Zítra je Silvestr! Zvláštní den, to je bez diskuse. Je to poslední den v roce, který by se rozhodně měl oslavit. A jak, to už záleží na vás. Já mám nejradši, když můžu někam vyrazit - a to nemyslím někam do hospody, ale třeba na túru. Nechcete to taky zkusit?

Každý to máme jinak. Někdo slaví Silvestr už od rána (a večera se třeba ani nedočká...), někdo ho naopak ignoruje a jde spát v devět hodin. A jiný se zase připravuje na půlnoc, až si bude moct připít šampaňským a vystřelit rachejtle.

walk

Přečtěte si také:

A myslím, že je dost lidí, kteří si na Silvestra vyjdou na nějakou pořádnou túru. Jednu dobu jsme to taky tak dělali. Děti většinou trávily vánoční prázdniny u babičky, a tak jsme měli možnost se konečně pořádně projít, s malými dětmi se totiž dvacet kilometrů moc ujít nedá... Zvlášť v zimě je to téměř nereálné.

Vždycky jsme vyráželi na Brdy. A všechno začalo přípravou pár dní předem. Nejdřív jsme se museli nějak dostat nahoru, a tak se zařizoval odvoz. Občas nás třeba někdo svezl autem, jindy jsme se ale museli přiblížit vlakem. O to větší to byla legrace, protože jsme jeli už od začátku všichni pohromadě.

Hospody a placatky

Bylo také důležité zjistit, jak mají otevřené hospody, které cestou potkáme (totéž radím i vám). Jedna hospoda byla pro nás vždycky jistota, tam jsme většinou skončili, když se pomalu stmívalo. Domů jsme pak docházeli třeba kolem sedmé či osmé hodiny večer a akorát jsme stihli připravit pohoštění na stůl, než začali přicházet kamarádi na večerní oslavu. Ale to už je jiná kapitola.

A ještě mám jednu radu na silvestrovský výlet: nezapomeňte s sebou něco na posilnění a hlavně na zahřátí. Ideální je placatka s potřebným nápojem. Bohužel tyto placatky mají často malý objem, který se vypije moc rychle, a tak je dobré vzít jich víc. A ještě lepší je domluvit se předem s ostatními, aby v nich měli stejný nápoj - nebude vás pak tolik bolet hlava...

Takže co vy na to? Vyrazíte někam?

Další články v magazínu:

Reklama