Bulvár

Nesázím, a proto neprohrávám

Dobrý den paní redaktorce, milým Ženám-in!

Nesázím, a proto neprohrávám. Nemám jeden, natož deset milionů, a proto nepřemýšlím, jak bych s nimi naložila, kdyby mi zčista jasna spadly do klína. Určitě nebudu tvrdit, že bych je v první řadě věnovala na charitu. Nejsem ani miss, ani žádná celebrita, která z jakéhokoliv důvodu musí zapůsobit na druhé.

Občas jsem měla možnost pochopit některé milionáře, které jsem znala z doslechu svých dobrých známých, a řeknu vám, ani oni to nemají mnohdy jednoduché. Co je pro ně deset milionů, je jako pro chudého deset či sto tisíc. Peníze rozkutálí během chvilky, a pokud nemají stabilní příjem, mohou po měsíci spát pod mostem bez prostředků. A můžeme žít skutečně tak nějak stejně. Rozdíl je v tom, že se každý pohybujeme v jiném kruhu. Když já půjdu na ples hasičů, stačí mi dobře ušité šaty z vlastní dílny, či půjčené od sousedky ze sekáče, které si ona vezme za týden na ples učitelů. Manželovi koupím vázanku za čtyři stovky, neboť oblek má ještě z maturitního plesu naší dcery z minulého roku. Kamery nás zabírat nebudou a zlé jazyky nehrozí - domovnice bude v té době umývat prázdný dům.

Takový milionář a jeho žena si musí na každou akci pořídit novou vázanku nikoliv za čtyři stovky, ale za čtyři tisíce i víc, nový oblek nejlépe od Adama je samozřejmost. Jeho žena musí vyjít pokaždé v nových šatech od módní návrhářky, a ne ledajaké. Úspěch modelu a prestiž společenského žebříčku určuje i jméno salonu, u níž si dotyčná dáma nechala model zhotovit. Tyto částky se pohybují ve statisících. Kde máme šperky, boty a jiné doplňky. Dokonce i auto, kterým se na onu slavnost dostaví musí odpovídat postavení. A to stojí další peníze. My s manželem dojdeme pěšky. Boty tancovačky si obujeme v předsálí, a flašku s vínem na stůl s tyčinkama si koupíme dole v bufetu.

Za co nedáme ani tisícovku, na tom už je milionář o půl melounu lehčí. Tak to prostě chodí. Já rozhazuji v malém, on ve velkém. On žije na vyšší úrovni, ale je vždy také šťastnější? Vždy se musí dívat, co řeknou ostatní. Nebo zda se nestane terčem druhých. Kdybych ty peníze měla já, stejně bych tak žít neuměla. Byt mám, a barák nechci. Auto máme, a lepší bourák je špatná investice. Ale snít mohu. Kdybych měla o nějakou korunu víc, chtěla bych žít tak, abych nemusela denně počítat. Aby mě nerozhodilo, zda zdraží léky, nebo návštěvu lékaře, a já na ni nebudu coby invalidní důchodce mít. Abych mohla dát dceru studovat, a nebylo to bohužel, jak to někde chodí, o penězích, ale o tom, že na to i ten chudší opravdu také má hlavu, a může na ni tedy bez problémů studovat.

Kdyby mně spadly do klína miliony, neuměla bych dnes žít jinak, ale uměla bych je využít, kdyby bylo zapotřebí. Určitě bych je nezašila do polštářů, ale nechala bych je i nějak vydělat. Jak, o tom opravdu nepřemýšlím, neboť nesázím, a proto nevyhrávám...

Milionový den, a když ne peníze, ať nám z nebe prší trochu deště!

Pivunka


Děkujeme za nádherně napsaný příspěvek :). Obzvláště při pátku mě takhle krásná úvaha moc potěšila...

Co myslíte, ženy-in, dokázaly byste rozhazovat ve velkém? Za co byste utrácely? Bavil by Vás život „milionářky"? Myslíte, že milionáři skutečně musí utrácet za luxus, nebo že je peníze mění k horšímu?

Napište mi své milionové nápady" :) na redakce@zena-in.cz!

   
15.06.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Maca.M. [*]

  Já své peníze utrácím nejraději pro své nejbližší, jak vždycky říkám "pro ně to utrácení - m i l u j i !!!"

  superkarma: 0 16.06.2007, 15:19:22
 2. avatar
  [6] Japina [*]

  Také nejsem zastáncem polštářů, moje tetička vždycky říká: "Peníze budou a my nebudem," a má pravdu.
  U nás je černou dírou na peníze starší barák, který postupně lepíme jak vlaštovky, ale aspoň máme z každé záplaty větší radost.

  superkarma: 0 15.06.2007, 14:54:18
 3. avatar
  [5] ad.astra [*]

  Ti milionáři, o kterých se v článku píše, jsou většinou celebrity a potřebují, aby byli vidět. Potom jsou tu další "milionáři" o kterých si většina myslí, že jsou, ale jsou to spíše milionový dlužníci - ty se také rádi nechávají vidět a slyšet a pak tu jsou milionáři, o kterých se toho moc neví, protože ač vydělávají miliony, jejich pohled na svět se nikterak nezměnil, nepotřebují ten lesk pozlátka, čím se jiní okatě chlubí, jim stačí ke štěstí, že jim to šlape, že jejich blízcí jsou v pohodě, šťastní....

  superkarma: 0 15.06.2007, 14:53:06
 4. avatar
  [4] ivana.kuglerova [*]

  Cleara: Pěkné

  superkarma: 0 15.06.2007, 14:09:22
 5. avatar
  [2] Cleara [*]

  Byl jeden Skot, co se každý den po 30 let modlil, aby vyhrál výhru v loterii.
  Pak zahřměl z nebes hlas: „Synu, kup si aspoň jeden los!“

  superkarma: 0 15.06.2007, 12:35:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme