Dlouho jsem si myslel, že titulek článku od čtenářky Paradajka bude znít „Své v kuchyni si užívám před Vánoci“, ale nakonec se zrodil ke konci článku a sedí k textu jako prdel na hrnec.

Dobrý den, 

někde jsem slyšela, že partneři přijímají stravovací návyky toho druhého. Po pěti letech manželství musím uznat, že je to pravda. Alespoň v naší rodině ano. 

Já jsem vždy jedla spíše lehká jídla - zeleninu, minutky se salátem, těstoviny, čínskou kuchyni. Po mém pobytu na Sicílii, kde jsem byla na svatbě mému bratranci, jsem měla možnost nahlédnout taky pod jejich pokličky a něco jsem si přenesla i do naší domácnosti. Především mě nadchl lilek v několika úpravách, který jsem se tam naučila vařit. Ale velmi ráda peču i pizzu. S tou mi vydatně pomáhá domácí pekárna. Občas pečeme si vlastní chleba se spoustou semínek, Ciabatty a další pečivo. 

Manžel byl zase z domova zvyklý na klasickou českou kuchyni – omáčky, smažená cibulka jako základ, salámy a klobásy… Manželova maminka je výborná kuchařka, se kterou se nemůžu rovnat. A ani se o to moc nesnažím. Manžel si smažených jídel a omáček užije přes týden, kdy obědvá v restauraci. A o víkendu rád uvítá těstoviny, ryby a minutky. 

S příchodem dětí se náš jídelníček přizpůsobil jim a vaříme více dietněji. Ale občas naše chuťové buňky zatouží po něčem pikantnějším a i já se nechám zlákat třeba grilovacími klobásami s pečivem a zeleninou. A někdy uvařím i svíčkovou na smetaně. Zatím se s ní nemůžu manželově mamince rovnat, ale snažím se. 

Své v kuchyni si užívám především před vánoci. Pravidelně začínám už koncem října, kdy peču a zdobím perníčky na stromeček. A pak cukroví a především nepečené cukroví a čokoládové pralinky. Výroba pralinek mě moc baví. Je to sice titěrná práce, ale moc hezká. Tak v tomto směru snad manžel nestrádá a vánoce si, co se jídla týče, všichni pořádně užíváme. 

Kdysi jsem dostala od kamarádky radu: „Neřeš nic s hladovým chlapem“. Sama už jsem několikrát přesvědčila, že je 100% pravda. Platí to nejen pro manžela, ale i pro naše dva malé kluky. A když nad tím tak přemýšlím, i mě se vše řeší lépe, když se dobře najím. 

Hezký den všem! 

Paradajka
Tento text nebyl redakčně upraven


Děkuji Paradajko za váš text. Máte stoprocentní pravdu. Asi stejnou jako staré Čínské přísloví: „Největší lidskou rozkoší je zadržovat moč.“

To sem vám onehdy jel dálkovým autobusem a těsně před odjezdem vypil dvě piva…

Dnes máme vztahové téma o jídle a našich vztazích

A tak se vás ptám:

  • Jakou roli plní jídlo ve vašich vztazích?
  • Vykrmila jste si svého muže?
  • Nebo on vás?
  • Umíte tím, co uvaříte, dát najevo, co k němu cítíte?
  • Rozpadl se vám vztah, protože jste nevařila jako jeho maminka?
  • Přeučila jste ho z prasáren na zdravou stravu?

Vaše příspěvky k dnešnímu tématu posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny odměním knihami

Bio Abecedář a Chléb v hlavní roli.

Reklama