Komplikovanou situaci řeší dvaadvacetiletá Linda. Její přítel touží po dětech, ale ona je nesnáší. Z těhotenství ji jímá hrůza a z péče o miminko také. Jenže rozcházet se s přítelem nechce.

ne

Asi každá žena v sobě někdy řešila, zda mít dítě, nebo ne. Stejně jako jsou maminy, pro něž je dítě samozřejmostí, jsou i ženy, které děti radikálně zavrhují. Mezi ně patří i dvaadvacetiletá Linda. Jenže její přítel děti chce...

Linda: Nesnáším děti

Bude to znít od holky hloupě, ale nesnáším děti. Vadí mi na nich úplně všechno. Stačí mi slyšet to jejich hnusné žvatlání a zkazí mi to náladu... Miminka mi připadají ošklivá a vůbec nevím, jak s nimi zacházet a jak se k nim chovat. Problém je, že můj přítel dítě chce, rozebírali jsme to horem dolem a jsem přesvědčená, že je to pro něj hodně zásadní věc. Myslím, že by se se mnou dokázal kvůli tomu i rozejít. Já to sice chápu a rozumím jeho argumentům, rozumím i tomu, že se to od něj očekává, ale...

Jak jsme se o všem bavili a vysvětlovali si vzájemné postoje, tak mi slíbil, že s dítětem zůstane na mateřské a bude se o něj starat. Nemusela bych k němu v noci vstávat, to všechno by dělal on, já bych ho jenom kojila a hrála si s ním, když bude v klidu. Je to asi trochu přitažené za vlasy, dovedu si představit milión a jednu situaci, kdy to takhle nepůjde. Ne, že by přítel slib porušil, ale prostě bude třeba potřeba dítě kojit v noci. Říkal, že se to dá vždycky nějak vyřešit, ale nevím, nemám vlastní zkušenost.

Těhotenství se mi přímo hnusí. Muset mít to nechutně obrovské břicho, potom vytahanou kůži... Porod si radši vůbec nepředstavuju. Slyšela jsem, že v těhotenství se můžou ženě zkazit zuby a vypadat vlasy, jak dítě saje živiny. Nevím, co je na tom pravdy, ale to bych se snad zbláznila! Ládovat do sebe nějaké tabletky na vlasy, na kosti a na zuby, jako bych byla nějaký feťák. A prsa po kojení už taky nejsou to, co dřív.

Prostě se bojím, že tohle nemůžu zvládnout, ani když se o to stejně bude starat jenom on. Má cenu si takhle zničit život kvůli lásce? Možná je můj největší problém, že se toho celého i bojím. Třeba by se moje pocity po porodu změnily, jenže to nejde zjistit, dokud to nezkusím a pak už bude pozdě.

Linda

Kdy jste poprvé zatoužila po vlastním dítěti?

Čtěte také...

Reklama