Vztahy

Nesmíš dát najevo, že se ho bojíš!

Simona se v centru Prahy seznámila s Anasem, arabským přistěhovalcem, pracujícím v nedaleké směnárně. Není to takový ten typ nedbalého vzezření, ale krásný, vysoký, voňavý a usměvavý muž. Simonu zcela okouzlil, vždycky byla na tmavší typy. Po půl roce však u ní došlo k vystřízlivění.

Je krásný a voní…

kluk

Simona pochází z Kolína. Do Prahy se přistěhovala před dvěma lety za prací. Pracovala jako recepční hotelu v centru Prahy, v oblasti, kde je dnes spousta arabských komunit. Nikomu neškodí, žijí si po svém. Se svými ženami, se svými rodinami.
Anas pracuje ve směnárně nedaleko hotelu, kde byla i Simona. Téměř denně se vídali, míjeli se na chodníku při její cestě z práce, nebo do práce. On o ni pohledem moc nezavadil, Simona však na něm mohla oči nechat. Byl jiný než ostatní. Takový nažehlený, upravený, voňavý.
„Blázníš?“ zrazovaly ji kamarádky, když se jim svěřila, že se do něj asi zbláznila.
„Je to úplně jiná mentalita, oni se chovají k ženám úplně jinak než naši kluci.“
„Jak to můžete vědět?“
oponovala Simona. „Nic o něm nevíte. To jsou lidi, kteří bydlí v Praze už roky, určitě se přizpůsobili našim podmínkám. A hlavně, oproti našim klukům, on na sebe dbá. Je pořád takový krásně nažehlený, upravený, a kdykoliv kolem mě projde, tak krásně voní.“

Jelikož Simona přišla na recepci hotelu do styku s různými měnami, jednou využila možnosti a šla si „k němu“ do směnárny vyměnit švýcarské franky. Trochu se u okýnka zapovídali. Dozvěděla se, že se jmenuje Anas, pochází ze Sýrie, do Čech přijel studovat zahraniční obchod a už tady zůstal. Kromě toho, že pracuje ve směnárně, tak se také stará o provoz nedaleké arabské restaurace. Bydlí kousek od místa, kde pracuje, v centru Prahy má pronajatý celý půdní byt.
„Nechcete se přijít podívat?“

Simona této nabídce samozřejmě neodolala a neuběhly ani tři měsíce, už to měla do práce jen přes ulici. Svůj podnájem zrušila a nastěhovala se k Anasovi.
„Jsi blázen,“ klepaly si kamarádky na čelo.

Vystřízlivění

Anas byl opravdu jiný než naši čeští kluci. Denně se sprchoval, holil, myl si vlasy, denně měl čistou, vyžehlenou košili. Byl milý, pozorný, Simoně snášel, co jí na očích viděl, téměř denně spolu chodili na večeře, pak ji naučil vařit i jejich arabské speciality, ale nikdy ji nenutil, že vařit musí.
Každé ráno to byl on, kdo ustýlal postele a dělal snídaně.
Simona byla v sedmém nebi, dokonce zvažovala i nabídku k sňatku, kterou jí Anas už několikrát nabízel. Doposud ji nepřijala jen kvůli své mamince, která ji prosila, ať nespěchá, že je ještě na vdavky mladá a taky, coby správná maminka, měla neblahé tušení.

Asi po půl roce dostal vztah Anase a Simony první vážnější trhliny. Anas chodil stále navoněný, nažehlený, usmíval se, Simonu miloval, ale zničehonic přišel s návrhem, že by měla přestat chodit do práce, neboť tam dělá i noční a on má o ni strach. Navíc vydělá dost peněz na to, aby ji uživil a ona mohla zůstat doma. A také by možná už mohli začít uvažovat o dítěti a o svatbě, vždyť ví, jak moc ji miluje.

Simona udělala největší hloupost, jakou mohla udělat, a místo v recepci opravdu opustila. Zpočátku se jí povalování doma líbilo, ale časem se začala nudit.
K prvnímu velkému vystřízlivění došlo ve chvíli, když seděla na balkoně a lakovala si nehty na nohou. Anas přišel v polední přestávce domů a vyjel na ni, jestli nemá nic lepšího na práci než si lakovat nehty, a mrštil lakem na nehty o stěnu.
„Ukliď to,“ následovalo ještě.

Simona zůstala jako opařená. Ještě nikdy na ni nekřičel. Poté následovala dlouhá přednáška o tom, že se mu nelíbí, když si lakuje nehty ani když si barví vlasy, že se mu líbí, když je přirozená.
Pár dní na to jí vyhodil ze skříně její krátké sukně, že v nich vypadá jako laciná holka a měla by nosit sukně delší.
A poslední tečkou za tím vším bylo, když jí začal schovávat antikoncepci. Na co ji prý bere, když stejně uvažují o dítěti.

Simona si najednou přestala být jistá, jestli chce s tímto člověkem žít a mít s ním děti. Když to Anasovi při jedné z dalších hádek řekla, uhodil ji a zařval na ni: „Když ne se mnou, tak s nikým!“
To už se Simona opravdu vylekala a rozhodla se, že od Asana odejde.

Napřed vyhrožoval, že ji zabije, jestli někam odejde, ale Simona se nedala. Pohrozila mu cizineckou policií, že na něj práskne všechno, co ví o jeho nekalých kšeftech v restauraci, a jestli bude potřeba, přihlásí se i na Linku bezpečí, že ji uhodil. To ji poradily zase kamarádky.
„Nesmíš na sobě nechat znát, že se ho bojíš! Jinak se od něj nikdy nedostaneš!“
To byla slova, která jí zněla v uších, když si pod vražedným pohledem Anase balila kufry.

Odstěhovala se až na druhý konec Prahy, kde si našla nové zaměstnání, opět jako recepční. Kdykoliv však vidí třeba nějakého zahraničního turistu tmavší pleti, byť by se jí líbil sebevíc, dává si pozor. Není nad zlaté, české, byť ne tolik nažehlené kluky.

Přečtěte si také:

   
28.05.2013 - Láska a vztahy - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [54] zdenickat [*]

  Ještě že to zjistila včas, jinak nažehlení kluci - muži jsou i češi,l i když jich není tolik:-)

  superkarma: 0 03.06.2013, 17:28:26
 2. [53] FAXÍK [*]

  naštěstí to dobře dopadlo Sml67

  superkarma: 0 30.05.2013, 18:00:48
 3. [52] Evuš [*]

  Ještě štěstí, že si to uvědomila včas, problémy by byly určitě veliké.

  superkarma: 0 29.05.2013, 19:53:22
 4. avatar
  [51] bleblemcy [*]

  To jsou lidi, kteří bydlí v Praze už roky, určitě se přizpůsobili našim podmínkám. To se mohla rovnou podívat na naše domácí nepřizpůsobivé spoluobčany, ti tu žijí ještě mnohem déle a nestihli se přizpůsobit.

  superkarma: 1 29.05.2013, 00:15:02
 5. avatar
  [50] jmeno [*]

  Radši se poohlídnem v našem regionu a nějaky chalan se taky najde no ne?

  superkarma: 0 28.05.2013, 22:52:42
 6. avatar
  [49] daska59 [*]

  Ještě že děvčeti spadly růžové brýle včas. Odejít s dítětem by bylo mnohem komplikovanější.

  superkarma: 0 28.05.2013, 21:43:04
 7. avatar
  [48] arminka [*]

  ... takových pěkných kluků máme, tak na co hledat jinde Sml16

  superkarma: 0 28.05.2013, 20:43:34
 8. [47] Rikina [*]

  ekleinovka — #46 já bych si ho nechala na hraní - to stadium, jak denně chodili na večeře, ráno ustýlal postele a dělal snídani. Sml57  Ale nestěhovala bych se k němu. Sml24

  superkarma: 0 28.05.2013, 20:18:15
 9. avatar
  [46] ekleinovka [*]

  Nesnáším dominantní chlapy, a nacíc ještě syřana, ten byl vychován úplně jinak, pryč od něj

  1. na komentář reaguje Rikina — #47
  superkarma: 0 28.05.2013, 20:04:56
 10. avatar
  [45] tajnostii [*]

  To by mohlo špatně skončitSml22

  superkarma: 0 28.05.2013, 19:40:41
 11. avatar
  [44] gerda [*]

  Rikina — #43 moc hezky to vysvětlila autorka jedné z mnou zmíněných knih. Totiž - v Německu jsou totiž Němci tak politicky hyperkorektní, že se neodvažují zasahovat do přistěhovaleckých komunit tak, aby mohli být osočováni z nějaké rasové diskriminace. A tak třeba Turky nikdo nenutí, aby posílali své děti do školy mezi většinu, oni se motají stále ve svém prostředí a nenaučí se ani jazyk. Přitom třeba v jejich vlasti už se žije dávno jinak, ale jim se to nedonese, tak drží pochybný prapor svých pitomých tradic včetně vražd ze cti.

  superkarma: 0 28.05.2013, 16:53:23
 12. [43] Rikina [*]

  Aha, tak chlapec sotva dostudoval, pracuje ve směnárně a jen tak bokem ještě v restauraci - a vydělá dost na to, aby mohl platit nájem v centru za velký půdní byt a ještě by uživil ženu a dítě... docela bych pochybovala, že práce ve směnárně je tak lukrativní. Jestlipak mládenec nejede v nějakých obchodech, co by nesnesly bližšího pohledu úředních míst? A nemusí to být zrovna drogový dealer Sml57 oni tihle pánové z východu mají málo skrupulí a dost drzé čelo na "obchody" nejrůznějšího druhu. Sml80 No a teorie "bydlí v Praze už roky, přizpůsobili se našim podmínkám" - ano, přizpůsobili - umějí jich velmi dobře využívat ve svůj prospěch. Naivním slečnám doporučuji pohled směrem do Německa - tam žijí například Turci již dvě tři generace a nepřizpůsobili se ničemu. Naopak se často hlasitě ozývají, že mají právo, aby se zbytek Německa přizpůsobil jim. Sml24 

  1. na komentář reaguje gerda — #44
  superkarma: 2 28.05.2013, 15:58:44
 13. avatar
  [42] Jindriska8 [*]

  Hlavně,že to poznala včas,jinak by si užila své!Sml22

  superkarma: 0 28.05.2013, 15:45:59
 14. avatar
  [41] Claire [*]

  Wow, já bych ani doma nezůstala, nesnáším nadvládu, prostě není nad naše kluky

  superkarma: 0 28.05.2013, 14:42:17
 15. avatar
  [40] Altamora [*]

  ellienka — #38 Proč ale naléhal, aby se své práce vzdala? Já bych to tedy neudělala, nezávislost je pro mě hodně důležitá.

  Co si budeme povídat, k sobě se hodí lidi z přibližně stejného prostředí a s přibližně stejnými hodnotami. Protivy se prý přitahují, ale je to dobré jen pro ty, kteří mají rádi  bouřlivý život.

  superkarma: 0 28.05.2013, 14:40:28
 16. avatar
  [39] v.poho [*]

  ellienka — #38 ..ale ty bys asi svému příteli neřekla, ať si zůstane doma, že ty vyděláš dost. Nebo jo?Sml80

  To že někdo zůstane doma, neznamená, že musí 3x denně bez přestávky utírat prach jenom proto, aby druhý nemohl říct, že se válí a "přistihnout" ho třeba u knížky.

  Aby ale nedošlo k omylu: slečnu nechápu, jak mohla souhlasit, aby se dostala do tak podřízeného postavení jako je závislá, v podstatě vydržovaná žena....Sml23

  superkarma: 1 28.05.2013, 14:37:45
 17. [38] ellienka [*]

  no, já to mám naopak. Přítel je řemeslník, tedy občas dosti páchnoucí (chápu, má těžkou, fyzickou práci, ale kdo to má vydržet), práce ho baví, ale nic moc nevydělá. Takže veškeré náklady táhnu sama. Tudíž mám i rozhodovací slovo. Občas toužím po muži, který by se o mě "postaral", na druhou stranu jsem typ, který bude raději dřít, jen aby nepřišel o svobodu.

  Přitom Anase vcelku chápu - u nás v rodině taky každý dělá co umí, ti, co nemají zaměstnání (děti, důchodci apod.) pomáhají domácími pracemi. Asi by mě taky naštvalo, kdyby můj přítel byl doma a třeba visel na internetu, zatímco já bych musela do práce, makat doma, vše mu platit apod.

  1. na komentář reaguje v.poho — #39
  2. na komentář reaguje Altamora — #40
  superkarma: 0 28.05.2013, 14:11:57
 18. avatar
  [37] marde [*]

  Je dobré, že ho prohlédla včas a odešlaSml22Dobrých českých kluků je spoustaSml16

  superkarma: 0 28.05.2013, 14:08:26
 19. [36] murat [*]

  jsou to drsoni od přírody

  superkarma: 0 28.05.2013, 13:34:51
 20. avatar
  [35] Brixik [*]

  gerda — #34 To jsem četla a taky zírala. Měla by to být povinná četba, aby si to ty dívky včas rozmyslely.

  superkarma: 0 28.05.2013, 13:14:04
 21. avatar
  [34] gerda [*]

  V Bílé masajce je nádherný doklad toho, že když s ženskou zalomcují hormony, může být jak chce vzdělaná - a zblbne. Chlapa viděla okamžik, a podřídila mu dalších pár let. A to byl ještě natolik osvícený, že ač Masaj a negramotný, zachránil ji před předsvatební ženskou obřízkou. Zalhal rodině, že už ji má udělanou z Evropy. Žasla jsem, co všecko z lásky snesla. Mně, kdyby první den ukázal žebřík na stromě za chatrčí, že tam se leze kvůli velké straně (malou může vykonávat kolem chajdy do písku), už byl byla v prachuSml30 - není to vycucané z prstu, je to autentické vyprávění.

  1. na komentář reaguje Brixik — #35
  superkarma: 0 28.05.2013, 12:56:34
 22. [33] telelot [*]

  Brixik — #30 no, mám pocit, že v tu dobu asi nemyslí vůbec.... Erbenovu Kytici snad na základce četl každý a balada Vodník je názorný příklad....Sml23

  superkarma: 0 28.05.2013, 12:50:42
 23. avatar
  [32] Lukáš Čejka [*]

  nj, slecna holt chtela exotiku a k tomu patri i nejaka ta preshubu, to je soucasti baleni Sml32Sml54

  superkarma: 2 28.05.2013, 12:37:44
 24. [31] smailinka74 [*]

  Kultury by se neměly míchat.Sml80

  superkarma: 0 28.05.2013, 12:29:00

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Brixik [*]

  Sestřenka se vdala za Francouze a i tak má dost problémy, furt je to jiná kultura...Ale do muslimsé rodiny bych fakt nešla, to ty ženské snad myslí pohlavím nějakou dobu nebo co....

  1. na komentář reaguje telelot — #33
  superkarma: 0 28.05.2013, 12:12:42
 2. avatar
  [29] lenig [*]

  Sml23máme zkušenosti v rodině, že vztahy s cizinci nejsou pro českou dívku dobré...u nás již proběhl i rozvod, ale stále není vše OK Sml23Sml23Sml23, ale naše neteř si prostě kdysi nedala říci a musela si prosadit svou, svatbu měla tajně se svým Tunisanem u něho doma...no šok pro rodinu ohromný Sml79

  superkarma: 0 28.05.2013, 11:53:19
 3. avatar
  [28] gerda [*]

  Dante Alighieri — #27 je fakt, že jsem si nedokázala nikdy představit večer si nemýt obličej. Až jsem dostala prudkou alergickou reakci, kdy jsem se mohla mýt jen převařenou vodou a natírat mastí z lékárny. Situaci, kdy jsem na tom takto po celém těle nechci nikdy zažít.....taky ráda voním.Sml58

  superkarma: 0 28.05.2013, 11:10:06
 4. avatar
  [27] Dante Alighieri [*]

  gerda — #25 Všeho s mírou, to je jasný. Ale vyjádření kožního lékaře přece není omluvou pro mytí méně časté než každodenní. Když člověk nesmrdí, tak snad. Ať se klidně myje obden nebo v sobotu... Ale radši ať o tom pomlčí. Sml54 A výmluvy na chemikálie v deodorantech? Sml80 No, asi se tím ohánějí hlavně ti smraďoši, že jo. Prostě si někde přečetli, že to způsobuje rakovinu. Ale ukažte mi nějakej výzkum, kterej by to prokazoval. Ha? Kdo se chce za každou cenu vyhýbat chemikáliím, může si pořídit přírodní deo.

  1. na komentář reaguje gerda — #28
  superkarma: 1 28.05.2013, 11:01:33
 5. avatar
  [26] gerda [*]

  Brixik — #23 to má víc příčin. Když máš sotva na nájem, šetříš vodou, tolik nepereš, nekoupeš se...Sml58 Pořád jsme na tom finančně daleko hůř, jak okolí. I senioři. Mně stačí chvilku postávat na poště a mám bohužel dobrý čich.

  superkarma: 0 28.05.2013, 09:54:11
 6. avatar
  [25] gerda [*]

  carmi — #5 Spodina? Moc mě baví takové ukvapené soudy á la "kdo se denně nesprchuje"Sml57Sml30....copak nikdo nečetl vyjádření kožního lékaře, že intenzivní denní mytí, navíc pak doplněné různými chemikáliemi v deodorantech atd. není zrovna to nejlepší pro naši pokožku? Neobhajuju čuňata smrdící potem a v neměněném prádle -  aby mě někdo nenařkl.Sml24

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #27
  superkarma: 0 28.05.2013, 09:51:53
 7. avatar
  [24] Suzanne [*]

  Pavla_b — #19 přijde mi to jak u rozmazlených fakanů, co řvou, aby hračku dostali, ale sotva ji mají, je pro ně neatraktivní.

  gerda — #21 ale někde si ptáčka vcelku váží i po tom, co ho dostanou. To sladké manipulátorství je naprosto příšerné. Fuj. Rodové tradice - hluboko uvnitř je to ze strachu o moc, ale škoda slov. Navíc "podrobené" ženy obvykle té nové neodpustí nic, co by ji mohlo vymanit z "tradic" Sml22

  superkarma: 0 28.05.2013, 09:51:25
 8. avatar
  [23] Brixik [*]

  No nekdo se může koupat i 2x denně, ale když se fakt moc potí, tak holt není navoněný šamponek...

  Ale chápu, jak to bylo v článku myšlené. Je fakt, že někteří naši pánové za ostatním světem v hygieně dost pokulhávají. Byla jsem teď nedávno v Londýně a potkávala spoustu mužů různého věku, sociálního postavení i kultury a byli opravdu lépe upravení než u nás.

  1. na komentář reaguje gerda — #26
  superkarma: 0 28.05.2013, 09:48:36
 9. [22] funnka [*]

  carmi — #5 spodina jen proto,že se nekoupe každý den?Drsný a urážlivý tvrzení

  superkarma: 0 28.05.2013, 09:44:23
 10. avatar
  [21] gerda [*]

  Suzanne — #15 když ptáčka lapají - to platí po celém světě. Právě to je na tom to nejhorší, že pak týraná žena nedokáže uvěřit, co její původně pozorný miláček dovede.Sml15 A že skutečně dovede! V Neviditelných ženách jeden takový okouzlující ve své domovině vyhodil manželku do psí boudy, přivázal a kamarádům ji půjčoval k znásilnění. Její rodina v Evropě nesvedla nic, ještě ho bránila, tak ji zmanipuloval. Nevěřím muslimům. A přitom Korán takové praktiky vůbec nedoporučuje, to jen kmenové  a rodinné tradice schvalují, aby byla žena míň než nic.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #24
  superkarma: 1 28.05.2013, 09:23:06
 11. avatar
  [20] Brixik [*]

  Ještě že to slečna včas odhalila a utekla. Taky jsme tu mohli číst, jak tam odjela a sebrali jí děti.

  superkarma: 0 28.05.2013, 09:08:37
 12. [19] Pavla_b [*]

  Suzanne — #17 To jo, tam jsou prostě tak vychováváni, jakmile ženu získají, je pro ně bezcenná, je jejich a můžou si s ní dělat, co chtějí.Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #24
  superkarma: 0 28.05.2013, 09:04:09
 13. avatar
  [18] Hanula [*]

  Sml15to je kruté vystřízlivění - je to jiná mentalita, toho bych se bálaSml22

  superkarma: 0 28.05.2013, 09:01:57
 14. avatar
  [17] Suzanne [*]

  Pavla_b — #16 Určitě se u nás najdou, ale tam, řekla bych, to přímo můžeš čekat. U Evropana spíše výjimečně.

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #19
  superkarma: 0 28.05.2013, 09:01:42
 15. [16] Pavla_b [*]

  Suzanne — #15 Ano, to je pro ně typické. Je to jiná kultura.

  Ale takové případy se najdou i našich podmínkách.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #17
  superkarma: 0 28.05.2013, 08:59:33
 16. avatar
  [15] Suzanne [*]

  gerda — #8 Mě tam hlavně fascinuje to, s jakou vervou se dokážou arabští muži dvořit, jak promyšleně a elegantně ženu získávají, a jak dokážou tak rychle otočit. To je skutečně neuvěřitelné Sml22

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #16
  2. na komentář reaguje gerda — #21
  superkarma: 2 28.05.2013, 08:51:23
 17. avatar
  [14] margot [*]

  kultura nekultura, ale vyhrožovat všemožnými udáními z oka do oka násilníkovi může jenom naprostá blbka. to si může gratulovat, že mohla naprosto v klidu za jeho přihlížení odejít a že tu nemáme další prostěradlo v popelnici. celý den doma sama a nemůže zmizet najednou jak pára nad hrncem a čumí tam ještě x dní

  superkarma: 0 28.05.2013, 08:51:05
 18. avatar
  [13] Suzanne [*]

  Blueberry — #1 Já nevím, ale co znám chlapy kolem sebe, jsou čistí, s umytou hlavou, v normální oblečení. Jen možná nejsou tak načančaní a naparfemovaní (což já osobně kvituji s povděkem, protože pro mě je vrchol hrůzy napomádovaný seladon). Jednou se vyčítá, že jsou málo načančaní, podruhé, že se fintí víc než holky, vidím, že se vždycky najde něco, co vadí Sml30

  superkarma: 3 28.05.2013, 08:48:08
 19. [12] Bi [*]

  Tak nad komentáři jsem se zase pobavila. Děkuji.

  superkarma: 0 28.05.2013, 08:44:37
 20. [11] Pavla_b [*]

  gerda — #9 Simoně z článku asi šlo o hygienu předevšímSml58.

  superkarma: 0 28.05.2013, 08:30:28
 21. [10] Pavla_b [*]

  v.poho — #6 Taky máš takovou zkušenost?Sml30

  superkarma: 0 28.05.2013, 08:29:28
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  Blueberry — #1 tady přece ani tak nejde o hygienu...Sml58

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #11
  superkarma: 0 28.05.2013, 08:20:23
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  Já v poslední době načetla tolik knížek o evropankách, které podlehly kouzlu mužů z těch zemí, že bych radši zůstala celý život sama, než se s nimi zaplést (být teda znovu mladá). Vřele doporučuju např. Neviditelné ženy, Byla jsem svědkyní vraždy ze cti, Fatwu....rozum zůstává stát nad tím, jak se k ženám chovají. Žena vůbec nemá cenu a muž ji může v souladu s tradicemi klidně zabít. Pokud má dojem, že se špatně zachovala a pošpinila "čest rodiny". Stačí, když neposlechne.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #15
  superkarma: 0 28.05.2013, 08:19:17
 24. [7] martasko [*]

  klasika, ne všichni jsou stejní, ale většinou to tak dopadáSml80

  superkarma: 0 28.05.2013, 08:15:45
 25. avatar
  [6] v.poho [*]

  Pavla_b — #4 ...oni už se dneska denně sprchují i starší kluci.Sml57 DOkonce i v Čechách.Sml80

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #10
  superkarma: 1 28.05.2013, 08:15:26
 26. avatar
  [5] carmi [*]

  Blueberry — #1 Já teda nevím. Já znám jen takaovíé, kteří to dělají každý den. Asi se Simona pohybuje mezi nějakou spodinouSml68

  1. na komentář reaguje funnka — #22
  2. na komentář reaguje gerda — #25
  superkarma: 4 28.05.2013, 08:14:30
 27. [4] Pavla_b [*]

  Blueberry — #1 Tak mám asi kliku, v mém okolí jsou mladí kluci, kteří se myjí, voní a chodí čistě oblečení Sml16. A jsem v Čechách Sml58.

  1. na komentář reaguje v.poho — #6
  superkarma: 6 28.05.2013, 08:13:19
 28. [3] lidicka [*]

  Simona snad už vystřízlivěla z lásky, ale je to varování i pro ostatní holky. Sml22

  superkarma: 0 28.05.2013, 06:28:42
 29. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Blueberry — #1 Když ona je ta hygiena  dražší než pivo!Sml57

  superkarma: 0 28.05.2013, 06:08:22
 30. avatar
  [1] Blueberry [*]

  A proc se cesti kluci denne nekoupou, nemyjou vlasy, neprevlekaji do cisteho obleceni a nepouzivaji kolinskou/deodorant??????

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #2
  2. na komentář reaguje Pavla_b — #4
  3. na komentář reaguje carmi — #5
  4. na komentář reaguje gerda — #9
  5. na komentář reaguje Suzanne — #13
  superkarma: 0 28.05.2013, 00:52:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme