v tom se asi všechny shodneme se čtenářkou s nickem Žofie. Jenomže na to většinou přiijdeme až v době, kdy nás přejdou pubertální móresy a staneme se rozumnými

Dobrý den, milé kolegyňky

Vzpomínám na dobu, kdy jsem chodila na střední školu. Dojížděla jsem denně autobusem s přestupem a čekáním 30 km a celou zimu jsem zvládla v polobotkách, přestože jsem z Vysočiny. Dneska už bych tohle vážně nedala. Ale možná to bylo i proto, že ani žádné pořádné kozajdy nebyly. Frčely důchodky a tím pádem taky nebyly.

Když si vzpomenu, že v té době bych absolutně na sobě nesnesla spodní košilku....

No a dnes? Kdybych neměla v zimě spodní košilku, tak snad zmrznu. Nesnáším ten pocit, že mi táhne na záda. Kalhotky zásadně bavlněné, i když hezké, ale bavlněné. Takže - košilka nutnost, bavlněné spoďáry taky, a taky nosím proti zimě čepici a rukavice, ale na ty jste se asi neptali, že?

Nikdy jsem nevlastnila tanga, a to, prosím, jsem to nezkoušela ani v létě. Velikost by snad na mě ještě měli, ale už bych si na ně asi nezvykla.

Vlastním i pár krajkových pěkných modýlků, ale v zimě je moc nenosím, možná do divadla, ale tam zas není taková zima.

Také si vzpomínám na slova, která asi každé z nás říkala naše maminka - měj na sobě pěkné a čisté prádlo, co kdyby se ti něco stalo... Takže jasné shrnutí je: v zimě teplé spodní prádlo, hezké a čisté...

Všechny zdraví Žofie

Milá Žofie, ano, to je atké jedna z okřídlených vět našich maminek. Měj na sobě vždycky čisté prádlo, co kdyby tě museli odvézt do nemocnice. Br, to je logika

Text nebyl redakčně upraven

  • Možná si vzpomenete na doby, kdy jste odmítaly nosit teplé košilky, kdy jste ohrnovaly nos nad punčocháči a klidně ukazovaly holá bedra v bokovkách a krátkých bundičkách.
  • Jak je to dnes? Poučily jste se trochu? Nosíte v zimě jiné prádlo než v létě? Čím se přioblékáte?
  • Jste zimomřivá, nebo otužilá? Kterou část těla musíte mít bezpodmínečně v teple?
  • Chodíte i v zimě v tangách, nebo bez podprsenky?
  • Vítáte návrat spodního prádla, kterému se říká jednoduše „body“? Nosily jste ho rády, nebo jste dávaly přednost košilkám.
  • Jak se vám líbí zimní kolekce na obrázcích?

Napište nám. Na vaše příhody, rady, postřehy a diskuze se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama