
 29. avatar
  [2] Francaise [*]

  Já mám zkušenost s DRBNOU, záměrně píšu kapitálkami, protože to byla největší drbna, jaká po tomto světě chodí, takovou už nepotkám. Hrůza a děs. Sml31

  Byla to účetní, člověk by řekl kancelářská puťka. Do firmy přišla jako poslední, ale během pár dní se perfektně zorientovala, věděla o každém pohybu každého zaměstnance, v každé chvíli měla perfektní přehled o pohybu aut na firemním parkovišti, o tom, co má dnes kdo na sobě nemluvě. Nechápali jsme, kde bere své informace, protože neměla ve firmě žádnou kamarádku (byla o dost starší než většina lidí). Pak jsme zjistili, že jí stačí se jen tak nenápadně projít kolem diskutujících a její uši fungovaly jako radary, její oči jako rentgeny, mozek jako počítač. Dlužno říct, že v jiných oblastech intelektem nevynikala.Sml30 Naštěstí firma zeštíhlovala a ona odešla jako první. Její nové kolegy jsme sice litovali, ale ta úleva, že už u nás není!!Sml16

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #17
  superkarma: 0 05.01.2011, 09:01:37
 30. [1] Zuzice82 [*]

  Zdravím čtenářky bohužel ač jsme žana mám právě naopak negativní zkušenost se svým kolegou, ze začátku jsem myslela jaký to není elegán protože se neskutečně choval slušně apod. on mezitím jen elegantně kradl mé nápady a prezentoval je jako své na poradě a jelikož bly služebně starší a pracoval v podniku déle než já nikdo neměl pochybnost že by to nebylo z jeho hlavy, já jako čerstvě nastoupená jsem mlčela ale začala jsem si dávat pozor když jsem na něco nového přišla. Intriky, podlost a anitkolektivní přístup z jeho strany byl na denní pořádku. Je to vážně mazec pracovat s takovým člověkem, Je mezi námi i generační rozdíl, já si ho vážila pro jeho znalosti ale když jsem zjistila jakje podlý že mu jde jeno jeho blahu musela jsem být obezřetnější, typy lidí "kam vítr tam plášť " vážně nemusím Sml68

  superkarma: 0 05.01.2011, 08:32:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme