Bulvár

Nesnáším kanadské žertíky

Potrpíte si na kanadské žertíky? Tak dejte dobrý pozor, co kupujete. Čtenářka ToraToraTora nám poslala varování před žvýkačkami s elektrickým šokem.

Nesnáším kanadské žertíky... a to jsem netušila, jak ohavné jsou ty čínské. Jednou za čas projedu Rapex. Jen tak, pro zajímavost. Čas od času se dá narazit na opravdové kuriozity včetně auta, které se po otočení klíčkem v zapalování samo vznítí. Ovšem žvýkačka s elektrickými šoky... garantuji, že by to bylo to poslední, co by vtipálek ve svém životě podnikl. Ale když už fanoušci podobných blbin existují, buďme rádi alespoň za kontrolory, kteří včas zachytí žvýkačku, která kope víc, než je zdrávo...

Hezký den. ToraToraTora

RAPEX je informační systém, v jehož rámci jsou jednotlivé země informovány o tom, že se na trhu v kterékoliv zemi objevil nebezpečný výrobek. A čím konkrétně se provinily „elektrické" žvýkačky? „Nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Výrobky představují riziko, protože špičkový proud a impulsy vydávané žvýkačkou (385 – 400 V), zapalovačem (144 V), a perem (380 – 400 V) jsou nad povoleným limitem (42,4 V), a proto by mohly být nebezpečné pro zdraví uživatele,“ píše se na webu Sdružení pro obranu spotřebitelů.

Čtenářce ToraToraTora děkujeme. Máte-li i vy informace o nebezpečných výrobcích, neváhejte nás kontaktovat a podělit se tak o své zkušenosti s ostatními čtenářkami.

   
22.10.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] enka1 [*]

    Kanadský žertíky můžu, ale nesmí jít o zdraví fyzické ani psychické. Díky za info, netušila jsem, že nějaký Rapex vůbec je.

    superkarma: 0 22.10.2009, 10:44:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme