Vaření

Nepřilnavé povrchy pánví ovlivní celý proces přípravy jídla

Jak často používáte při vaření pánve? Záleží vám na tom, aby byla pánev kvalitní a pokrm se nepřichytával? Pro přípravu jakých jídel oceníte nepřilnavé povrchy pánví?
Oslovili jsme několik žen, které rády vaří a ocení dobré pomocníky při vaření. Ať už jsou to domácí spotřebiče, které vám ušetří čas a námahu, tak i kvalitní nádobí.

Tefal

Věra, 37 let

Vaření, je můj koníček již od třinácti let. Za tu dobu jsem již vyzkoušela mnoho skvělých a zaručeně nejlepších „vychytávek“. Od nepřilnavé dvoustranné pánve na lívanečky (ze kterých jsem měla pravý český trhanec), přes vybrané druhy nožů keramických či na sýr (kde více sýra bylo na noži než na prkýnku). Několikrát se mi stalo, že skvělou věc, kterou jsem si koupila, jsem během chvilky vyhodila s patřičným komentem do popelnice....
Jsou ale, vychytávky, na které nedám dopustit. Jednou z nich jsou kvalitní pánve s nepřilnavých povrchem. Mám tuto pánev od značky Tefal a neměnila bych... jsem konzerva, pokud se mi něco osvědčí, zůstávám tomu věrná a končím s experimentováním.
Od doby, kdy mám tyto pánve, jsou steaky dokonalou záležitostí... U hovězího masa nezáleží jen na druhu masa, kvalitě na technologickém postupu, ale také na pánvičce, na které tuto dobrotu připravujete.
Naučila sem se připravovat steaky, kdy na pánev dám minimum oleje, nechám rozpálit, dokud červený bod uprostřed pánve nemá jednolitou barvu, a pak dám steak na pánev, dle druhu masa a výšky cca z každé strany na 2-3 minutky, pak maso dám odpočinout do alobalu a šťavnatá, křehká dobrůtka je na světě...

Jindra, 35 let

Naše rodina miluje víkendové teplé snídaně. Tím, že přes týden spolu nesnídáme, vynahradíme si to o víkendu. Všichni preferujeme teplou snídani typu „od každého něco“.
A tak o víkendu ráno si stoupnu ke sporáku a připravím, omeletku, míchaná vajíčka, opečenou slaninu...
Dřív jsem měla po naší rodinné snídani plnou myčku, ale pak jsem si koupila pánev s nepřilnavým povrchem a jsem namíru spokojená.
Pryč jsou doby, kdy jsem rendlík po míchaných vajíčkách nechávala odmočit a drhla drátěnkou...
Na této pánvičce vajíčka připravím, tak, že ji můžu rovnou použít na slaninu a pak na omeletu. Stačí jídlo přendat na talíř, omeleta z pánve sama sklouzne a můžete chystat další chod.
Jsem ráda, že doba postoupila i u vaření, při dnešním hektickém stylu života je to obrovský přínos a úspora tolik vzácného času. Tyto pánve mám ve variantě normální, tak wok a neměnila bych. Vřele všem doporučuji.

Klára, 43 let

Nedávno jsem vyhodila všechny pánve, které neměly nepřilnavé povrchy. Štvala mne nejistota, zda se jídlo nepřipálí nebo nepřichytí, což se mi stávalo dost často. Díky nepřilnavému povrchu je příprava a smažení palačinek a omelet hračka, a to s minimem tuku. Také jsme začali jinak zpracovávat steaky, dáme je do olejové marinády a pak jen maso položíme na rozpálenou pánev, bez dalšího přilévání oleje na pánev. Líbí se mi, že díky povrchu je vaření zdravější - smažená jídla po usmažení „neplavou“ v tuku.

Klára 30

Protože často a ráda vařím, nádobí je pro mě dost důležité. Nejenom ingredience dělají dobré jídlo dobrým jídlem, záleží také na tom, v čem vaříte, protože i to nejlepší maso můžete nechtěně připálit, a snaha i peníze jsou vniveč.
Samozřejmě, pokud nebudete při vaření pozorní, asi by vám nepomohla ani „svěcená“ voda. :) Ale to správné nádobí může dost zachránit a jídlo se za vás ohlídá v podstatě samo.

Pamatuji se, že na chalupě jsme kdysi měli pánvičku, která byla uvnitř hliníková! Na ničem tak strašném už jsem od té doby asi nesmažila... ale mám tuhle zkušenost, a proto vím, že materiál a povrch pánve jsou hodně důležité. Vybírám si zásadně pánve s nepřilnavým povrchem, na těch se pokrmy připravují nejpohodlněji.
Skvělou zkušenost mám s Tefal pánví, která je vybavena indikátorem teploty - to mi přijde úžasný nápad. Když bodzčervená, vím, že je pánev rozpálená a můžu začít s přípravou jídla. Tu využívám hlavně na tepelné zpracování masa, na osmahnutí zeleniny... Víc takových nápadů!

Vybíráte si pánve podle toho, jaký mají povrch? Chcete investovat do kvality? Doporučujeme pánve Tefal s povrchem Intensium!

Tefal

Protože má toto nádobí řadu vyzkoušených benefitů, které jako kuchařky oceníte, připravili jsme pro vás skvělou akci! Formou soutěže získají tři čtenářky pánve Tefal, které budou moci otestovat - zejména jejich indikátor teploty, který při dosažení ideální teploty 180 °C zčervená a oznámí tak, že pánev dosáhla optimální teploty k vaření.

Proč je teplota vaření 180 °C tak důležitá?
Pro zdravé a chutné vaření nestačí jen použít kvalitní suroviny, je nutné zajistit také správnou teplotu přípravy potravin. Nutriční specialisté se shodují v tom, že k dosažení takové zdravé přípravy a pro zachování chutí a vůní by teplota připravovaného jídla neměla přesáhnout 70 °C; tzn. pánev ohřátou v průměru na 180 °C.

Ideální teplota vaření: 180 °C
Nové řady pánví s povrchy Intensium jsou vybaveny indikátorem teploty Thermospot®, který zčervená při 180 °C a oznámí tak, že pánev dosáhla optimální teploty k vaření. Při teplotách nad 230 °C se jídlo začíná rozkládat na nežádoucí sloučeniny a molekuly. Díky Thermospotu® je jídlo plné chutí a přitom dokonale a zdravě uvařené.

Chutě i vůně zachovány
S povrchy Tefal Intensium znovu objevíte zdravější způsob vaření. Zachovat původní chuť potravin a zároveň získat tu správnou konzistenci a to vše bez zbytečného přidávání oleje a tuků je pro kuchaře každodenní výzva. S Tefalem není nic jednoduššího. Nové nepřilnavé povrchy obohacené o minerály zvyšují odolnost povrchu proti oděru a tím i prodlužují jeho nepřilnavost a životnost. Jídlo si můžete připravit bez oleje a udržet v něm všechny původní chutě a nutriční hodnoty. Už žádné další přepalování či dokonce spálení: také proto, že nové pánve se dnem odolným proti deformacím zaručují dokonalou distribuci tepla a díky tomu i stejnoměrné vaření ve všech částech. Smažená vejce, palačinky nebo zeleninu můžete připravit snadno a přitom chutněji než dříve.

Tefal

Nepřilnavé povrchy jsou zdravotně nezávadné
Nepřilnavé povrchy Tefal jsou vyrobeny z polymeru nazývaného polytetrafluoretylen neboli PTFE. Tento materiál je netečný, nevykazuje reakci s potravinami, vodou nebo čisticími prostředky. Tato nezávadnost je ověřována a potvrzována společnostmi zabývajícími se péčí o zdraví jak v Evropě, tak ve Spojených státech. Více než 20 let plní Tefal závazek nepoužívat při výrobě povrchů olovo ani kadmium a díky tomu zaručuje absolutní nezávadnost všech svých výrobků.

Uveřejněné články o pánvích Tefal:

Testujeme pánve Tefal: Můžete se těšit na další článek - jak čtenářky Žena-in testovaly pánve Tefal - jakou s nimi mají zkušenost. Testování právě probíhá a o jeho výsledcích vás budeme informovat!

   
16.05.2012 - Vaření - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [32] Papájka [*]

  Já jsem si oblíbila pánev s mramorovým povrchem :) http://www.i-domacipotreby.cz/panev-grilovaci-s-mramorovym-povrchem-26-cm-quick-snap.html

  superkarma: 0 12.06.2017, 11:45:24
 2. [31] Sluníčko sedmitečné [*]

  Přesně tak, na staré pánvi jsem nemohla nic pořádně osmažit. Všechno se chytalo, teď mám litinové pánve a hrnce, kde mi cibulka krásně zhnědne.

  superkarma: 0 27.10.2015, 12:12:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] sdrawa [*]

  Mě se na vaření a smažení velmi osvědčily pánve Stoneline, velmi ráda je používám.

  superkarma: 0 01.07.2013, 22:39:22
 2. [29] jeromes [*]

  Já mám také otestováno litinovou grilovací pánev od Skeppshult. A ač mi to nemusíte věřit ;)  jsem velice spokojen. Přestal jsem používat keramiku, titan, aj. materiály. Litina se používala kdysi a já ji používám i nadále.

  superkarma: 0 04.02.2013, 19:49:56
 3. [28] Luca22 [*]

  Ahoj, tefal jsem zrovna nezkoušela, ale co se týká nepřilnavého povrchu, tak jakékoliv nádobí, které má chemicky upravený povrch, může být potenciálně zdraví škodlivé, takže tefal, titan i keramika. :( Nejlepší je přírodní nepřilnavý povrch např. přírodní litina, který je bez chemie. Info o povrchu se dá najít tady: http://grilovaci-panev.cz/prirodni-litina

  superkarma: 0 31.01.2013, 15:03:21
 4. avatar
  [27] hubajda [*]

  capkova — #15 to ma ja mamka a je spokojena

  superkarma: 0 09.09.2012, 21:58:44
 5. avatar
  [26] blesksoft [*]

  taky mám dvě od tefalu a jsou moje nejoblíbenější

  superkarma: 0 09.09.2012, 08:54:05
 6. [25] machos [*]

  Já mám dobré zkušenosti s používáním titanové pánve. Nepoškrábe se, jídlo se nepřipálí, prostě velká pohodička Sml22

  superkarma: 0 17.07.2012, 09:48:53
 7. [24] setury [*]

  je to bezvadná pánev Sml22

  superkarma: 0 06.06.2012, 13:00:38
 8. avatar
  [23] Krupová [*]

  včera jsme si přinesli Tefal gril taky s termo spotem. Je výborný. Sice ber termostatu, ale ryba o maso jsou z něj výborné.

  superkarma: 0 21.05.2012, 11:25:06
 9. avatar
  [22] cibulicka [*]

  Opravdu skvělé pánve,neměnila bych

  superkarma: 0 19.05.2012, 22:35:30
 10. [21] Jala [*]

  Taky používám Tefal a jsem moc spokojená!

  superkarma: 0 16.05.2012, 23:22:06
 11. avatar
  [20] ladouch [*]

  Tefal je skvělá značka, používám jejich výrobky.Sml58Sml58

  superkarma: 0 16.05.2012, 21:24:15
 12. avatar
  [19] Kytinkak [*]

  tak tefal je k nezaplacení, jsem s ní moc spokojená

  superkarma: 0 16.05.2012, 20:34:11
 13. [18] Trefa [*]

  Trefa:panev tefal,mam uz davno a jsem sni spokojena.nikdy bych nemenila.

  superkarma: 0 16.05.2012, 17:56:21
 14. avatar
  [17] ekleinovka [*]

  Tyto pánve nemám a určitě budou hodně dobré....

  superkarma: 0 16.05.2012, 17:29:54
 15. avatar
  [16] kobližka [*]

  capkova — #15 No a jakou pánev máš teď?Sbírám zkušenosti pro koupi nové.

  superkarma: 0 16.05.2012, 15:25:22
 16. avatar
  [15] capkova [*]

  TEFAL JSEM MĚLA , NEBYLA ŠPATNÁ , ALE TEĎ MÁM LEPŠÍ. DOSTALA JSEM JI JAKO DÁREK A MŮŽU NA NI I S KOVEM.

  1. na komentář reaguje kobližka — #16
  2. na komentář reaguje hubajda — #27
  superkarma: 0 16.05.2012, 12:50:58
 17. avatar
  [14] delfi.na [*]

  Tefal je kvalita, taky používám a jsem s nimi spokojená. Nejlepší na tom je, že se nádherně umývají.

  superkarma: 0 16.05.2012, 12:06:54
 18. avatar
  [13] blesksoft [*]

  mám tefal s termospotem a je to výhoda

  superkarma: 0 16.05.2012, 10:37:30
 19. avatar
  [12] hubajda [*]

  tefal je zatim nezkazena znacka panve jsou suprove

  superkarma: 0 16.05.2012, 10:17:10
 20. [11] Saritka [*]

  Tefal je dobrá značka.Sml16

  superkarma: 0 16.05.2012, 10:12:57
 21. avatar
  [10] carmi [*]

  Taky jedině pánev s nepřilnavým povrchem. A tefalky jsou kvalitníSml67

  superkarma: 0 16.05.2012, 09:34:00
 22. avatar
  [9] kapkamore [*]

  jj, jsou fajnSml67

  superkarma: 0 16.05.2012, 09:32:07
 23. avatar
  [8] vmarta [*]

  jsou super

  superkarma: 0 16.05.2012, 09:21:14
 24. [7] jithule [*]

  určitě jsou super

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:41:03
 25. avatar
  [6] saruz [*]

  Tefal pánve s Thermo-spotem mám a nedám na ně dopustit, jsou skvělé. Sml16

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:30:34
 26. [5] step1 [*]

  Pánev používám jedině s nepřilnavým povrchem. Už ji mám dlouho. Až doslouží, koupím si se Thermo-spotem.

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:27:00
 27. [4] Roland [*]

  Určitě závisí dobrá příprava masa, palačinek  ap hodně na pánvi - budu muset nějakou kvalitní zakoupit.

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:13:31
 28. [3] magic11 [*]

  Tefalku mám a je super Sml67, hlavně se po nějaké době neolupuje, jako jiné rádoby nepřilnavé výrobky

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:07:23
 29. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Tefal pánve požívám,ale s nepřilnavým povrchem nemámSml23

  superkarma: 0 16.05.2012, 07:50:40
 30. [1] lidicka [*]

  Asi také zainvestuju do kvalitní nepřilnavé pánveSml22

  superkarma: 0 16.05.2012, 07:38:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme