Jak jsem na tom s penězi? Je před výplatou, takže nijak. :-) Já ale zastávám názor, že peníze jsou od toho, aby se utrácely. A podle toho taky žiju. Jsem tak trochu bohém.

Nešetřím, což je možná nezodpovědné. Ale zatím zkrátka nemám potřebu. K čemu mi budou miliony na účtu, když mě nakonec přejede auto a já si ani neškrtknu? To umřu s pocitem, že jsem neopustila hranice Česka, že nevím, jak vypadá pořádná party, jak chutná kvalitní víno a jak mi sluší drahá róba? Ani nápad!

Šetřila jsem si snad jednou v životě. Bylo to v prváku na střední a já pečlivě střádala pětikačky na mobil. Uškudlila jsem si asi pět stovek, pak přišla nouze a byly mi tyto nemilosrdně odebrány. Čímž mě chuť na spoření prostě přešla.

A taky jsem ten nevybouřený typ, který chce všechno hned. Takže když něco chci, jdu a koupím si to. Když je to hodně drahé, půjčím si. To znamená, že já nešetřím, ale splácím. A vyhovuje mi to. Jednak to zvládám a druhak není na obzoru nic, nač bych si měla spořit.

Eva Soukupová

Splácení úvěrů je svým způsobem také šetření, nemyslíte?

Jak jste na tom vy? Také splácíte úvěry, hypotéky, leasingy...? Spoříte si na důchod, či ukládáte na životní pojistku či stavební spoření? Pište, jak si rozumíte s penězi, a máte-li nějaké vysněné cíle, jak s nimi naložit. Těším se na adrese:

redakce@žena-in.cz

Reklama