.

Nesmrtelnost vědomí, vzpomínky na život i smrt: Ano, nebo ne?

Magie

Nesmrtelnost vědomí, vzpomínky na život i smrt: Ano, nebo ne?

poPatříte mezi ty, kteří se domnívají, že po smrti tělesné schránky zůstává podstata lidské bytosti dále naživu? Nejste sami.

Podle statistik je na naší planetě 51 % lidí přesvědčeno, že jejich vědomí v nějaké formě zůstává na světě i po smrti fyzického těla. Řadíte se mezi ně? Já ano…

Když jsem byla malá, často mě napadala otázka „Jak to, že jsem to já?Proč nejsem někdo jiný? A cítí i moje ségra to, co já? Jak to, že žiju?“ a podobně.

Teď mě těmito dotazy zásobuje moje dcera.

Vsadím se, že není jednoho člověka na Zemi, kdo by si takovou otázku v některé z etap života nepoložil. V závěsu za ní pak zpravidla následuje úvaha

„Co se stane, až umřu?“

Fakt, že člověk zemře jako schránka, pro nikoho tak nepředstavitelný není. Evidentně je to ale horší, když si máme připustit, že si přestaneme uvědomovat sebe sama. Cítit, vnímat, být. 

Reinkarnace, proces, při kterém se lidské bytosti znovu a znovu rodí, je víra stará celá staletí a setkáváme se s ní po celém světě.

Když jsem byla ještě velká

Když jsem zmínila otázky kladené dcerou Johankou, nebyly to jen otázky. Vzpomínám si jasně, kdy mi Johanka podrobně vyprávěla „Když jsem byla ještě veliká...“.

Byl to celý životopis o tom, kterak měla děti a podobně. Byly jí tehdy čtyři roky. Naslouchala jsem. Nebyla to pro mě jen její bezbřehá fantazie, ale nesmírně zajímavé povídání. Naprosto to nezlehčuji. Dnes si to už nepamatuje.

A to je právě ono.

Osobně jsem za to, že člověk si po určitou dobu své minulé životy nebo jeden z posledních skutečně pamatuje. Pak zapomene.

Jisté zbytky paměti ale může mít každý z nás. Jen tomu ve většině případů prostě nevěnujeme pozornost. To proto, že naše racionální část bytosti vyhodnotí tuto informaci jako iracionální a okamžitě ji odsune do škatulky s názvem „To není možné“ a víc ji zpravidla neřeší.

Víra v oddělitelnost lidského vědomí a možnost jeho pokračování se ale nevyhnula ani vědě a je velice zajímavé, jak seriózně k tomuto tématu současní vědci přistupují.

Tým California Institute of Technology například naslouchá lékařům nemocnice v Southamptonu, kteří  se pokouší přinést důkazy o teorii, že lidské vědomí pokračuje ve své činnosti i poté, kdy mozek přestal fungovat a pacient je klinicky mrtvý.

Lékaři sledovali 63 pacientů, kteří byli prohlášeni klinicky za mrtvé. Jejich srdce se zastavilo, přestali dýchat a mozková aktivita zanikla.

Po oživení, kdy se probrali z klinické smrti, byli tito pacienti přesvědčeni, že v době, kdy mozek nevykazoval jakékoli funkce, měli jasné a uspořádané myšlenkové procesy. Rozumně uvažovali a vytvářeli vzpomínky na to, jak se pohybovali mimo své tělo.

Sdělovali pocity míru, radosti a harmonie. Pro některé se zrychlil čas, zbystřily se smysly, ztratili vědomí svého těla.

O podobných stavech při přežití smrti existují zprávy staré i několik staletí.

Můžeme si myslet, co chceme. Jsme těmi, kterými teď a tady jsme, a máme k dispozici jen vlastní mysl, jejíž součástí je víra.

Můžeme různé studie, výsledky a pokusy skupin vědců zpochybnit. Nevěřit. Nemůžeme je ale ani spolehlivě vyvrátit.

A navíc je tu i ta potvůrka paměť

 • Už se vám někdy stalo, že jste se ocitli na místě, kde jste nikdy nebyli, a přesto jste ho znali?pou
 • Vyprávělo vám někdy vaše dítě naprosto vážně zážitky, které se mu dle vašeho soudu nemohly stát?
 • Měli jste někdy pocit, že jste se s určitým člověkem již setkali, že ho znáte, a přitom tomu racionálně tak není?
 • Zdálo se vám někdy detailně o vlastní smrti i okolnostech kolem ní?
 • Máte dojem, že jste určitou situaci již řešili, že víte, jak něco udělat, a přitom byste to vědět ani neměli? Může jít i o dost odborné znalosti, ke kterým netušíte, jak jste přišli.

Ano? Pak opravdu může jít o zasunuté vzpomínky.

Mám hodně takových a nepokládám se v tomto ohledu za fantastu.

A také nejsem sama, kdo si například vzpomíná, jak zemřel.

koUtopila jsem se. Vím i to, že jsem se nemohla hýbat. Vzpomínám si přesně už od dětství, jaké to je do poslední chvíle zadržovat dech. Pocit šíleného strachu a pak naprosté rezignace. Člověk se prostě nadechne vody. Bolí to a studí. Tělo vodu dáví zpátky a pak ji znovu nadechne. Pak už nic.

Tohle je, věřte, tak silný zážitek, že vcelku chápu, že se někde v podvědomí uloží. Mám fóbii z vody a udušení.

Nemyslím si ale, že by mi jakákoli regrese či hypnóza a návrat k těmhle okamžikům, jak je dnes moderní, kdovíjak pomohly. Ne vždy je to postup správný. Znovu si tím projít? Děkuji, NE! Tenhle kousek mi stačí.

Máte podobné zkušenosti? Co si myslíte o hypnóze? Chtěli byste si na kousek předešlého života vzpomenout, nebo si myslíte, že je zřejmě dobře, když si to povětšinou nepamatujeme? Věříte v nesmrtelnost vědomí?

   
13.10.2009 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [106] marry.lu [*]

  Jo, to je docela přesné! Před třemi lety jsem byla na výletě u Chrámu sv. Barbory. Jasně jsem si vzpomněla, jak tam stojím jako malá holká ještě s jinými dětmi a jistá paní nám říká ,, táák děti, toto je chrám sv. Barbory".

  Jenže mamka mi doma řekla, že jsem v Kutné hoře nikdy nemohla být. Jsme z jiného kouta republiky a tábory plus školy v přírodě se jezdily absolutně někam jinam . . .

  To, že se jedná jedná o vzpomínku z jiného života, o tom jsem od začátku přesvědčená

  superkarma: 0 02.01.2010, 18:04:35
 2. [105] Lorelai.h [*]

  Nějaké regrese mi přijdou sice zajímavé, ale mohou být silně ovlivněné současným duševním stavem a tím i značně zkreslené a co se klinické msrti týká, četla jsem vyjádření řady lidí, kteří během ní žádně prožitky nemělli - navíc jde o nepřenosné zkušenosti jiných lidí.

  Jediné způsoby jak zjistit odpovědi na otázky o posmrtném životě dávají praktické pokusy z oblasti jogy, mystérií, magie, mystiky a spol. Navíc podle třeba východních textů - pro příklad od Mircea Eliade, Jóga, nesmrtelnost a svoboda, dává adeptovi těchto praktik možnost jak si vylepšit tento život tak si ten další - tedy posmrtný vybrat podle svého přání.

  A komu nejde meditace, aby se tím dobral normálně vážných výsledků, může využít spánek, respektive poslední myšlenky před usnutím.

  http://jenia.sweb.cz/sank.html

  Ukázka jak mohou takové praktiky pomoci vylepšit i život tento. Článek vyšel za vlády bolševiků, takže tam nesmělo být nic o dduchovních věcech, nedovolili by jej otisknout, ale samozřejmně se postup v něm popsaný dá plně využít jak k vylepšení tohohle pozemského života, tak i k poznání a vylepšení života budoucího. Stejné či podobné postupy byly používané již v antickém Řecku a Egyptě k chrámovému léčení, komunikaci s mocnostmi onoho světa, kouzlům všeho druhu....

  Jen místo formulace krátké věty jak je doporučené v článku je lepší obrazná představa toho co si člověk přeje, je to mnohem účinnější. Využití spánku, respektive posledních myšlenek před usnutím má tu výhodu že nezabere moc času, maximálně několik minut před usnutím, navíc to mohou díky tomu zvládat i lidé bez praxe v meditacích, protože ve spánku není mysl rušená vnějšími podněty, což nahrazuje roky meditačních cvičení. Sml57

  superkarma: 0 30.11.2009, 08:45:09
 3. [104] r.ge [*]

  Běžně mám daja vue, či jak se to píše, měně častěji astrálně cestuji. Příjde to z ničeho nic, nelze to naplánovat. Spousta lidí to nejprve viděsilo, ale teď už jim to nepříjde. A mě to příjde velice přirozené..

  superkarma: 0 21.11.2009, 09:41:40
 4. avatar
  [103] Alenka0010 [*]

  S hypnózou zkušenost nemám, jen s holotropním dýcháním, jím se člověk také může vrátit zpátky...mně bylo hrozně špatně ještě týden potom, takže bych do toho už nešla.

  superkarma: 0 02.11.2009, 10:11:46
 5. [102] katka6 [*]

  Věřím tomu,ale hypnozu bych ze strachu nepodstoupila.

  superkarma: 0 26.10.2009, 18:44:39
 6. [101] veerac [*]

  V nesmrtelnost vědomí věřím jen opravdu málo. Na kousek předešlého života bych si chtěla vzpomenout, ale hypnózy se bojím.

  superkarma: 0 25.10.2009, 16:36:29
 7. avatar
  [100] OlgaMarie [*]

  enka1 — #99 Když ona tě ale někdy ta zasunutá vzpomínka zaskočí v té nejméně vhodné chvíli.Prý je nejlepší odpustit sobě i ostatním aktérům...

  superkarma: 1 25.10.2009, 06:40:46
 8. avatar
  [99] enka1 [*]

  FAXÍK — #98 To podle mě asi nejde,jedině amnézie,jenže ta bývá po úrazech a člověk zapomene i hezké chvíle,tak radši ne. Špatné jde hluboko, hluboko zasunout a doufat, že v příštím životě nebo i v současném nám to bude započtené k dobru.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #100
  superkarma: 0 24.10.2009, 17:05:44
 9. [98] FAXÍK [*]

  chtěla bych na minulost zapomenout, ale nevím kdo mi s tím může pomoci?

  1. na komentář reaguje enka1 — #99
  superkarma: 0 24.10.2009, 11:04:00
 10. avatar
  [97] átéčko [*]

  charouzka — #96 Pokud se bojíš, asi podvědomě víš proč. nepodstupuj to. Inkarnační regrese ti poodhalí jen něco. Něco, co sneseš.

  superkarma: 0 22.10.2009, 13:15:59
 11. avatar
  [96] charouzka [*]

  vy kdo jste podstoupili cestu zpět do svého vědomí, nemáte pocit, že vám to ublížilo? já sama se totiž něčeho takového hrozně obávám, přitom bych to asi potřebovala

  1. na komentář reaguje átéčko — #97
  superkarma: 0 21.10.2009, 23:03:17
 12. [95] Nestyda [*]

  Michaela Kudláčková — #88 Míšo, ani netušíš, jak obrovskou jsi mi udělala radost... Děkuju. Sml48

  superkarma: 0 21.10.2009, 07:31:22
 13. avatar
  [94] OlgaMarie [*]

  A další je Evangelium podle Filipa. Takže už 2000 let se učí o duši po smrti. Křesťanství vzniklo na buddhismu. Viz texty z nálezu v Nag Hammadí.

  superkarma: 0 20.10.2009, 13:59:54
 14. avatar
  [93] OlgaMarie [*]

  Zázvorka — #91 Jen jsem podotla, že ti, kteří zemřeli, vědí. Někdy v 5. nebo v 6. století byly z theologických výuk vyjmuty veškeré poznámky, které by mohly budit dojem, že po smrti se zase narodíme. Stále jsou ve zkoumání Evangelia sv. Tomáše a zapovězeného Jidáše. Církev neví, co s nima a filosofové přemýšlí, co jimi autoři chtěli sdělit...Z Tomášova jasně vyplývá, že mu Ježíš sděluje, že již žil a žít znovu bude. Mluví nejen o sobě, ale i o něm, prostě o všech lidech. Z Jidášova vyplývá, že Ježíš Jidáše požádal, aby na něho ukázal a věděl, že ho za to ukřižují. Věřil, že se na svět vrátí.

  superkarma: 0 19.10.2009, 20:20:32
 15. avatar
  [92] Irena1 [*]

  Míšo, ty obrázky v článku jsou od koho? Moc zajímavé Sml67

  superkarma: 0 19.10.2009, 15:04:31
 16. avatar
  [91] Zázvorka [*]

  OlgaMarie — #90 A on to snad někdo mrtvý někomu živému řekl??

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #93
  superkarma: 0 19.10.2009, 14:55:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [90] OlgaMarie [*]

  Zázvorka — #89 Omyl. Každý, kdo fyzicky zemřel, ví...Dnes je prokázáno, že vývoj člověka neprobíhal evolučně, ale nevysvětlitelnými skoky. Mě ještě ve škole učili, že naším předchůdcem byl člověk neandrtálský, dnes je prokázáno, že náš předchůdce  neadrtálce vybil. Tím chci jen říct, že o svém pobývání na Zemi víme prd. Při návratech do minulých životů jsou důležité detaily z okolí, oblečení, jídlo apod. Pokud naprosto přesně dokážu popsat jistou budovu ve Florencii před přestavbou v roce 1380, jsem stavitelský fenomén, blázen nebo jsem tam opravdu před rokem 1380 žila? V každém případě návrat do minulého života, ať už se jedná o cokoliv, je jen a jen pouze o nás samých.  

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #91
  superkarma: 0 19.10.2009, 13:49:23
 2. avatar
  [89] Zázvorka [*]

  Mám husí kůži a z mnoha příspěvků mi běhá mráz po zádech.

  Někdy přemýšlím, zda lidé z mého okolí nemohli v minulém životě provést něco špatného či neodpustitelného, že v tomto současném jsou např. opakovaně nemocní.......Sml15

  Zda věřím? Myslím, že ne - jsem ten zarputilý materialista Sml37  Ale vyjímečně připouštím, že asi je něco mezi nebem a zemí, co se nedá "logicky" vysvětlit.

  Věříte v nesmrtelnost vědomí? Podle mě, je to "podvědomé" přání většiny z nás, aby po smrti něco bylo, aby vše smrtí neskončilo. Ale zda opravdu cosi pokračuje se zatím 100% nikdo nedozvěděl!!

   

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #90
  superkarma: 0 19.10.2009, 10:36:29
 3. avatar
  [88] Michaela Kudláčková [*]

  Nestyda — #87 ...rozhodně si nemyslím, že je to fantazie - až se příště uvidíme, když budeš chtít, hodím Ti na to - mnoho lidí u mě řeší minulé životy - je to jiné, než regrese, nebo hypnosa - svobodnější.Sml79

  1. na komentář reaguje Nestyda — #95
  superkarma: 0 19.10.2009, 10:17:06
 4. [87] Nestyda [*]

  Jako dítě jsem se strašně bála letadel. Toho ukrutného řevu... O tom už jsem zde nesčetněkrát psala, jak jsem se stala terčem posměchu, když jsem se jako asi čtyřletý prcek utíkala schovat před letadly s křikem a pláčem: RAKETY! RAKETY!!! Dodnes se mi smějí. Jenže já pořád vím, jak ukrutný jsem měla strach.

  A v té době jsem pořád v myšlenkách viděla černé piáno, po kterém se mi stýskalo. Nikdo u nás klavír neměl, nikdo na nic nehrál. A já po něm tolik toužila. Dodnes se mi zdá o klavírech. Vždycky jsem si toužila zahrát a v hlavě jsem věděla i jak se to dělá. Fantazie? Vzpomínka? Možná plácám hlouposti a jde opravdu jen o hru v mé hlavě.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #88
  superkarma: 0 18.10.2009, 15:07:14
 5. [86] Nestyda [*]

  Regresi i ty nehorázný prachy z pražádný výsledek vezmi satanáš, zkušenost to byla správná, chtěla jsem si jí projít a zjistit, zda mi pomůže. A vlastně kecám, když mluvím o pražádném výsledku, jen jsem si potvrdila sílu a moc své myšlenky - každý jsme mocný, a to je snad to nejděsivější, protože málokdo je tak silný, že své myšlenky dovede ovládat a zvládat.

  superkarma: 0 18.10.2009, 15:02:46
 6. [85] Nestyda [*]

  Míšo, Ty si pamatuješ své utonutí, svůj boj a konečnou rezignaci. Já si bohužel nepamatuju nic, jen prázdno. Když mi bylo opravdu ouvej a hledala jsem cestu ven z víru prapodivných emocí, které mne dusily, podstoupila jsem regresi. Zklamala jsem se na plné čáře, snad to ale nebylo tím, který se mnou regresi prováděl, ale mojí neschopností. Brala jsem tehdy antidepresiva, i tím byl úspěch této metody umenšen a snad úplně potlačen. Dostala jsem se někam a prožívala jakýsi příběh v roce 189 a pak asi dalších pět sedm let. Viděla jsem se, jak umírám. Taková cizí ženská se válela na posteli, měla dlouhé šedivé vlasy a byla SAMA, jen samota ji obklopovala, žádná radost v životě a žádná opora v posledních chvílích. Těšila jsem se, až odejdu. Mám obavu, že má regrese byla jen hra fantazie, kdy jsem udělala příběh z toho všeho, co mne trápilo. A nakonec se mi předvedla samota v celé své kráse, té, které se obávám snad celý život...

  superkarma: 0 18.10.2009, 15:00:53
 7. [84] Nestyda [*]

  Míšo, konečně jsem se dostala k přečtení Tvého zajímavého článku, jež mne upoutal a opět ve mně vyvolal takové prapodivné emoce. Nedovedu je vysvětlit, jsou to takové ty smíšené pocity, kdy se moc ztotožňujete s něčím a nedovedete to vyjádřit, máte pocit, že chcete plakat z té úzkosti, protože pocity nedokážete vypustit, nevíte jak... Tvá zmínka o Johance mne velice upoutala... jednou snad sama pochopím...

  superkarma: 0 18.10.2009, 14:54:44
 8. avatar
  [83] OlgaMarie [*]

  Eva_Fl — #80 No, kdybych ho potkala, tak si myslím, že nejsem. Nebo bych se z toho posr..a a věděla bych, že jsem.Sml27

  superkarma: 0 18.10.2009, 00:39:40
 9. avatar
  [82] barkl2 [*]

  gentiana — #81 Domnívám se, že tím bylo myšleno něco,  kde se ustanovilo co bude uvedeno v bibli, tak jak ji známe dnes a několik století zpátky, (protože její podoba vznikala několik desítek let a je v ní obsaženo jen něco z dosud objevených evangelií)

  superkarma: 0 17.10.2009, 01:03:52
 10. [81] gentiana [*]

  prece ja — #11 Pjekně prosím, co je to to Velké koncilium?

  1. na komentář reaguje barkl2 — #82
  superkarma: 0 16.10.2009, 23:03:07
 11. avatar
  [80] Eva_CZ [*]

  OlgaMarie — #77 kdepak. Matrix. Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30 My si myslim, ze jsme.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #83
  superkarma: 0 16.10.2009, 19:40:06
 12. avatar
  [79] 666Lilith [*]

  Já tomu věřím.

  superkarma: 0 16.10.2009, 08:19:56
 13. avatar
  [78] shb [*]

  OlgaMarie — #77 Sml30Sml67

  superkarma: 0 15.10.2009, 16:19:20
 14. avatar
  [77] OlgaMarie [*]

  Eva_Fl — #71 Když tě bude trápit 4 dny průjem, tak uvěříš, že jsi tady a teď.

  1. na komentář reaguje shb — #78
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #80
  superkarma: 0 15.10.2009, 15:35:57
 15. avatar
  [76] shb [*]

  Eva_Fl — #71 ...na to příjdem tralalá  Sml33

  superkarma: 0 15.10.2009, 10:19:28
 16. avatar
  [75] Eva_CZ [*]

  Vivian — #73 dukaz! Plz.

  superkarma: 0 14.10.2009, 16:02:01
 17. avatar
  [74] Eva_CZ [*]

  Lyoness — #72 tak.Sml57Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 14.10.2009, 16:01:45
 18. avatar
  [73] Vivian [*]

  Nevěřím. Vím.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #75
  superkarma: 0 14.10.2009, 15:04:41
 19. [72] Lyoness [*]

  Eva_Fl — #71 Aneb vsechno je to Matrix Sml30

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #74
  superkarma: 0 14.10.2009, 15:04:36
 20. avatar
  [71] Eva_CZ [*]

  OlgaMarie — #65 kdo jsme, odkud jsme přišli a kam jdeme

  Ty VIS, ze jsme? Dokaz mi to.Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje Lyoness — #72
  2. na komentář reaguje shb — #76
  3. na komentář reaguje OlgaMarie — #77
  superkarma: 0 14.10.2009, 14:25:42
 21. avatar
  [70] Eva_CZ [*]

  vladka006 — #66 no mne by fakt zajimalo, jak jsi k tehle vire ( filosofii ) prisla a co o ni vubec vis.

  superkarma: 0 14.10.2009, 14:24:42
 22. [69] Lyoness [*]

  Nevim, jestli starnu a blaznim...

  V prubehu dospivani jsem mela problemy s usinanim... Furt se mi v hlave honily myslenky... Sama jsem se naucila pomoci predstav vody a more a soustredeni se na odplyvani vsech myslenek uklidnit a usnout... Az po letech jsem se nekde docetla, ze tohle se doporucuje zcela bezne... Me tak napadlo, ze ta voda by mi je mohla vsechny odplavit a ja bych mohla usnout...

  Obcas mam dejavu...

  Obcas se mi zda desivy sen, kdy me nekdo vrazdi.. To ma asi kazdy, ale me se zda vzdy presne ten stejny sen. Kdyz se v prubehu deje vzbudim a pak znovu usnu, casto pokracuje tam, kde zkoncil...

  Parkrat se mi stalo presne to, jak tu jedna ctenarka popisovala... vzbudim se, ale nemuzu se pohnout, jak prikovana desem, jak ochrnuta... [jeste ze se to nestava casto - to bych pak zase chtela zpet to sve "nemoct spat"]

  A pak jeste jak jsem tu cetla o tech obalech ze svetla a pohody a tak... obcas, kdyz usinam mam hnusny pocit, ze "tu neco je" a ze se mi to nelibi... Tak jsem tohle zkousela.... Hm... muze byt muj obal z plamenu? Vypadalo to tak...

  Jak ja bych se rada vratila do doby, kdy jsem byla logicka, vyrovnana a takoveto veci me naprosto mijely...

  superkarma: 0 14.10.2009, 11:42:37
 23. [68] maki1 [*]

  ... mam husinu jak svina, to je teda narez... verim, vzdycky jsem verila, ale o reinkarnaci pochybovala... tohle je ovsem silna paka Sml22

  superkarma: 0 14.10.2009, 11:30:51
 24. avatar
  [67] Lukáš Čejka [*]

  vladka006 — #66 Devove. Sml80

  superkarma: 0 14.10.2009, 10:28:46
 25. avatar
  [66] vladka006 [*]

  Eva_Fl — #64 Jsem, ale i budhisti máme "anděli", říká se jim ale jinak. Česky to přeložit neumím a na klávesnici znakové písmo nemám.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #67
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #70
  superkarma: 0 14.10.2009, 09:00:52
 26. avatar
  [65] OlgaMarie [*]

  Eva_Fl — #63 Efekt návratů do minulých životů ti dnes nikdo nevysvětlí, o co se jedná. Faktem ovšem je, že i lidé málo sečtělí a s malou slovní zásobou jsou schopni vystřihnout velmi živý příběh, ačkoliv v reálném životě nejsou schopni dát dohromady souvislou větu. Mnoho psychologů tuto metodu používá s vysokou úspěšností k léčení právě fóbií a po detoxu i k zjištění příčin různých závislostí nebo i k léčení nemocí psychosomatického původu. Pokud se faktu, že se stále vracíme, nepropadne tak, aby to vedlo k nihilismu, nevidím nic špatného na pátrání po tom,  kdo jsme, odkud jsme přišli a kam jdeme.

  Pozitivum těchto námětů k diskuzi vidím v tom, že se zde mohou všichni vypovídat ze zážitků, které se nevyprávějí na potkání právě proto, aby nebyli pokládáni za klienty psychiatr. ústavů.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #71
  superkarma: 0 14.10.2009, 07:29:45
 27. avatar
  [64] Eva_CZ [*]

  vladka006 — #57 nepsalas tuhle, ze jsi budhistka?

  1. na komentář reaguje vladka006 — #66
  superkarma: 0 13.10.2009, 21:03:48
 28. avatar
  [63] Eva_CZ [*]

  Jezisi, je tady vubec nekdo normalni?

  Pripadate mi totalne cakly, vsechny. Proc se to neuci na skolach, proc se to nebere jako fakt? No ja teda cumim jako blazen. Pro me za me si verte, v co chcete, ale normalni teda nejste.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #65
  superkarma: 0 13.10.2009, 21:01:35
 29. avatar
  [62] blanca [*]

  Zrovna jsem včera večer začala číst knížku od Doreen Virtue - Andělé. Nedavno jsem se bavila s kamarádkou, která se pár let zabývá reiki a zjistila jsem, že to co se mi už dlouho "děje" jakoby náhodou, vlastně náhoda není....právě ona mi poradila, abych poprosila anděle o ochranu, vyprávěla jsem jí totiž, co se mi asi před půl rokem stalo jednou v noci a jsem z toho do dneška docela vyděšená....normálně jsem v noci spala, a normálně se v noci dost často budím, no nic neobvyklého Sml39 ale právě jsem se tak jednou chtěla probudit, ale nemohla jsem, slyšela jsem úplně hrozný, takový jako ďábelský hlas, připadala si jak přikovaná k posteli, nemohla se ani otočit a strašně jsem se chtěla probudit, ale vůbec to nešlo, pořád mi ten hlas jakoby vtahoval někam, odkud jsem se nemohla probudit, byl to strašný "zápas".... brr, no, nakonec moje vůle zvítězila, ale ještě teď mám z toho husí kůži, když si na to vzpomenu. Možná si říkáte, že to nic, to byl jen sen, no, pokud jo, tak opravdu hoooodně živý a vůbec ne příjemný...Sml15

  superkarma: 0 13.10.2009, 15:05:31
 30. avatar
  [61] vladka006 [*]

  Lukáš Čejka — #60 Jó a když nejsem sama doma, tak je potichu zalezlej pod postelí.

  superkarma: 0 13.10.2009, 14:54:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme