Mám nedaleko svého zaměstnání poměrně oblíbený obchůdek, kam chodím vybírat hezké oblečení. Nedávno tam místo prodavačky nastoupil prodavač, nic moc vzhledného, pořád upocený a červený, prostě nic zajímavého, a vždycky na mně mlsně hleděl.

Jednou si dodal odvahy a oslovil mě: "Slečno, nezašla byste ke mně domů na kafe?" Rozhodně ne, to ani náhodou, tak jsem slušně odvětila: "Ne, děkuji, kafe nepiju a nemám zájem". Nepochopil... Dál jsem prohrabávala oblečení.

"A aspoň na čaj a zákusek?"
"Ne! Říkala jsem, že nemám zájem, nechodím po návštěvách a nemám čas!"
"Aha, tak co takhle, když příště přijdete, že bysme tu chvilku poseděli a já třeba koupím něco na zub? Nemusíme za každou cenu ke mně domů."

Ach jo, snažila jsem se zůstat v klidu a slušná, protože do tohoto obchůdku jsem chodila ráda, ale fakt se nedal odbýt. Dál jsem vybírala krásné
oblečení.
"Takže platí, jo? Tak kdy přijdete?"
Vrrrrrr. Práskla jsem ramínkem se sukní zpět na tyč,
podívala jsem se na něj a procedila skrze zuby: "Nepřijdu, manžel mě na nezávazný zákusek prostě nepustí!" Spadla mu čelist, zakoktal cosi o tom, že bych to doma říkat nemusela, a já z obchodu vyletěla jak střela.

Od té doby jsem tam nevešla, obchůdek pak zkrachoval a myslela jsem, že je to už uzavřená věc. Nedávno jsem šla přes náměstí, právě tam otevřeli nový obchod a prodavači nosili zboží z auta dovnitř. Ze dveří vyšel "můj" známý, zaculil se, mrkl okem a zavolal na mně: "Zdravíčko" a zamával mi.

Asi si budu muset obohatit slovník.

linde

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milá Linde,
to je opravdu ostuda a mám chuť se vám, jako muž, omluvit i za něj. Bohužel jsou i takoví.

Ale zajímalo by mě, jak byste reagovala, kdyby byl k světu. Ono by to pak bylo asi jiné. Vždy si vzpomenu na seriál přátelé, kde Joey vysvětloval, jak jsou lidi rozděleni podle vzhledu a nikdy bychom neměli oslovovat lidi, kteří jsou na stupnici dál než dva body nahoru nebo dolů.

Tenhle pán asi seriál neviděl, a tak kvůli němu zkrachoval obchod :)).

Nebo Joey neměl pravdu? Byl to přece seznamovací expert! Co vy na to?

Reklama