Bulvár

Neschopné kadeřnice

Pěkný příspěvek na dnešní téma nám poslala čtenářka s nickem eli.emanuela a my jí za něj samozřejmě děkujeme.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu "vlasovému" tématu.

Neschopné kadeřnice

Mám divné vlasy? Nebo příliš velké nároky? Nebo jen neskutečnou smůlu na kadeřnice?

Byla jsem obdařena velmi hustou hřívou. Z fleku bych mohla dělat reklamu na vlasovou kosmetiku pro zvětšení objemu účesu. ;) A aby toho nebylo málo, vlasy se mi vlní. Působí tak ještě objemnějším dojmem. Ovšem každý pramen vlasů se vlní jinak – některé pramínky mám téměř rovné, jiné jsou zase téměř „prstýnkovaté“. A to je zřejmě jeden z kamenů úrazu.

Vždy, když jsem se nechávala ostříhat u nějaké „profi“ kadeřnice, dopadlo to hrozně. Chtěla jsem většinou jen zastřihnout konečky a trošku vlasy sestříhat. Kadeřnice mě ostříhala tak, že jsem odcházela s vlasy ještě objemnějšími. Vypadala jsem jako Whoopi Goldberg ve filmu Sestra v akci. A byla jsem chudší o pěknou sumičku.

Začala jsem proto chodit k „učňům“. K děvčatům, která se teprve učí, jak správně stříhat, barvit, ... Pravda, byly pomalejší, ale zase jsem zaplatila sotva polovinu částky, kterou by chtěla „profi“ kadeřnice. Byla jsem s nimi o něco spokojenější, ale i tak mi to nevyhovovalo. Představovala jsem si něco jiného.

Celá zoufalá z mé prý krásné, ale hrozně nepraktické hřívy, jsem se odhodlala k radikálnímu kroku. Vlasy dlouhé do půli zad jsem si nechala ostříhat – na kluka! Pro všechny v mém okolí to byl šok, ale já byla (dočasně) spokojená.

Bohužel se ukázalo, že s krátkými vlasy je víc práce než s dlouhými. Každé ráno jsem překvapeně pozorovala, co se mi během noci na hlavě „vylíhlo“. A hodinu se snažila z vrabčího hnízda vyrobit něco pěkného. Rozhodla jsem se proto nechat si opět narůst dlouhé vlasy.

Pak mi jednoho dne kamarádka oznámila, že si koupila speciální kadeřnické nůžky a „dělá pokusy na lidech“. Na dobrovolnících (většinou mužích) se sama začala učit, jak stříhat. Říkala jsem si, proč to nezkusit. Svěřila jsem se proto do jejích neodborných rukou. Párkrát mi přistřihla dorůstající vlasy. V podstatě na tom nebylo co zkazit, takže jsem byla spokojená.

Vlasy mi dorostly a já je měla opět do půli zad. Problém se začal opakovat.

Zásadní zlom přišel minulý víkend. Poprosila jsem kamarádku o ostříhání. Chtěla jsem zastřihnout konečky a sestříhat vlasy aspoň na 6-8 vrstev. Byla jsem první dlouhovlasá „klientka“ mé kamarádky. Obě jsme byly ze stříhání trošku nervózní. Jak to dopadne? Budu moct mezi lidi?

Když kamarádka dokončila svou práci, čekal mě šok. Nádherný šok. :) Poprvé v životě jsem byla ostříhána podle svého přání! Vlasy mám tak krásně sestříhány, že je po mnoha letech zase můžu nosit rozpuštěné, aniž by to vypadalo hrozně. Pravda, sem tam by se nějaký nedostatek našel, ale v mých vlnách se to ztratí. :)

Platila jsem velké peníze za stříhání u profesionálů, a byla to hrůza. Platila jsem menší peníze u učňů, a také jsem nebyla spokojená. Neplatila jsem nic u kamarádky, a ostříhání perfektní. A ještě jsme si u toho krásně popovídaly. ;)

Nechápu, proč lidé (hlavně ženy) utrácí velké peníze u kadeřníků. Mnoho mých kamarádek a známých si stěžuje, že jim to ostříhali jinak, že pokazili melír, ... Nejsou spokojení a ještě je to stojí spoustu peněz.

Nevím, co se v kadeřnických učilištích učí, když ve výsledku neumí člověka ostříhat či obarvit k jeho spokojenosti.

Nejlepší „kadeřnice“, která mě kdy stříhala, je moje kamarádka - samouk. Díky!

S přáním krásného dne eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Co by za to jiná dala, kdyby měla takovou „hřívu“, jakou popisujete. Ale jak už to bývá, člověk je vždycky nespokojen s tím, co má.

Jak jste na tom s vlasy vy, milé ženy-in? Jste spokojené, nebo ne? Nechala byste se ostříhat od laika? Napište nám:

redakce@zena-in.cz

   
29.04.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] šája [*]

  Anime Otaku — #9 Nápodobně, mám úžasnou kadeřnici. Vlasy nosím nakrátko, poslední dobou jsem měla na hlavě krátký tříbarevný elegantní ženský účes, ale přestal mě bavit, tak jsem požádala o zkrácení skoro na ježka Sml57 Kadeřnice měla strach, ale výsledek byl perfektní. A peníze spíše symbolické.

  superkarma: 0 29.04.2010, 20:33:01
 2. [9] Anime Otaku [*]

  Tak koukám že mám na kadeřnici štěstí, ještě se mi nestalo že by mě šmikla špatně, nebo že by melír vypadal jinak, než dobřeSml22

  1. na komentář reaguje šája — #10
  superkarma: 0 29.04.2010, 20:23:42
 3. avatar
  [8] peetrax [*]

  Chodím k učňům a učnicím, takže průběžně už x let můžu sledovat, co se učí. Jsou fakt šikovní, vždycky se tam střídá hodně děcek, takže nemůžu říct, že třeba jen jedna, dvě jsou dobrý. Na jelito jsem tam narazila snad jen jednou. Asi je to o lidech - jako všude.

  superkarma: 0 29.04.2010, 19:33:57
 4. avatar
  [7] femme [*]

  když jsem byla malá, tak se mnou na stříhání chodíval otčím, pamatuju si, že se mě jednou kadeřnice zeptala, jak chci ostříhat a já jsem pěkně nahlas řekla, že jako tatínek a tím jsem odbourala celé kadeřnictví, bo můj otčím měl už tenkrát jen trochu vlasů vzadu Sml58 Sml30 

  superkarma: 0 29.04.2010, 15:09:15
 5. [6] Čírina [*]

  Moje první a poslední návštěva kadeřnice proběhla v mých 16ti. Na doporučení tetičky a všech dam z jejího podniku jsem se vydala do nóbl salonu na Malou Stranu že chci trvalou. Byla to nějaká hogofogo trvča za hříšné peníze, a výsledek? Kousky byly kudrnaté, kousky vlnité, kousky rovné, a že jsem chtěla prstýnky, tak mi to kadeřnice naplácala nějakým šmejdem, který mi z toho vytvořil spláclé dráty. Přitom s mým hárem bylo jasné, že chci tu trvalou pro objem, a taky jsem jí to 2x řekla.Sml80  Kdyby šlo jít domů kanálama.... 

   Později to jistila maminka a studená vlna, a to se povedlo vždycky.

  superkarma: 0 29.04.2010, 14:18:16
 6. avatar
  [5] Ivana. [*]

  já byla v kadeřnictví jednou na trvalé ... dopadlo to tak že jsem měla na hlavě cosi zplstnatělého ... no myslela jsem že strojek to asi zachrání, nicméně odrostlo to. podruhé jsem šla na melír - něco tak příšerného za ty peníze jsem neviděla. A to ještě kadeřnice honem honem aby už mě vykopla a mohla zavří. Od té doby se stříhám i barvím sama nebo pomocí kamarádky.Sml24

  superkarma: 0 29.04.2010, 13:15:11
 7. avatar
  [4] Petrushe [*]

  enka1 — #1 Auuu! Já si asi v patnácti hrála na kadeřnici, stříhala jsem kamarádku a nastřihla jsem jí lalůček ucha, tak 1,5 cm. Ona mi v klidu říkala, že jí nemám škrábat těma nůžkama, a já tam stála jako zkoprnělá, a nechtělo se mi jí ani říct, že má celý rameno od krve Sml15 

  Jinak teď chodím do ruského kadeřnictví, jsou levný a šikovný...ovšem poprvé jsem myslela, že od tamtud půjdu rovnou pod strojek. Šla jsem tam pár hodin před plesem a ta ruska mi dlouhé vlasy stříhala na sucho, měla jsem pocit, že nůžky drží poprvé v životě a ještě byla tak mrňavá, že mi na hlavu koukala ze spodu...ale když skončila, tak vysledek perfektní...holt se to u nich učí jinak.

  superkarma: 0 29.04.2010, 12:51:20
 8. avatar
  [3] enka1 [*]

  delfi.na — #2 Neměla chtít ofinu k očímSml54

  superkarma: 0 29.04.2010, 12:41:18
 9. avatar
  [2] delfi.na [*]

  enka1 — #1 Sml52 .. ty si ďábel

  1. na komentář reaguje enka1 — #3
  superkarma: 0 29.04.2010, 12:33:49
 10. avatar
  [1] enka1 [*]

  Chodím k sousedce a  střihávala jsem celou rodinu,nikdyjsem od  nikoho nedostala po papuli.Jen málem od švagrové.když si koupila super nůžky a prostřihlajsem jí víčko.Oční.Sml24

  1. na komentář reaguje delfi.na — #2
  2. na komentář reaguje Petrushe — #4
  superkarma: 0 29.04.2010, 12:30:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme