Já nevím, jak vy, ale nesnáším, když mi v zimě táhne na krk. Ani kolem něj nesnesu bakuli ze šály, která se mi s oblibou zakusuje do zipu zimního kabátu. Rolák je nejlepší. Je to úžasný vynález. Šála a svetr v jednom.
A kdy se vlastně začaly roláky nosit?

Pravděpodobně v padesátých letech, kdy získaly velkou oblibu úpletové svetříky. Z dnešního pohledu byly poněkud komické, protože se pod ně nosily typické špičaté podprsenky kuželovitého tvaru, ale pro chlapy to bylo děsně sexy.
Takovým slečnám se také říkalo sweater-girl, a tou nejslavnější byla Marilyn Monroe.
Nebo se vám určitě vybaví křehká Audrey Hepburn a její portrét v černém roláku? Labutí šíje neztratila nic ze svého půvabu.

Roláky sluší nejvíce dlouhokrčkám. Ale vy, co vám ho příroda nenadělila, nezoufejte, existují přece varianty, které krk nezkracují. Jsou to široké volně padající chomoutové límce. V nich vám sice trochu na krk potáhne, ale co byste neudělaly pro krásu, že?
Jednou jsem takový chomouťák měla, a ten byl tak široký, že se dal navléknout ještě na hlavu jako kapuce. Nebo pro změnu koketně přetáhnout přes ramena. Jenomže obě varianty byly na můj vkus moc ulítlé: V kápi jsem si připadala jak blázen, a s holými rameny, to by mi byla zase zima, takže jsem to nosila klasicky.

Jo a milé dámy, víte, jakou výhodu ještě rolák má?
Zakryje vám vrásky na krku. :-)))
Takže rolákům zdar.

Nosíte roláky?
Klasické nebo chomouty?
Pletete si je sama?
Nebo máte raději jemné strojové úplety?
A co pořádný horský huňáč s copany?

Reklama