O tom, jak moc byl sex tabu v rodině čtenářky Nany, si můžete přečíst v dalším čtenářském příspěvku k dnešnímu tématu. Díky neznalosti otěhotněla v 19 letech...

K čemu může vést nedostatečná informovanost o sexu? To si přečtěte v příspěvku čtenářky Nany k dnešnímu tématu...


Já jsem vyrůstala v celkem klidné rodině moje plnoletost nastala v roce 1968, bylo to tenkrát na můj vkus hodně upjaté a oproti dnešní době ve všem jiné, sex byl u nás tabu, rodiče mě neřekli ani to, že mne čeká menstruace, to mi vysvětlila až když se stalo, moje kamarádka , které jsem za to byla nesmírně vděčná, tatínek mě vychoval celkem přísně o antikoncepci se doma také nemluvilo a tak díky mé neznalosti jak už to bývá, jsem otěhotněla ve svých 19 letech, nebyla jsem na to připravena a tak jsem to zjistila až když jsem byla ve čtvrtém měsíci, což už bylo na interupci pozdě, to peklo které jsem doma měla o tom psát snad nemusím a tak se mi narodila má jedinná dcera, která hned po porodu měla být dána do adopce, kterou zařídila má matka, jenže zapomněla , že k tomu musím dát souhlas já, stalo se a já odešla s porodnice s uzlíčkem a nevěděla co si počít, nakonec se matka umoudřila a pomáhala mě s dceřinou výchovou a já si dnes říkám, že stačilo tak málo, sednout si s dospívající dcerkou a vše jí vysvětlit, nemusela jsem si kvůli 10 minutám zkazit, celý život. S dcerou se na její přání nesmím stýkat ani s mými třemi vnoučaty, vím rouhám se ale asi to tak mělo být jak si přála má matka, která jí tolik s dětmi pomáhala , s ní se také nestýká i když mamince je 80 let. proto říkám mluvit a zase s dětmi mluvit o všem.

Nany

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Každý člověk se o sexování mezi mužem a ženou dozvěděl asi trochu jinak. Myslím, že jsou to skutečně zajímavé, poučné i zábavné historky, proto jsem se rozhodl, že si právě tyhle příhody zaslouží místo mezi našimi denními tématy. Řekli vám to rodiče? Kamarádky? Učitelé? Nebo jste se o sexu dozvěděla až od svého prvního chlapce? Napište mi svůj příběh jako příspěvek k dnešnímu tématu a můžete získat zajímavou odměnu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravenou hru Laškování (vydalo Albi), pro další leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a ještě pro jednu 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, ať jsou vaše příspěvky dlouhé nejméně jako předchozí odstavec textu a v naší internetové poště ať přistanou nejpozději 16. 12. 2011 v 15.00 hodin.

laskovani bobr

Reklama