Když jsem psala o kráse mužů, s mnoha ženami jsem se shodla, že si všímáme mužských rukou. Ale všímáme si taky těch svých? Říká se, že ruce prozradí věk. Je fakt, že někdy ty svoje tlapky na úkor tváře zanedbáváme. Přiznám se bez mučení, že je to tak trochu i můj případ. Ráno bych asi nevystrčila nos z domu bez úpravy vizáže, ale že bych věnovala stejnou pozornost i rukám? Ani náhodou. Krému jim dám jen tolik, co „nespotřebuji“ na obličej a tím to hasne. Manikúru si dělám sama amatérsky a laky používám minimálně.

Jednou jsem se si v nějakém pomatení smyslů koupila červený lak. Chtěla jsem se tenkrát „vylepšit" na premiéru a připadalo mi vtipné použít k černému oblečení červenou rtěnku a lak jako jediné barevné akcenty. Můj záměr nevyšel, protože na mých lopatovitých ručkách s krátkými prsty vypadal rudý lak prostě příšerně. Nesluší mi ani dlouhé nehty. Mám chlapské ruce s vystouplými žilami a jakákoliv „ženská“ úprava na nich vypadá nepatřičně.


A tak jsem svoji péči o ruce zúžila na jejich čistotu a pár pravidel, která se snažím dodržovat, abych je nemusela schovávat do kapes. Vždycky mám kratší nehty a pokud si je lakuji, tak lakem neutrální barvy a v jedné vrstvě. Zmírním tak nebezpečí, že se začne loupat, což vypadá opravdu odpudivě.

A vůbec, lak na vysušeným a jinak neošetřených rukách žádnou parádu stejně neudělá, takže jsme zase tam, kde jsme byly. U základní péče. Pokud se nenecháváte čas od času rozmazlovat u profesionální manikérky, můžete i v domácích podmínkách ošetřit tak, jak si zaslouží. Můžete jim dopřát peeling, klidně ten, který používáte na tělo a když nemáte ani ten, stačí smíchat trochu soli nebo cukru s krémem. Nic to nestojí a účinek je úplně stejný, ne-li lepší.

Na zjemnění rukou nebo na vybělení nehtů znám jeden úžasný trik, který používá moje maminka. Tím zázrakem je citron. Až si uděláte v parném létě citronádu, nevyhazujte slupku, ale obraťte ji naruby a máte vynikající čistič.Zaručeně to funguje a pomůže vám dát ručičky třeba po práci na zahradě znova do kupy.

No a když máte ruce jemné jak nemluvně, můžete začít krášlit a třeba se inspirovat i našimi obrázky. Máme tady něco pro příznivkyně přirozeného vzhledu nehtů i pro milovnice dˇábelských „drápků“.

Co vy na to, milé ženy-in.
Jak se staráte o ruce a nehty vy?
Svěřujete se do péče profesionálům, nebo si vystačíte sama?
Jste drápková nebo spíš přírodní?
Napište nám o tom.

Reklama