Vztahy

Nerozumím ti, ale vezmu si tě


Láska má své vlastní originální cesty, kterými za námi chodí. Nemají nic společného s praktickou stránkou našeho života, a když si chce něco prosadit, tak to prostě prosadí. A nejen cesty. Paní Blanka je zářným dokladem toho, že láska má zřejmě i svou vlastní řeč, která je evidentně mezinárodní. Proto ji jazyková bariéra, tak jak ji známe, naprosto nezajímá.

Nerozuměla jsem mu ani pozdrav
Mikaela jsem poznala v čekárně v Motole, na ušním. Odvezla jsem sem tehdy malou neteř, kterou jsem hlídala sestře. Bolelo ji ouško a sem nás poslali z pohotovosti,“ začíná vyprávění paní Blanka.
Seděl naproti nám a dělal na Markétku všelijaké opičky, protože malá byla dost nevrlá. Fňukala, měla teplotu a zřejmě ji to bolelo,“ vzpomíná.
Vůbec nemluvil, jen vydával různé skřeky a dělal chudák ze sebe kašpara, jen aby malou poveselil. Musím říct, že poveselil celou čekárnu, mě nejvíc, ale Markétka bulela dál. Neodradilo ho to,“ říká Blanka.

Byl roztomilý a pozitivní
„Hrozně mi imponoval, byl neuvěřitelně pozitivní, takový roztomilý a líbil se mi. Když nás zavolali, vstala jsem a šla mu poděkovat. Koukal, pak se usmál a směrem ke mně vyslal podivný shluk samohlásek, ze kterého jsem neporozuměla vůbec ničemu. Pak už jsme musely jít dovnitř,“ vypráví paní Blanka a pokračuje.
Z ordinace jsme vylezly s očekávaným verdiktem „zánět středního ucha“. Zavolala jsem to sestře, a ta se rozhodla, že pro malou pošle manžela. A tak jsem se s Madlenkou posadila zase naproti tomu veselému chlapíkovi a čekala.“

Mikael potom podle Blančiných slov šel do ordinace. Na ušní se vydal proto, že při pokusu o hygienu ucha patrně šťoural, kde neměl, a na ucho přestal slyšet. Jeho problém vyřešil lékař propláchnutím. Nejspíš přesně to, co se pokoušel vyčistit, zatlačil, kam neměl. Po ošetření ale neodjel. Zůstal a dál bavil malou Markétku.

Když si švagr Markétu odvezl, bohužel už jsem neměla důvod tam zůstat. Ani nevíte, jak se mi nechtělo pryč. Jenže jsme si nerozuměli, a tak jsem ani nemohla začít nějaký hovor, to bylo k vzteku. Musela jsem se zvednout k odchodu. Podívala jsem se na něho a zamávala jsem mu. Udělal ale něco neuvěřitelnýho. Vyskočil, mával rukama a něco drmolil, přitom se hezky usmíval a pořád ukazoval ven. Pochopila jsem to – sděloval mi, že tam má auto, a že mě odveze domů. Tedy říkám vám, normálně bych s cizím chlapem do auta nevlezla ani ve dne, natožpak v noci. Jenže, od normálního člověka jsem asi tehdy měla hodně daleko. Bylo to silnější, ta radost, že nemusím odejít,“... vzpomíná Blanka.

Náš vztah byl jako pantomima
To období jsem nechápala sama sebe. Najednou bylo všechno druhotné, nic nebylo důležitější než se s Mikem zase vidět. Víte, my jsme si nerozuměli ani slovo, ale uměli jsme se domluvit, třeba že pojedeme na výlet, nebo že půjdeme na večeři. Mluvili jsme rukama nohama a hodně jsme kreslili. Bylo to úžasný a byla to veliká legrace. Člověk se naučí používat úplně jiný dorozumívací prostředky, než je klasická verbální komunikace. Náš vztah byl jako vztah dvou herců pantomimy a myslím, že paradoxně tahle jazyková bariéra nás spíše sbližovala, než aby nás rozdělila. Celé dny jsme se smáli,“ vzpomíná Blanka.
Například jsme po dvou dnech, z nichž jsme spolu trávili každou volnou minutu, přišli oba se slovníkem. To nás pobavilo, ta shoda. Po týdnu jsem si ho nastěhovala domů. Moje okolí bylo mým chováním překvapené. Maminka mi řekla, jestli se chystáme umřít, že tak spěcháme... my chtěli být spolu, hned.
Za měsíc mi bylo jasné, že žádného jiného chlapa nechci. Že s ním chci být celý život, že je mi jedno, že se při sdělování jednoduché informace můžu umlátit, jen aby pochopil. A Mikael to měl stejně",
uvedla .

Chci šít i vaši serou
Blanka má bezpočet humorných jazykozpyteckých historek, které by zaplnily několik článků. Vedle jeho památných hlášek typu „milování s tebou je jako kýbl“ a „kručí mi u žaludu“, nebo „vyhulit komáry“ :-), jsem vybrala z jejího vyprávění jednu.
Když Mika přivedla k rodičům, aby jim řekli, že se chtějí brát. Mike si bifloval úvodní řeč k jejím rodičům, kdy chtěl zazářit, ohromit svou snahou a pěkně česky sdělit, že by si Blanku rád vzal.

Tehdy mu moc záleželo na tom, aby svou žádost o ruku řekl našim česky. Chudák se dva dny učil větu: „Dobrý den, jsem Mikael, mám rád vaši dceru, chci žít s vaší dcerou.“
„Hrozně se styděl, byl nervózní, ale uměl to jako když bičem mrská. Když ovšem stál mezi dveřmi a strkal mámě pod nos kytku, to, co řekl, bylo toto: „Dobry večer pani i pane, zem Mikael a mam rád na vaši seru. Chci šít i vaši serou.“
Máma na něj koukala jako blázen a otec dostal záchvat smíchu. Mike nechápal, o co jde, a maminka pronesla: „Tedy nudit se nebudete..." a začala se taky smát.
Mike se moc nesmál, když jsem mu doma vysvětlovala s tužkou, papírem a slovníkem, co vlastně slavnostně našim řekl. Teď už ale ano,“
směje se Blanka závěrem.

Ať jim ten humor a láska vydrží
Jsou spolu již tři roky a plánují miminko. Blanka se už naučila mnoho z Mikova rodného jazyka a Mike také nezahálí. Jak Blanka říká, co nejde po našem, to jde po jejich, a obráceně. Slovník mají ale stále po ruce na stole. A tužku a papír také. Žijí v Praze, ale hodně jsou i u Mika v rodném Sandvikenu. Mikael je totiž čistokrevný Švéd.

Přejeme hodně štěstí, lásky, úsměvů, a to kýžené miminko!

   
11.11.2008 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [92] evcik [*]

  Skoro půl roku jsem učila Švédsky a mám pocit, že rozumět jednotlivým slovíčkům v průměrné švédské větě je prakticky nemožné . Blance a Mikovi přeji hodně štěstí a lásky a bilinguáních dětí

  superkarma: 0 12.11.2008, 22:39:08
 2. [91] katka02 [*]

  musím říci, že jsem se dlouho tak nepobavila...."vyhulit komáry"

  superkarma: 0 11.11.2008, 20:12:51
 3. avatar
  [90] Jeremi [*]

  Ťapina: Děkuju Ti, náčelníku.

  Morgiana: S Tvým komentářem k přeučeným ruštinářkám souhlasím. Ale nevěř tomu, že není problém sehnat kvalifikovaného jazykáře. Je. A možná i víc v Praze než na malé škole. Kvalifikovaný angličtinář znamená VŠ vzdělaného člověka schopného plynně hovořit anglicky - takový snadno najde práci za několikanásobek toho, co může nabídnout škola.

  superkarma: 0 11.11.2008, 18:45:56
 4. [89] Morgiana [*]

  Lindaa: Už jsem alergická na ty věčné nářky na přeučené ruštinářky. Hodně mých známých, které před revolucí studovaly ruštinu, to dělaly často proto, že byly dobré na jazyky a angličtinu nebo němčinu přitom dělaly v jazykovce, udělaly si státnice. Po převratu si často k tomu dodělaly oficiální aprobaci, mezinárodní zkoušky, apod. A to jsou ty přeučené ruštinářky. Uznávám, že na malých školách to je ještě dnes problém sehnat kvalifikovaného jazykáře (zejm. angličtináře). Jiná věc je didaktika a metodika, jazyky se dnes učí naprosto jinak než před dvaceti lety.

  superkarma: 0 11.11.2008, 18:27:08
 5. [88] Morgiana [*]

  Rikina: Četla jsem docela výstižný výrok: Angličtina je gramotnost, další jazyky vzdělání. Angličtina se už dnes u mladších bere jako samozřejmost, potenciálního zaměstnavatele by mělo zajímat, na jaké úrovni dotyčný angličtinou vládne a jaké další cizí jazyky umí.

  superkarma: 0 11.11.2008, 18:19:06
 6. avatar
  [87] Ťapina [*]

  Rikina: "Patří k" neznamená "rovná se". Funkční gramotnost tam mimo jiné patří taky

  superkarma: 0 11.11.2008, 17:20:49
 7. avatar
  [86] Žulda [*]

  Měla jsem dneska den blbec. Teď jsem se ale poprvé od rána od srdce a nahlas zasmála, díky. Mladým přeji, ať jim to vydrží.

  superkarma: 0 11.11.2008, 17:19:54
 8. [85] Rikina [*]

  Jeremi: pokud fakt stačí jenom tohle, tak to jsme neobyčejně vzdělaný národ.

  superkarma: 0 11.11.2008, 17:19:08
 9. avatar
  [83] Jeremi [*]

  Rikina: No, nelíbit se Ti to sice může, ale fakt je, že základy angličtiny a řidičák prostě už dneska patří k všeobecnému vzdělání.

  superkarma: 0 11.11.2008, 16:44:37
 10. avatar
  [82] bookcase [*]

  super..

  superkarma: 0 11.11.2008, 16:40:29
 11. avatar
  [81] Suzanne [*]

  Nevím, jestli to tu už někdo uvedl na pravou míru - angličtina na prvním stupni rozhodně povinná není Povinné je zařazení jednoho cizího jazyka do výuky, většina škol dává vybrat mezi Aj a Nj, často i Rj.

  superkarma: 0 11.11.2008, 16:27:36
 12. [80] Rikina [*]

  Například mí synové měli volitelný cizí jazyk od páté třídy, a oba chodili na němčinu. Nejsou nijak "dříve narození", jak zde zaznělo, je jim něco málo přes 20 let, a základy angličtiny se naučili sami až jako téměř dospělí právě v souvislosti s PC hrami. Sama bych se možná už mezi ty dříve narozené počítat mohla, a asi jsem na tom podobně jako Blanka - německy, rusky. Anglicky ani ťuk. A musím říct, že ten v diskuzi prezentovaný přezíravý postoj "neumíš anglicky=nejsi gramotný" se mi vůbec nelíbí.

  superkarma: 0 11.11.2008, 16:24:41
 13. avatar
  [79] shb [*]

  Nyotaimori, Manx: taky se tím věčným prokousáváním některýma hrama se slovníkem docela zdokonaluju, reps. nebo si rozšiřuju používání některých termínů i v jiných významech škola hrou

  superkarma: 0 11.11.2008, 15:43:02
 14. avatar
  [78] Juana [*]

  Manx: můj syn se učil základy angličtiny v Age of Empires, to hrál od tří let a kromě angličtiny se díky tomu naučil i počítat.
  Písmenka se naučil z SPZ, chodil po ulici a doprovod mu musel předčítat jednotlivé SPZ

  superkarma: 0 11.11.2008, 15:42:50
 15. avatar
  [76] Michaela Kudláčková [*]

  Saturninka:

  superkarma: 0 11.11.2008, 14:39:26
 16. avatar
  [74] Saturninka [*]

  věřím, znám , anglicky neumím , on rovněž neuměl . Dopadlo to dobře - vzala jsem si jinýho .

  superkarma: 0 11.11.2008, 13:43:24
 17. avatar
  [73] Ch.Z. Kochanská [*]

  Poznala jsem v sobotu Rakušana, který miluje Češku a má obrovský zájem její "lidi" poznat. Učí se česky, byl na vodě a opékal buřty, teď zažil opravdovou moravskou akci ve vinném sklepě. Pozoruje nás a je čím dál víc nadšen, dokonce pravil, že jestli bude mít s Inou děti, chce, aby to byli Češi.

  superkarma: 0 11.11.2008, 12:30:02
 18. avatar
  [72] ellinor [*]

  Přítel je cizinec a přestože jeho řeč ovládám velmi dobře, najdou se jemné nuance, které ve chvíli nejintimnějších vedou k výbuchům smíchu
  Ale neznat pořádně jeho jazyk, zemi, kulturu, nežít chvíli v jeho prostředí, nebrala bych si takového člověka ani náhodou. Sebevětší tolerance vás nepřipraví na nošení šátků v parném létě, na hloupé německé vtipy nebo americkou prudérnost.

  superkarma: 0 11.11.2008, 12:18:20
 19. avatar
  [71] Michaela Kudláčková [*]

  Subinka: Protože jí tak říkají

  superkarma: 0 11.11.2008, 11:24:18
 20. avatar
  [70] Michaela Kudláčková [*]

  evelyn: jj říkala, že se oba učí od druhého to jeho

  superkarma: 0 11.11.2008, 11:23:58
 21. avatar
  [69] átéčko [*]

  Krásný příběh

  superkarma: 0 11.11.2008, 11:22:37
 22. avatar
  [68] Meander [*]

  Ch.Z. Kochanská: I já. Včetně odborné hotelnické

  superkarma: 0 11.11.2008, 11:15:45
 23. avatar
  [67] Subinka [*]

  proc se ta hocicka jednou jmenuje Marketka a jednou Madlenka?

  superkarma: 0 11.11.2008, 11:05:37
 24. avatar
  [66] Ťapina [*]

  Manx: Já jsem byla první ročník, který měl místo ruštiny angličtinu už od začátku. Tenkrát nebyly k dostání učebnice, protože to, co dřív používalo jen pár lidí na jazykovkách, během chvilky vykoupily páté ročníky z celé republiky, takže Angličtina pro jazykové školy vycházela na pokračování jako příloha Lidových novin, to jsme si vystřihovali a z toho jsme se učili To už je normálně nostalgická vzpomínka

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:59:30
 25. avatar
  [65] Ch.Z. Kochanská [*]

  Já ještě maturovala z ruštiny, včetně odborné stavařské.

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:45:58

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [64] evelyn [*]

  michaela.kudlackova: no ted uz snad ta Blanka umi i svedsky, kdyz jsou spolu tri roky, ne?

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:43:19
 2. [62] Lindaa [*]

  Manx: napsalas to presne, já byla v 89 v tretáku, anglictinu nebo nemcinu jsme meli povinnou, ale prvních 2,5 roku do nás rvali stavební a strojní materiály (opravdu velice uzitecné výrazy ), pak se stávkovalo a nikdo nevedel co z toho bude, zbytek tretáku jsme meli vyucování velice pochybné a ve ctvrtáku jsme dostali cernou americanku Nancy, která mluvila pouze anglicky a my jí ucili cesky. Do vánoc jsme se naucili ruzné pozdravy a dalsí pul rok se s námi snazila konverzovat...o technice vedela prd takze tezce nastudovaný zpusob svarování nebo stavby mostu z predeslých rocníku nám moc nepomohly. Dobrovolne jsem maturovala z matematiky, protoze na rustinu jsem kaslala (já blbec deska by se mi hodila) a jako první rocník jsme si mohli vybrat k maturite míste rustiny jazyk nebo matiku. A nase ruska rustinárka se zacala v 90 ucit anglictinu a to co se vecer v kurzu naucila druhý den prednásela prvákum...chudáci, ta zenská ani po 20-ti letech v Cechách neumela cesky a ted je ucila anglictinu

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:39:25
 3. avatar
  [61] shb [*]

  Manx 56: přesně, ta angl.učitelek (u nás) byla fakt příšerná...ale naštěstí jsme měli na střední mladou holku co nás naučila perfektně!! tam už jsme měli i němčinu, to bylo trochu horší ale taky jsem z toho mohla dlouho těžit

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:38:00
 4. avatar
  [59] Ťapina [*]

  Manx: Já jsem měla tenhle styl angličtiny jen v té páté třídě, pak jsem šla na víceletý gympl a tam jsem měla štěstí na angličtinářku, které kdysi emigroval bratr na Nový Zéland a ona za ním jezdila, takže nejen že uměla dobře, ale každý rok si jela načerpat nové moderní výrazivo

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:16:57
 5. avatar
  [58] Meander [*]

  To je hezké, tomu rozumím

  Btw. tlumočila jsem Finům, kteří uměli anglicky a rusky, kdežto jejich obchodní partner německy a italsky. A taky to nebyli žádní křováci

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:16:29
 6. avatar
  [55] Michaela Kudláčková [*]

  Hezký den, trochu si vyčítám, že jsem se nezeptala Blanky na tu anglinu, jak všechny píšete. Možná to bude tím, že jsem byla tak pobavená jejím vyprávěním, že mě to ani nenapadlo. Tekže zpětně telefon. Je to tak, že Mikael, jakkoli je to divné, opravdu anglicky moc neumí (na úrovni školáka ) a Blanka se domluví neměcky a rusky, trochu prý italsky. Prostě stane se.... Pěkný den.

  superkarma: 0 11.11.2008, 10:00:23
 7. avatar
  [54] shb [*]

  Ťapina: třeba my jsme si mohli vybrat jestli si ještě necháme ruštinu nebo vezmem angl., a vzhledem k faktu že ruštinářky učitelky se teprve tu angl. začaly taky učit, tak třeba já jsem si nechala ruštinu, ta jejich angl. byla zcela ubohá, zato na gymplu jsem měla angl. špičkovou díky mladé učitelce...

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:56:07
 8. avatar
  [53] Ťapina [*]

  Žábina: Ale to nebude moc dlouho, ne? Mně není ani třicet a měla jsem angličtinu místo té původní ruštiny až od páté třídy, no a mohla jsem mít klidně němčinu. Pak jsme (na gymplu) přibírali druhý jazyk, ale mohla to být španělština nebo francouzština (a často taky byla).

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:45:50
 9. avatar
  [52] shb [*]

  hele jak ctu ty prispevky, nemluvila nahodou jen cesky ta Blanka? treba neumi angl.
  jinak počteníčko hezký, taky jsem se zasmála ale pripomíná mi to ten pocit, jak někoho vidíte a nemůžete jinak, vůbec se jí nedivím, je to ta láska na první pohled

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:42:53
 10. avatar
  [51] Juana [*]

  Syn se učí anglicky od třetí třídy, je na osmiletém gymnáziu a všechny děti základy angličtiny ovládaly, kromě jediného, které ale nechodilo na první stupeň v Čechách, ale pendlovalo někde s rodiči po světě. Od kvinty pak budou mít povinně druhý jazyk, nejspíš němčinu. Čili z toho usuzuji, že se angličtina učí na všech základkách.

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:39:28
 11. [50] Tini [*]

  Solei: JO ja vim, nas taky rozdelili, ale ja jsem se nastesti dostala na anglictinu, pak na stredni jsem musela zacit druhy jazyk, tak jsem zacla s nemcinou a pak pribrala i francouzstinu, no a z tech dvou posledne zminovanych nevim vubec nic! A jinak musim rici, ze jsem rada, ze jsem se dostala na tu anglictinu jako prvni, moc mi to pomohlo, kdyz jsem odjela do Anglie, pak pracovala v REcku a ted v Holandsku...jsem tady uz pres dva roky a jeste holandsky poradne neumim, pac vsichni mluvi perfecte anglicky + pracuju v mezinarodni firme...takze me k tomu holt nic nenuti zatim tedy. Az budem mit maleho ve vlastni peci, tak pak chci zacit delat nejaky intenzivni kurz

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:38:40
 12. avatar
  [49] Juana [*]

  Ťapina: pokud vím, tak na základce se všichni učí anglicky, jako jsme se my učili rusky.

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:35:52
 13. avatar
  [48] Žábina [*]

  Ťapina: na ZŠ ano
  syn je ve 4.třídě, od 3.třídy mají angličtinu jako předmět 3x týdně

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:32:57
 14. avatar
  [47] Solei [*]

  Tini: a mně - včera jsem byla na zen-masáži, a masérka mluvila jen anglicky takže jsme si vůbec nepokecaly

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:25:31
 15. avatar
  [46] Solei [*]

  Ťapina: nás ve škole prostě roztřídili, ty angličtinu a ty němčinu - bez diskuse. Šoupli mně do němčiny. Takže i na střední jsem musela na němčinu protože tam nešlo začít od nuly. A na vš taky. Teprve když jsem udělala přijímačky na ing. tak jsem mohla k němčině přibrat i druhý jazyk - angličtinu. A abych se doučovala sama na to nebyl čas ani peníze. Lítala jsem po brigádách abych se na škole vůbec finančně udržela.
  Ale stejně mi přijde, že ti dva v článku spolu normálně mluvili anglicky, akorát se snažili naučit i rodnou řeč toho druhého - jinak mi to přijde hodně neuvěřitelné.

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:23:57
 16. [45] Tini [*]

  Lindaa: Vim o cem mluvis, casto volam do Indie a reknu Ti nekdy nemam daleko vybuchnout smichem to je fakt hruza ....a to nebudu mluvit o lidech z Middle East

  Jinak clanek se mi nepozdava...Ze by ani jeden nemluvil anglicky? Prece zaklady zna kazdy Ne? (Tedy krome mych rodicu )

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:19:25
 17. avatar
  [44] alko [*]

  Připomnělo mi to moji historku (ale s úplně jiným obsahem). Zánět středního ucha jsem měla já, cizinec byl ošetřující lékař. Hovořil sice česky, ale ne moc srozumitelně a já byla nahluchlá . To byla domluva!

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:18:12
 18. avatar
  [43] Ťapina [*]

  Juana: Ona se u nás učí povinně angličtina? Já měla za to, že volitelný cizí jazyk. Je pravda, že si u nás téměř všichni zvolili angličtinu, ale pár němčinářů ve třídě bylo, a ti prostě základy angličtiny nemají.

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:13:04
 19. avatar
  [42] Ivásek [*]

  Hehe, nevěřím tomu, že by se nedorozuměli Švédi umí moooc dobře anglicky, francouzština jim jde taky dobře... navíc ve švédštině je spousta "odvoditelných" slovíček - takže pokud někdo zná angličtinu i jen okrajově, tak si spoustu věcí domyslí S jedním ze Švédska jsem se před rokem "potkala" a nebyl problém Teď si píšu s Norem a taky problémy s angličtinou nemá

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:12:45
 20. avatar
  [41] Evikus [*]

  Článek mě pobavil, i když je asi trochu přitažený za vlasy

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:11:21
 21. avatar
  [40] Pentlička [*]

  Mně není jasné, jak se mohli do sebe zamilovat, když spolu vůbec nedokázali mluvit? To se vzali jen kvůli jeho modrým očím? Nechápu...

  superkarma: 0 11.11.2008, 09:05:58
 22. [39] Lindaa [*]

  evelyn: mi povídej, já vcera psala mail svagrový a spletla jsem si vrásky=rynker se zvonením=ringer kdyz jsem jí popisovala novou kosmetickou radu u jejího oblíbenýho krému na oblicej a vsimla jsem si toho az po odeslání, takze se holka dneska pobaví az bude procítat postu
  A psaná norstina je v podstate dánstina s chybama, nakonec Norsko bylo buh ví jak dlouho pod jejich nadvládou. Ale výslovnost...kazdých pár km to reknou jinak+nejaký ten vikinský akcent a nechytám se. Po 2 letech u norské spolecnosti jim rozumím pozdrav...HRUZA. A nejhorsí je kdyz se zblázní technika a telefonicky zádáme o PC support...nevím co je horsí Nor z Mongstadu hovorící anglicky s norským akcentem nebo kdyz mají pretízeno tak hlavní IT centrála je v Indii a to je teprve anglictina tem nerozumí ani rodilý anglicané .

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:38:11
 23. [38] lleennaa [*]

  Dobrá snídaně,skvělé kafíčko,k tomu super počteníčko,...co víc si můžu přát???

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:36:38
 24. [37] Anai [*]

  článek - díky, Míšo, takovýc víc. Jinak jsem taky nevěřícně kroutila hlavou, že by se nedomluvili - to by musel být ten Švéd retardovaný, aby neuměl anglicky - navíc myslím, že Skandinávci umí i každý trošku německy, ne? Jejich jazyk je něco mezi oběma jazyky, resp. z každého tam něco je. Ale je fakt, že pak by článek tak humorně nevyzněl, kdyby se normálně domluvili. Jinak moje sestřenice je asi 40 let vdána velmi šťastně v Holandsku (začalo to dopisováním v angličtině na střední).

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:27:23
 25. avatar
  [36] Zázvorka [*]

  Míšo, díky za úsměvné ráno!

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:17:00
 26. avatar
  [35] Dudlajlama [*]

  evelyn:az jsem se rozneznila, kdyz na me tak vyhupsla.

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:10:37
 27. avatar
  [34] evelyn [*]

  jdu montovat novej monitor

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:10:27
 28. avatar
  [33] evelyn [*]

  Kelly: mam finku sefku, maj zvlastni prizvuk, kdyz mluvi svedsky, neomylne je poznas

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:08:53
 29. avatar
  [32] evelyn [*]

  galadriel: ja rozumela, jen jsem netusila, co tam ma za muziku, ja chtela dat odkaz na svou, jeho jsem dala omylem, kdyz jsem koukala pred nej, jestli mi to porad hraje

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:07:55
 30. avatar
  [31] Kelly [*]

  evelyn: jo, občas tady s tím bojujeme, finština je masakr.

  superkarma: 0 11.11.2008, 08:07:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme