Bulvár

Neříkejte mi Špekáček!

Mé sestře se říkalo Kotě. Narodila se totiž v květnu a byla takové typické májové koťátko. Když jí bylo šest, bylo to roztomilé. Když jí bylo dvanáct, brala to jako provokaci. V patnácti by každého, kdo by jí tak řekl, přizabila.

Přezdívky jsou vůbec podivná věc. Na rozdíl od jmen je nedostáváme proto, že se líbí našim rodičům nebo že je měly naše babičky, tetičky, kmotřičky a další poctění hodní jedinci v okolí rodiny. Přezdívky dostáváme proto, že si je nějak „vysloužíme“, ať už svým chováním, vzhledem nebo prostě díky souhře okolností.

Špekáčci, Sádla a spol.
Dodnes nezapomenu na přezdívku, kterou jsem vyfasovala na prázdninách u babičky. S místní partou dětí jsem se zrovna nepohodla, byla jsem malá, vzteklá a při těle... a tak jsem skončila jako Špekáček. Co slz i krve „nepřátel“ bylo kvůli té přezdívce prolito. A to šlo jen o prázdninovou záležitost, spolužák na základní škole, kterému se říkalo Sádlo, byl v mnohem horší situaci. Ono vůbec přezdívky, které si mezi sebou dávají děti, bývají většinou krajně jedovaté a často vypichují spíše špatné než dobré vlastnosti.

Zoologická nebo oddíl?
Jiné je to s přezdívkami v různých oddílech a zájmových skupinách – ty bývají neutrální nebo i lichotivé a většinou se k nim váže nějaká událost. Často ovšem postrádají fantazii, a tak si v leckterém skautském oddíle mezi všemi těmi Bobry, Medvědy a Lišáky občas připadáte spíš jako v zoologické zahradě.

Nick čili ID
Novinkou posledních let jsou přezdívky internetové – nicky neboli ID. Někdy si lidé pro identifikaci „na síti“ volí přezdívku z let minulých, někdy se jim naopak mezi kamarády začne říkat jejich nickem – obzvláště pokud se nejdříve setkali na internetu. Přezdívky typu Viki23 pak mohou mezi nezasvěcenými budit poněkud zmatek a nejistotu, zda se vůbec ještě mluví o lidech.

Posedlá komunita
Komunitou obzvláště posedlou přezdívkami jsou pak „fantasáci“ a „scifisti“. I v této skupině si lidé obvykle vybírají přezdívky sami – někdy jsou to jména jejich oblíbených hrdinů, jindy jména postav, které hráli v nejrůznějších hrách.

Jednoznačnou výhodou přezdívek jak internetových, tak „fantasáckých“ je, že jsou většinou poměrně kreativní a málokdy narazíte na dva lidi se stejnou. Snad jen Draků je přebytek. Je tu ovšem jeden závažný problém... Brzy totiž zjistíte, že devadesát procent svých kamarádů znáte jen pod přezdívkami. Při styku s vnějším světem vám pak schází takzvané „civilní jméno“ dotyčného...

Civilní jméno?
Tak například voláte kamarádovi a telefon zvedne jeho maminka. Po chvíli odhodlávání seberete odvahu a zeptáte se: „Je doma Degen Fosgen?“ Nepřejte si vědět, co následovalo...
Problémy jsou také při návštěvě nemocnic. Rozpačité koktání: „Víte, já vlastně nevím, jak se civilně jmenuje, ale říká se jí Berenthil,“ vám na důvěryhodnosti nedodá, obzvláště ne, pokud navštěvujete kamarádku hospitalizovanou na psychiatrii. Také policie se tváří dost rozpačitě, když jí na otázku „A jak že se jmenuje ta kamarádka, co tam s vámi byla?“ odpovíte „Feriel“...

Přezdívky se tak mohou stát dokonalým nástrojem konspirace. A to je také jeden z faktorů, které na nich lidi přitahují – utvrzují je v pocitu sounáležitosti s komunitou, my, zasvěcení, proti těm „civilům“ venku, kteří nic nevědí. A ještě jednu nespornou výhodu přezdívky mají – na rozdíl od jmen se vám nestane, že se na vaše zavolání otočí pět lidí.

Jak jste na tom s přezdívkami Vy? Měla jste nebo máte nějakou přezdívku? Jak jste k ní přišla? Máte ji ráda? Kdo Vám tak říká? A co Vaše ID na Ženě-in? Je to Vaše přezdívka nebo vymyšlené jméno? Říká Vám tak někdo i mimo Ženu-in? Jak byste se představila na setkání čtenářek – jménem nebo IDčkem?

   
15.10.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [63] Canadian [*]

  Na ceksem kopecku jsem beruska. V Kanade to, logicky, vyslovi malokdo, tudiz jsem El - kratka verze jmena. Slysim i na Al, to maji ve zvyku anglicane.

  superkarma: 0 16.10.2007, 19:59:05
 2. [62] Čírina [*]

  Také jsem již párkrát stála před barákem a říkala si, jak se jen proboha jmenuje, Bratr Žába asi ne...
  Čírina je jméno naší kočky, protože to jen tak nezapomenu, a na zahraničních fórech používám nick Kecka - přezdívka z oddílových časů. Jedla jsem prostě jako A angláni česky neumí.

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:06:10
 3. avatar
  [61] Kassy [*]

  Přezdívku mám od útlého dětství, vznikla zkomolením a zkrácením mého křestního jména, které jsem neuměla vyslovit. Ujala se doma a jelikož moje skutečné jméno se mi moc nelíbí, nechávám si tak od třetí třídy, kdy jsme se ve třídě sešly dvě stejného jména, až dodnes říkat i ve škole a mezi kamarády samozřejmě taky. Spousta jich ani neví, že tohle jméno nemám zapsané v rodném listě. (Přezdívka zní jako existující jméno; když to někomu vysvětluju, obvykle nechápe souvislost mezi ní a mým skutečným jménem.)

  Na netu používám přezdívky dvě - ta co mám tady je anonymní, pro veřejná fóra a chaty, kde se s lidmi neznám osobně. Pro soukromou komunikaci s lidmi, kteří o mě smějí vědět a vědí víc, případně mě znají osobně, používám stejnou přezdívku jako v realitě.

  superkarma: 0 15.10.2007, 22:56:59
 4. avatar
  [60] sanvean [*]

  Přezdívku jsem měla v dětství, šlo o zkomoleninu křestního jména. Jinak jsem byla vždycky spíš ta, kdo přezdívky vymýšlí
  Nick tady jsem zvolila podle písničky od Dead Can Dance, co zrovna při registraci hrála na pozadí... :)

  superkarma: 0 15.10.2007, 21:43:11
 5. avatar
  [59] rek11 [*]

  kurna to je chyb..jdu si radsi lehnout,to nema cenu to opravovat

  superkarma: 0 15.10.2007, 19:03:29
 6. avatar
  [58] rek11 [*]

  nick mam podle toho co jeste nebylo a jak jsem se nakrkla tak jsem neco napsala a nejak to ke me prirostlo Na zakladce mi rikali Barte-skomolenina meho prijmeni za svobodna,na stredni si nejak nepamatuju,ze by me zajimalo,jestli me nekdo nejak rika.Ale tusim,ze jsem prezdivku nemela,aspon ne ofiko Ted mu muj muz rika sprtna Jinak jsem beruška

  superkarma: 0 15.10.2007, 19:02:34
 7. [57] Morgiana [*]

  ivana.kuglerova: Několikrát jsem řešila situaci: Jak se vlastně Námořník, Šlak, Fík, Beruška... jmenuje doopravdy? Nebo: A kterýho Huga (Klokana, Berušku...) myslíš?

  superkarma: 0 15.10.2007, 18:46:17
 8. [56] Morgiana [*]

  Nick mám podle jména své postavy z DrD a tu jsem si vybrala podle jména své blíbené postavy z artušovskýcj legend. Na jednom fóru jsem zjistila, že nejsem jediná, a ta druhá dotyčná (která ho používala jinde), reagovala dost rozhořčeně, že jí kradu přezdívku.
  Ve škole jako dítě jsem byla brejlovec, jeden čas také Klerens (podle poloslepého lva ze seriálu Daktari).
  Když šla před lety v televizi Ošklivka Betty, říkali mi tak žáci. Asi vypadám podobně.

  superkarma: 0 15.10.2007, 18:41:03
 9. avatar
  [55] Deta [*]

  Já mám přezdívku od základky, ujala se i na gymplu a i teď mi tak bývalí spolužáci říkají. Svého času ji používali i rodiče spolužeček a jeden pan profesor Detu mám půjčenou z Temné věže Stephena Kinga

  superkarma: 0 15.10.2007, 18:18:49
 10. [54] Tobbi [*]

  Zoufale vzpomínám, kde se sakra vzal můj nick. Vybavuju si jen, že jsem ho použila v patnácti letech, když jsem si zakládala první email. Odkud ale pochází už si nepamatuju, jen jsem mu stále věrná.
  Když se na trhu objevil Harry Potter, překřtili mě proti mé vůli na Dobbyho a dlouho jsem s tím bojovala

  superkarma: 0 15.10.2007, 16:24:22
 11. avatar
  [53] Solei [*]

  Vivian: ještě pořád je jich víc než tři, ale tempem jakým padají tu už nebude dlouho trvat

  superkarma: 0 15.10.2007, 16:19:15
 12. avatar
  [52] micinka.juli [*]

  mě říkali na základce rosničko (podla Pana Tau a jeho Jůlinky), křepelko (dle Křemílka a Vochomůrky a křepelky Julči)
  teď mě už hodně lidí zná pod nickem mici,ten mám nejdýl,micinku mi to nepovolilo kdysi na mailu,dala jsem k ní část jména, proto juli. taky mě hodně lidí zná pod mým druhým nickem=mailem a říkají mi meryl (to bylo dle Meryl Streep)
  hnusný spolužáci mi ve škole říkali řezino, někoho z kluků jsem seřezala...už řežu leda chleba a ovoce

  superkarma: 0 15.10.2007, 16:11:35
 13. avatar
  [51] Vivian [*]

  Solei: ty máš taky tři zlaté vlasy? :)

  superkarma: 0 15.10.2007, 16:06:30
 14. avatar
  [50] Amálie [*]

  Hodně dlouho se mi pro dlouhé blond vlasy říkalo Amálko. Někteří vtipálci mi začali i "oficiálně" říkat Amálie a mátli schválně okolí, které mě neznalo .

  Jinak se svým křestním jménem jsem byla vždycky spokojená a říká mi tak drtivá většina lidí. Není moc obvyklé, tudíž se neotočí 20 ženských. Mé příjmení bylo tak krátké, že přezdívky nešlo vymyslet. Až jednou osvícená hlava spolužákova vymyslela Kaskadér. Byla jsem za něj tak šťastná (táta jezdil rally), že ho omrzelo už cokoli dalšího vymýšlet a nikdy jsem hanlivou/nelíbilou přezdívku nedostala. Pár osůbek mi říká léta Sluníčko pro mou povahu a náhled na svět.

  superkarma: 0 15.10.2007, 15:32:18
 15. avatar
  [49] Jardine [*]

  Na gymplu mi spolužácí říkali "pionýrka", protože jsem srdnatě hájila náš kolektiv proti vnějšímu nepříteli, ať už měl podobu nespravedlivého pedagoga, komoušů při Sametové revoluci či jakoukoli jinou. Toto přízvisko bylo míněno spíše kladně, avšak já dostala strach, aby z té "pionýrky" postupně nevyrostla nesnesitelná svazačka a ubrala jsem na iniciativě. Teď už jsem normální a nehasím, co mě nepálí. Zachránců světa se kolem potuluje dost.

  superkarma: 0 15.10.2007, 15:28:46
 16. avatar
  [48] Solei [*]

  Já to mám jednoduché. Děd vševěd ze základky se mi nelíbil tak jsem použila jinou přezdívku - oboje se vztahuje k mým vlasům.

  superkarma: 0 15.10.2007, 14:58:46
 17. avatar
  [47] Meander [*]

  ivana.kuglerova: Sklapni, parazite.

  superkarma: 0 15.10.2007, 14:56:07
 18. avatar
  [46] vininka [*]

  ivana.kuglerova: je to trochu nezvyk..... ....ale šeredná není

  superkarma: 0 15.10.2007, 14:54:24
 19. avatar
  [45] ivana.kuglerova [*]

  Meander: A já furt co je to za šerednou kočku

  superkarma: 0 15.10.2007, 14:52:53
 20. avatar
  [44] Meander [*]

  Mno, můj nick je prostě registrovaný název mojí chovatelské stanice a teď mám jako ikonu i její logo.

  superkarma: 0 15.10.2007, 14:49:23
 21. avatar
  [43] vininka [*]

  Přezdívku jsem nikdy neměla a ani mi to nevadilo...Můj nick vznikl tak, že jsem se prostě pojmenovala po své černé německé doze

  superkarma: 0 15.10.2007, 14:28:07
 22. avatar
  [42] arjev [*]

  dkd: tvůj nic komolím,čtu TDK a nevím proč

  superkarma: 0 15.10.2007, 14:03:10
 23. avatar
  [40] Tanzi [*]

  Jo a nejoriginálnější přezdívka co jsem v posl.době slyšela je ve VV "nasypanej Ken"

  superkarma: 0 15.10.2007, 13:47:36
 24. avatar
  [39] Tanzi [*]

  I můj nick vznikl zcela náhodou po odmítnutí všech možných variant mého jména jsem nevěděla co dát a v TV zrovna běžela nějaká reportáž z Afriky..no a nick byl na světě.
  Na svůj nick jsem si zvyknula a mám pocit, že za ty roky už je součástí mého já..slyším na něj akorát, že se zkrátil na Tanzi.

  superkarma: 0 15.10.2007, 13:45:31

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [37] Ch.Z. Kochanská [*]

  Můj nick je z paluby Červeného trpaslíka, můj drahý, kamarádi a část rodiny mi říká Pítrs. Otec mi láskyplně říkal Mařeno.
  Na střední mi říkali Máslo, protože nejím máslo.

  superkarma: 0 15.10.2007, 13:01:46
 2. avatar
  [36] marcellina* [*]

  můj nick vychazi z meho jmena.. mam ho temer na vsech webech, kde se pouzivaji nicky, stejny , nejaky prezdivky jsem mela v detstvi, ale nic vyraznyho a nikdy u toho dlouho nezustalo

  superkarma: 0 15.10.2007, 12:45:30
 3. [35] drobek [*]

  Říkali mi Žižko, to když mi jako prvňáčkovi lékař nařídil mít jedno oko zakryté. Na střední škole mi říkali kobro, kvuli postavě a opět i kvůli brýlím. Manžel mi říká drobku, a to i v situacích, kdy se pokouším v rámci diskuse se známými rozumně argumentovat

  superkarma: 0 15.10.2007, 12:40:29
 4. avatar
  [34] arjev [*]

  Ještě za svobodna jsem byla nucená jet na jednu velmi nepříjemnou SC a vyřídit v továrně průšvih. Sice nebyl můj,ale já byla vyslána jako hromosvod.
  Pán, se kterým jsem jednala vypadal velice nepříjemně a já se mu, nevím proč, při představování představila jménem i příjmením pozpátku. Párkrát se mne zaptal jak se vlastně jmenuji a já si ani neuvědomila, co říkám.Takový jsem měla strach. No, po vysvětlení už nebyl tolik napálený, dalo se s ním mluvit a problém jsme vyřešili. Když se jezdilo na jednání, tento pán chtěl, aby jezdila se šéfíkama.

  superkarma: 0 15.10.2007, 12:37:19
 5. avatar
  [33] Meander [*]

  Dostala jsem jméno Olga, ale v rodině mi tak nikdy nikdo neřekl a neříká. Od nikoho jiného ale na onu přezdívku, kterou mě oslovují, neslyším.
  Takovou tu "kamarádskou " přezdívku jsem nikdy neměla a doufám, že u toho zůstane po zbytekmého života.

  superkarma: 0 15.10.2007, 12:24:30
 6. avatar
  [32] Ťapina [*]

  Ono není špatný spolu s pracovním oblečením vysvléct i jméno a v pohodlí domova být prostě někým jiným

  superkarma: 0 15.10.2007, 12:14:24
 7. avatar
  [31] ivana.kuglerova [*]

  Nyotaimori: Přesně tak . Já takhle přišla k přezdívce na LARPu, ze jména postavy, a už mi zůstala . A v celku si nestěžuju, akorát to lidi furt píšou blbě .

  závislá na čokoládě: Jo, je fakt, že svého času mi na škole říkali Šuplera, jako zkomoleninu příjmení

  superkarma: 0 15.10.2007, 12:05:56
 8. avatar
  [29] závislá na čokoládě [*]

  Přezdívku jsem měla na střední, ale už je zapomenutá - byla to zkomolenina přímení a dneska už mám jiné. Můj nick vyšel z mé závislosti na jistém druhu pochutiny a nic s tím nenadělám

  superkarma: 0 15.10.2007, 11:57:21
 9. avatar
  [25] Modré z nebe [*]

  Manx: Ani "vole" nikomu neříkáš?

  superkarma: 0 15.10.2007, 11:32:53
 10. avatar
  [24] Modré z nebe [*]

  ivana.kuglerova: Jo, můj šéf si jednou nemohl zapamatovat příjmení klienta: Fabián - a tak si z něj udělal Paviána, a vždycky si pak vzpomněl, jak že se ten pán jmenuje. A za nějaký čas mi podstrčil k napsání dopis panu Opičkovi .... když pak vyšlo najevo, komu, že to je, mohli jsme se uchechtat . Jo, bylo to p. Fabiánovi

  superkarma: 0 15.10.2007, 11:23:40
 11. avatar
  [21] ivana.kuglerova [*]

  Ťapina: Jo, tak to jsou přesně ty rozkošné situace . Taky jsem už takhle párkrát stála přede dveřma paneláku a nakonec vytáhla telefon...

  superkarma: 0 15.10.2007, 11:15:26
 12. [20] dkd [*]

  - nikdy jsem žádnou přezdívku neměla
  - můj nick na ž-in jsou v podstatě iniciály mého jména (mám zřejmě málo fantazie), na chatu mám něco podobného (zas málo fantazie); na srazech se sice představuji jménem (pro informaci dodávám nick), ale mí internetoví kamarádi mě stejně oslovují nickem, i když trochu polidštěným

  superkarma: 0 15.10.2007, 10:55:47
 13. avatar
  [19] slunečnička [*]

  Má (nedobrovolná) přezdívka byla helium. Na gymplu mi tak po nějaký čas říkal spolužák mého bratra z vyššího ročníku. Důvodem byl můj křehký jemný hlas , bohužel se přezdívka dobře ujala. Mé další přezdívky se většinou odvozovaly od mého příjmení.
  Můj nick je výsledek toho, že jsem chtěla nějakou květinu, ale slunečnice i kopretina byly obsazené

  superkarma: 0 15.10.2007, 10:13:04
 14. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Já jsem vždycky toužila mít přezdívku, která by se ujala a používala, jako jsem to viděla ve filmech nebo i různě u známých. A ono se mi to splnilo, ani jsem se o to nijak nesnažila. Většina mých známých mi neřekne jinak, než Ťapi a jsem tomu opravdu ráda, protože svoje občanské jméno zrovna moc nemusím. Ale přesně jak napsala Ivana, má to i svoje zádrhele. Zrovna v pátek jsme slavili v naší sezónní hospůdce konec sezóny, tam jsme taková jedna velká rodina, ale všichni mají nějaké přezdívky. No a jeden "člen společenství", známý pod přezdívkou Major se tam opil tak, že nebyl schopný chodit ani souvisle mluvit, já byla střízlivá, tak jsem ho za asistence jednoho, co mohl mluvit a druhého, co mohl chodit, naložila do auta a odvezla domů. A pak jsme se před barákem čtvrt hodiny snažili z Majora vylomit, jak se vlastně jmenuje, na koho máme zvonit

  superkarma: 0 15.10.2007, 09:47:36
 15. avatar
  [17] Modré z nebe [*]

  Přezdívku jsem žádnou neměla. Můj ID na Ž-I vznikl tak, že po odmítnutí všech možných variant mého jména mi padl zrak na krabici čokoládových bonbónů, kterou jsem dostala od kolegy Rozhodně nejsem někdo, kdo by se dobře snášel při mých téměř 70 kg

  superkarma: 0 15.10.2007, 09:23:10
 16. avatar
  [16] fialinka [*]

  Přezdívku jsem měla asi od dvanácti let, a byla šílená - navíc mužský rod... postupem času se upravila do rodu ženského, zjemnila a zcivilizovala a spousta známých mi tak pořád říká. Fialinka jsem pouze na netu, tak nějak z nedostatku fantazie při registraci na ženu-in :-), jenže časem jsem zjistila, že už se mi ho nechce měnit, když už se s pár lidma pod tím jménem znám. Na srazu bych ale upřednostnila jméno.

  superkarma: 0 15.10.2007, 09:16:13
 17. avatar
  [15] paji [*]

  Tak můj nick je přesně podle mého jména ,ale v dětství jsem si dost užila přezdívek typu:Sádlo,Buřt,Špekáček,Tlustoprd,aj.přezdívky,kvůli nim jsem doma v polštáři často brečela.Momentálně je ze mě štíhlá žena a Ti co se mi smáli mě vyhledávají,ale já je ne!!!

  superkarma: 0 15.10.2007, 09:11:34
 18. avatar
  [14] Žábina [*]

  můj nick je zkomolenina mého jména, jen vyměněné počáteční písmeno

  superkarma: 0 15.10.2007, 09:01:48
 19. avatar
  [13] OlgaMarie [*]

  Až do doby,kdy jsem snědla košík švestek mi říkali "BUŘTE".Ani nevím,zda mi to vadilo.Vadilo mi "BREJLOVČE".Pak mi nějakou dobu říkali "KUŘE".To se mi líbilo.Pak dlouho nic,až přišel "BOHOUŠ".To byla i sranda a vznikala nedorozumění.Na setkání čtenářek bych se představila IDčkem a doplnila jméno.

  superkarma: 0 15.10.2007, 08:56:27
 20. avatar
  [12] femme [*]

  v dětství a mládí jsem dělala atletiku a tam mi jeden koulař říkal piskoři sice jsem tenkrát nevěděla, co to je, ale neuráželo mě to

  superkarma: 0 15.10.2007, 08:37:29
 21. avatar
  [11] Liina [*]

  Přezdívku jsem nikdy žádnou neměla, ale nick se kterým jsem vstoupila do internetového světa mám jen jeden a za ty roky se stal sice neoficiální, ale pevnou součástí mého jména:-) Moje občanské jméno zná i hodně lidí z netu, ale téměř všichni mi říkají nickem...

  superkarma: 0 15.10.2007, 08:24:04
 22. avatar
  [10] Jupíí [*]

  Mně říkali doma Aška - jsme Zuzana. ségra mi tak říká dodnes

  superkarma: 0 15.10.2007, 08:23:49
 23. avatar
  [9] Evikus [*]

  * Já?
  * Ve skautu jsem byla Breptalka
  * Přišla jsem k ní tak, že jsem nechtěla zavřít pusu.
  * Nikdo mi tak neříká, do skautu už dávno nechodím. Ještě mám vlastně jednu přezdívku, je to zkrácenina příjmení, ale moc lidí mi tak už neříká od té doby co jsem příjmení změnila. A je to vlastně škoda - asi jim to připomenu .
  * Nemám žádnou speciální - prostě tvar od jména Eva.
  * Je to vymyšlená zkomolenina jména.
  * Nikdo mi tak nikdy neříkal, nikdo tuto "přezdívku" nezná.
  * Na setkání bych asi řekla oboje .

  superkarma: 0 15.10.2007, 08:19:39
 24. avatar
  [8] malenina [*]

  Mám přezdívku od dětských let, nevím kdo a kdy ji vymyslel. Přezdívkou mě oslovovala celá rodina, tedy někdy jménem, někdy přezdívkou. Zůstala mi dodnes, znají ji mí přátelé a kamarádi z let dospívání. Dodnes mě touto přezdívkou oslovuje brácha. Nick mám jen jeden, proč pořád vymýšlet něco nového. Na setkání čtenářek bych se představila jménem a zároveň nickem.

  superkarma: 0 15.10.2007, 06:50:08
 25. avatar
  [7] LBU [*]

  mám přezdívkun už od 10 let. Jednou jsem v diktátě zkomolila nějaké jméno a učitelka mě na to chtěla upozornit, tak zkomolila mé jméno a to už mi zůstalo. Spolužáci mě tak oslovují dodnes a podepisuji tak i své e-maily, když si s nimi píšu. Byla a je to výhoda i v tom, že spolužaček mého křestního jména bylo ve třídě víc.

  superkarma: 0 15.10.2007, 06:29:22
 26. [6] Rikina [*]

  Měla jsem průběžně několik různých přezdívek, ale žádná mi nezůstala dlouho, možná proto, že na ně moc neslyším. Jsem raději, když se mi říká jménem. Nick zde na ž-in je přezdívka z dávných časů středoškolských studií, kterou už všichni zapomněli a nikdo mi tak neříká. Jinde na internetu ji nepoužívám, mám jiných nicků povícero. Na srazu ž-in bych se rovněž představila jménem a nick dodala pro lepší přehled, osobně je mi bližší moje ikonka, než nick, proto ji zde neměním.

  superkarma: 0 15.10.2007, 01:25:00
 27. avatar
  [5] miruša [*]

  nick by podle mě měl z něčeho pocházet...raději používám své jmémo protože bych ho nerada vysvětlovala

  superkarma: 0 15.10.2007, 00:43:34
 28. avatar
  [4] Mickey Mouse [*]

  Žádnou celoživotní přezdívku nemám i když jsem občas někde nějakou slyšel. Nicky si volím podle nálady a nelpím na nich. Na srazu ž-in bych se představil jménem a nick bych přidal pro orientaci.

  superkarma: 0 15.10.2007, 00:24:34
 29. avatar
  [3] IMI [*]

  Připomíná mi to Vrchní prchni - víte, my mu říkáme Prdlavka...

  Mám tak krátké jméno, že se mne přezdívky nikdy nechytaly, ale byly časy, že jsem to kamarádům záviděla - asi přesně kvůli tomu, že se na zavolání neotočilo deset dalších. Je pravda, že velmi mnoho lidí znám hlavně pod nicky a mám tendence je tak oslovovat i v osobním kontaktu. Resp. aby se to ještě víc zamotalo, oslovuji je vyslovitelnými upravenými variantami jejich nicků

  superkarma: 0 15.10.2007, 00:19:00
 30. avatar
  [2] Vivian [*]

  Mám rodinnou přezdívku (přišla jsem k ní už v kojeneckém věku, během let mi ji jen trošku upravili ), ale tu na internetu nepoužívám.
  Na srazech jsem Vivian (Viv), jako tady, svoje občanské jméno nikomu neříkám :) Akorát pár důvěryhodných osob ho zná.

  superkarma: 0 15.10.2007, 00:17:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme