Styl

Nesnesitelná lehkost Išky Fišárkové


Její tvorba představuje jedinečnou ukázku oduševnělé, elegantní módy ve špičkovém řemeslném provedení. Ta čerpá z myšlenkové originality, jemného humoru i tajuplné magie pražského genia loci.

 

Autorka originálních dámských i pánských oděvů se specializuje zejména na chic oblečení pro muže, její specialitou jsou perfektní pánské obleky a košile. Její nejnovější kolekce „Nesnesitelná lehkost“ pro podzim–zimu 2007–8 však zahrnuje i dámské společenské oděvy, rafinované topy, komplety i saténové róby, zdobené pro větší efekt skleněnými kameny. „Tématem kolekce je krása a komfort, klasické formy a nové detaily,“ říká Iška Fišáková. „Nesnesitelná lehkost odráží luxus a život ve městě – je navržena tak, aby byla sexy, a zároveň obsahuje prvky, které jednotlivé modely posunují do dráždivé kategorie označované jako unisex…“

 

Pokud jde o materiály, návrhářka vsadila na vlnu, tvíd, samet, satén, luxusní bavlnu i umělé kožešiny a kůže. Ty se v kolekci Nesnesitelná lehkost představují v barvě kamene, dřeva, trávy a kovu, spatříme ale i květiny a barvu městských střech. Napínavé kontrasty vytváří Iška Fišárková nejen z materiálů, barev a linií, ale i z rafinované hry mezi mužským a ženským principem, mezi náladou dne a tajemstvím noci.

 

„Vytvářím individuální, módním výkyvům nepodléhající oděvy pro ženy i muže, které se hodí pro mimořádné naladění nebo příležitost, oblečení nevidím jen jako pěknou slupku, ale jako otevřené okno do nitra člověka, který se za své nitro nestydí a chce o něm dát světu vědět,“ říká návrhářka. „Důležitá je svoboda a variabilita".


Móda je pro Išku Fišárkovou víc než jen trendy oblečení. „Svět je dnes doslova zasypán hadry,“ říká Fišárková, „proto chci dělat výjimečné věci pro konkrétní lidi – porozumět si s nimi, společně vybrat střih, vzor, materiál a barvu a ušít pak kousek na míru. Reklamy vyzdvihují individualitu a osobní vkus, ale současně lidem cpou masově vyráběné produkty - to mě nezajímá." 
 

Iška Fišárková se zaměřuje na osobní přístup k módě, která je v jejím pojetí přirozenou součástí životního názoru a stylu. 
 

I její butik Max Fred v Týnské uličce č. 5. se ostatně ne náhodou zaměřil na zakázkovou tvorbu jak pro muže, tak pro ženy.
Mezi zákazníky Išky Fišárkové patří nejen manažeři a podnikatelé, ale i umělecká elita Kubelíkovo trio, Škampovo kvarteto, dirigent Gerd Albrecht, olympionik Lukáš Pollert, spisovatel Jáchym Topol, hudebník Jiří Bárta a další…

A jak se líbí móda Išky Fišárkové vám, milé ženy-in?

 

 

   
19.04.2007 - Krása - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Gabi [*]

  Hezký, dobrý barvy, jen nemám ráda věci upnuté ke krku - na to mi chybí ta labutí šíje

  superkarma: 0 19.04.2007, 13:43:58
 2. avatar
  [3] Meander [*]

  Proč ty modelky vypadají jako po exhumaci a konzervaci vápnem?

  superkarma: 0 19.04.2007, 11:44:04
 3. avatar
  [2] trdlo [*]

  Rada bych se podivala na fotky realnych zakazniku v jejich modelech. Kousky zobrazene u clanku mi libi, krom tech masli. Ty mi pripominaji bluzy, co se nosily do kancelare, nekdy v roce 1985.

  superkarma: 0 19.04.2007, 03:21:34
 4. avatar
  [1] sweety77 [*]

  neznám, ale fotky dobrý až na ty mašle pod krkem u některých halenek, to bych fakt nemusela.

  superkarma: 0 19.04.2007, 00:27:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme