Že je alkohol nebezpečný a neodhadnutelný protivník, asi ví kde kdo. Taky kdo si nezkusil v dobách dospívání namíchat co nejvíc lihovin? A pak se jal na dlouhou dobu láskyplně tulit k záchodové míse, že? Ovšem takový přilitý popelář... a to ani nebyl Silvestr jako dneska!

popelar

Lituji dodnes, že jsem nebyla dostatečně akční reportérkou a neopatřila vám záznam třeba jen z mobilu. Všechno se odehrálo ale tak rychle a naráz, že jsem prostě selhala nejen jako kameramanka, ale dokonce i jako fotografka. Já jsem v tom šrumci, přiznám se, ani netušila, kde mám telefon.

Je první týden v srpnu, něco kolem desáté ráno.

Jsme u známých v jejich domečku na okraji Prahy. Z okna obýváku je vidět do poklidné ulice vilové čtvrti. Na zahradě je bazének pro děti. Takový ten obyčejný nafukovací, neb jejich dvěma ratolestem je 4 a 3 roky, takže prozatím postačí.

Přijíždí popelářský vůz.

Protože známí žijí v domečku, nevlastní kontejner, jen dvě obyčejné plastové popelnice. Na tyhle je jiné auto a jiný personál, než který jezdí k panelákům. Obě popelnice rodina vyvezla na chodník už den dopředu. Dělá se to tak. My to tak na Proseku také děláme.

Došla řada na jejich popelnici. Vůz zastavil a pán ve vestě se chopí popelnice. Nějak podivně s ní kličkuje k zadku auta.

Stále kličkuje.

Hranou popelnice právě zavadil o zaparkovaný vůz. Vyrobil do něj parádní rýhu přes celé dveře.

„No to je debil!“ ohodnotil jeho postup kamarád. „Von mi sedřel lak, kretén!“

I odskočil od okna a odběhl na tento čin upozornit pracovníka. Vpravdě nebyl právě klidný. Popeláře, který byl evidentně na mol, nazval z očí do očí pitomcem.

„Drž hubu, blbe,“ opáčil popelář. To už stála venku i jeho žena. (tedy kamarádova žena)
„Co si to dovolujete, vy hulváte?!“ zapojila se do rozhovoru.
„To mi zaplatíš, vožralo, to snad není možný, píšu si značku vašeho auta a budu si stěžovat, vždyť seš úplně na kaši, ty umělče!“ pokračoval kamarád v hodnocení popelářovy pracovní morálky.

Umělec nelenil, postoupil k jeho autu znova, tentokrát bez popelnice, kterou mezi tím vyprázdnil automat na zadku vozu, a vší silou se botou strefil někam do míst pod čáru, kterou před chvílí vyrobil.

„Já ho snad zabiju!“
„Jdu zavolat policajty! Co to máte za chování, prosím vás? Co to zaměstnávají za primitivy?“
snažila se jeho paní o diplomacii.

Zajímavé je, že řidič vozu nezareagoval, nevystoupil, neumravnil svého kolegu. Snad se i dobře bavil.

Ne tak kamarád.

Odběhl domů za manželkou a jal se hledat telefon, že zavolá muže zákona. Celou dobu ze sebe vyrážel výrazy na adresu popeláře, které nejdou publikovat, ale které si jistě dokážete živě představit.

Snažili jsme se ho uklidnit. Alespoň co to šlo, protože s ohledem na jeho rok starý vůz značky Opel v zelené metalíze, právě poznamenaný bojovým šrámem, to moc nešlo.

Našel telefon...

Otevřel okno...

Zařval na potácejícího se popeláře cosi o pánském přirození a následných sankcích...

Zavřel okno...

Odstoupil a vytáčel číslo...

Náhle a naprosto bez varování do jeho obýváku oním zavřeným oknem připlachtila ona popelnice!!

V reálu jsem se přesvědčila, jak to vypadá, když člověk zůstane stát dobrých... no hodně sekund jako opařený v naprostém stavu zkamenění.

Na parapetu napůl uvnitř se přes africkou fialku a muškát povalovala ve střepech popelnice, o kus dál stál kamarád s vytřeštěnýma očima a mobilem v ruce, vedle jeho paní v ruce s klíči od domu a o kus dál my s obdobně tupým pohledem jedním směrem.

Venku si s klidem odjíždělo popelářské auto.

A proto, nedrážděte nalité popeláře, zvlášť když bydlíte v přízemí!

(Jasně, že to mělo dohru, jasně že z toho měl průser, ale to je jaksi samo sebou a nebudu vás tím zatěžovat, právě na Silvestra.)

Spíše vám logicky doporučím, abyste se dnes moc nevzdálili od podoby lidské, nedělali nepřístojnosti, nemíchali, nepolehávali po dlažbě, neb je mráz, a podobně.

A pokud vás personál baru nad ránem požádá, abyste opustili lokál, učiňte tak spořádaně a bez námitek.

NE, TOTO NENÍ METODICKÁ PŘÍRUČKA, JAK V POKLIDU OPUSTIT RESTAURACI A DISTINGUOVANĚ SE ODPOROUČET K DOMOVU!!

Přeji vám dnes krásný den, příjemný večer a parádní vstup do Nového roku.

Jo a mimochodem, dnešní téma je volné, naprosto otevřené naprosto čemukoli, co byste rádi napsali do redakce na redakce@zena-in.cz, a tudíž máte jedinečnou příležitost bez hranic napsat, co budete chtít. Tak do toho!

P.S.: Kritiku si laskavě nechte na jiný den. :-)

Pochopitelně, že ani dnes nezapomeneme na nějakého vypečeného borce a chcípáka, nezapomeneme ani na vypečenou soutěž, a vůbec jsem se rozhodla, že celá dnešní editace bude parádně vypečená.

Připravte se a obrňte se klidem.

NIC NEBUDE TAK, JAK JSTE ZVYKLÍ. JE PŘECE SILVESTR! :-)

Reklama