Vztahy

Nesnáším, když mi říká pejsáčku!

Komunikace mezi partnery bývá někdy složitá. Každý z nás totiž občas říká něco, co ten druhý nemá rád, tomu se asi nevyhneme. Horší je, když víme, co tomu druhému vadí, a přesto to používáme. Třeba zdrobněliny zvířat místo jména.

Zdrobnělá jména, slova jako miláčku a zlato nebo názvy zvířat, to asi obecně nesnáší hodně chlapů. Co říkáte, pánové? Vadí vám, když vám partnerka řekne broučku nebo kocourku?

Přečtěte si také:

 

dog„To je jedna z mála věcí, kterou opravdu nesnáším. A moje přítelkyně Ivča se v tom naopak vyžívá. Neustále mě oslovuje Míšánku, kocourku, medvídku, myšáčku nebo broučku, a co je úplně nejhorší – pejsáčku!“ říká třiadvacetiletý Michal. „Nechodíme spolu dlouho, jen půl roku, tak to nevzdávám a doufám, že Ivču ty strašné zdrobněliny nějak odnaučím. I když se mi zdá, že se to za půl roku zatím vůbec nezměnilo.

A přitom se ozývám pokaždé, když Ivča něco takového použije, tedy spíš se na ni výhrůžně podívám. Ona moc dobře ví, jak to nemám rád, a stejně to dělá. Vždycky mi řekne: ale mně se to líbí, to je známka toho, že tě mám ráda. A co na to mám říct?

Nejhorší je, když mi tak říká ve společnosti nebo před kamarády. Sedíme třeba v hospodě na pivu, kolem stolu osm lidí a Ivča řekne: Myšáčku, mohl bys mi objednat ještě pivo? Nebo Pejsáčku, dáš si taky něco k jídlu? Všichni samozřejmě vybuchnou smíchy a pak mi celý večer říkají taky tak… Samozřejmě to myslí z legrace, ale není to moc příjemné.

Přemýšlím, jestli to není nemoc z povolání, Ivča je totiž učitelka ve školce a dětem samozřejmě takhle říká taky. Ale těm se to na rozdíl ode mě líbí… Asi jí to budu muset vysvětlit nějak důrazněji.“

Já myslím, že nic se nemá přehánět. A zeptala jsem se pár kamarádů a známých: Vadí vám, když vám partner/ka říká zdrobnělinami názvů zvířat, např. broučku, medvídku, koloušku a podobně?

Moderátor Jan Rosák: Jak by mi to mohlo vadit? Koloušek Honza :)

Zpěvák Pavel Vítek: Já sám zdrobněliny obecně moc nepoužívám, většinou paradoxně až v momentě, kdy už jsem naštvaný a jde o mírné, ale důrazné varování. Zdrobněliny užíváme spíš vůči mláďatům všeho druhu anebo našim psům, ti to mají ale opravdu moc rádi.

Programátor Petr:Nesnáším to, ale moje přítelkyně mi tak naštěstí neříká. Občas mi řekne miláčku, ale to se dá snést.

Podnikatel Matěj:Zdrobněliny nemusím, ani je sám nepoužívám. Ty snad patří do dětského světa, ne? Dospělí vypadají infantilně, když si tak říkají, natož na veřejnosti.

Novinářka Karolina: Líbilo by se mi to… Ale žádného přítele nemám, takže nic.

Studentka Markéta:Vím, že to chlapi nemají rádi, takže to moc neříkám. Mně by ale nevadilo, kdyby mi přítel občas řekl miláčku nebo broučku…  

Prodavač Honza:Mně je to jedno, ať si každý říká, co chce.

Student Robin:V určitých situacích mi to připadá roztomilé. :) Ale určitě by se mi nelíbilo, kdyby mě přítelkyně před kámoši oslovovala tak, jak to dělá slečna v článku. To by asi moc dlouho moje přítelkyně nebyla. :)

A co si o tom myslíte vy?

   
24.01.2014 - Láska a vztahy - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [5] cilani [*]

  Suzanne — #4 Sml52 vracet vracet vracet. .a pokud jí to nedojde, být prostě důrazný.

  Že baba udělá kukuč přece neznamená, že sebou chlap nechá kejvat jak blbej. Bych jí rychle vyvedla z omylu, že takhle mě prostě oslovovat nebude..

  superkarma: 0 29.01.2014, 13:15:37
 2. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Pejsáčku... No tak ať jí zkusí říct třeba kravičko, to je taky moc roštomilý Sml30 

  V intimitě lze pochopit všechno, ale že se kluk cítí blbě před kámošema, tomu rozumím Sml30

  1. na komentář reaguje cilani — #5
  superkarma: 1 25.01.2014, 19:35:25
 3. avatar
  [3] jazuzinka [*]

  a dětem pak říká prcinko, ne?

  superkarma: 0 25.01.2014, 18:24:18
 4. avatar
  [2] macasev [*]

  A přitom se ozývám pokaždé, když Ivča něco takového použije, tedy spíš se na ni výhrůžně podívám. Ona moc dobře ví, jak to nemám rád, a stejně to dělá. Vždycky mi řekne: ale mně se to líbí, to je známka toho, že tě mám ráda. A co na to mám říct?[/i]

  Že je úplně blbá.....Sml57[/i]

  superkarma: 0 25.01.2014, 12:52:09
 5. avatar
  [1] v.poho [*]

  Tak ať jí zkusí říkat ve společnosti třeba "Fenečko". A když to nezabere, tak třeba Čubičko.

  Možná jí to docvakne....Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 4 24.01.2014, 17:54:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme