Zdraví

Nepříjemný zánět močových cest

I nadále přetrvávají chladné dny a teplotní výkyvy v tomto období mohou výrazně přispět k vzestupu akutního  nebezpečí infekcí močových cest, kterým bývají postiženy velmi často právě ženy. Toto onemocnění se bohužel drží na předních příčkách, co do počtu návštěv lékaře ženami.

 

Co vlastně infekci močových cest způsobuje?

 

Moč zdravého člověka je sterilní. Obsahuje soli a odpadní látky, ovšem bez bakterií virů a plísní. Infekce vzniká, když mikroorganismy přilnou k ústí močové trubice a začnou se množit, přičemž se rozšiřují do močového měchýře, případně do ledvin. V 90 % případů je zánět způsoben bakteriemi Escherichia coli, za normálních podmínek žijícími v tlustém střevě. Projevuje se častým nutkáním na močení, které je provázeno pálením či řezáním a bolestmi v podbřišku. Neléčené infekce mohou přejít do chronické fáze a způsobovat další zdravotní komplikace, včetně infekcí ledvin (pyelonefritida).

 

Jak se toto onemocnění léčí?

 

Léčba je možná několika způsoby. Nejčastěji se stále používají antibiotika, i když to není vždy optimální metoda. V poslední době se často hovoří o šetrnějších léčebných postupech, založených na obsahu monosacharidu D-manosa.

 

Jaké jsou rozdíly při léčbě oběma druhy preparátů?

 

Antibiotika jsou široce rozšířena v léčbě infekcí močových cest. Paradoxem je, že užíváním antibiotik (včetně těch, které se používají při léčbě močových cest) se likvidují mimo jiné také vaginální mikroorganismy (např. Lactobacilli). Absence těchto mikroorganismů ve vagině vede k porušení křehké rovnováhy a umožňuje přemnožení bakterií E. coli a kvasinek.  Odtud se bakterie snadno dostanou do močové trubice, močového měchýře, ledvin a propuká infekční cyklus (v mnoha případech opakovaně).  Další nevýhodou antibiotik je, že ačkoliv některé preparáty vyléčí většinu zánětů močových cest během dvou dnů, je doporučeno doužívat během následujících 7-14 dnů zbytek antibiotik (v některých případech i měsíce), aby byly zlikvidovány všechny bakterie. Při nedoléčení vznikají rezistentní bakterie a je potřeba následné infekce „přeléčit“ silnějšími antibiotiky. Nehledě na další vedlejší účinky, jako jsou zácpa, průjem, nevolnost, případně zvracení atd.

 

Urologický komplex  UROVAL MANOSA

Uroval manosa obsahuje jedinečnou kombinaci účinných látek - monosacharid D-manosu a koncentrovaný extrakt brusinek, u níž byla objevena schopnost odstranit více než 90 % veškerých infekcí močových cest a močového měchýře obvykle během 2 až 3 dnů. Těchto výsledků je dosahováno díky jedinečné vlastnosti D-manosy, která znemožňuje bakteriím typu Escherichia coli uchytit se v močových cestách. Účinek D-manosy tedy nespočívá v zabíjení všech mikroorganismů, včetně tělu prospěšných, ale pouze odplavení bakterií nežádoucích. K výraznému zlepšení dochází již během prvních 24 hodin.  Působení je zesíleno kombinací s extraktem brusinky, po staletí pomáhající při léčbě a prevenci zánětů močových cest. Díky čistě přírodnímu složení nejsou u výrobku známy žádné nepříznivé účinky. Novinku – UROVAL MANOSA -  můžete již nyní žádat ve svých lékárnách bez lékařského předpisu.

 

Ať již zvolíte jakýkoli druh léčby, rozhodně nezapomínejte na to, že během léčení infekce močových cest musíte dbát na dostatečný přísun tekutin.

 

Více na www.valosun.cz

Infolinka: 800 17 16 17

  

   
21.03.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [21] PavlaM [*]

  Dobrý den, děkuji za hezký článek, který mě jen utvrdil v tom že můj oblíbený přípravek na léčbu zánětu je opravdu to pravé. Používám přípravek obsahující výše zmíněnou D-manosu a u mě působí už jako prevence. Já mám své zánětové období od podzimu do jara. A to hodně oblékám, piji brusinkové čaje...dělám vše proto abych zabránila příchodu onoho nepříjemného společníka a přesto... Až do té doby než jsem objevila Urovsal Manosa Akut, ten nasadím v září a jsem bez potíží. Takže já za sebe vřele doporučuji, mám jen pozitibní zkušenost.

  superkarma: 0 05.10.2014, 10:54:42
 2. [20] Deryl [*]

  Tak jsem si včera koupila ten výrobek Uroval manosa,protože už jsem nevěděla co si mám vzít, aby mě ten "močák "přešel.Fakt za jeden den velké zlepšení, pálení řezání je skoro pryč,konečně můžu sedět u počítače delší dobu než 5 minut.

  superkarma: 0 22.03.2005, 10:19:27
 3. avatar
  [19] Lilinka [*]

  Jo,ja to mela nastesti jen jednou,prolivala jsem se urologickym cajem,pak jsem zasla k doktorce.Napsala mi Biseptol a hned behem prvniho dne uzivani me vsechno preslo,musela jsem to brat jeste aspon tyden,ale uz jsem byla uplne v pohode

  superkarma: 0 21.03.2005, 19:09:44
 4. avatar
  [18] Tesay [*]

  Dnes piju už 8 hrnek (nebo spíše kýbl) urologického čaje a vůbec mě nezabírá, takže hned až budu mít padla letím do lékárny snad to zabere.

  superkarma: 0 21.03.2005, 16:24:31
 5. avatar
  [16] Luciš [*]

  No já to měla asi dvakrát v životě a vyléčil to biseptol
  Vím, že je to humus, ale mě čaje zabraly tak na týden a pak to začalo zas znova, i když jsem ho pořád pila. A podruhé už možná ani ten týden ne.

  superkarma: 0 21.03.2005, 13:04:16
 6. avatar
  [10] Aja [*]

  *Kotě*: Medvědice a přeslička

  superkarma: 0 21.03.2005, 11:07:02
 7. avatar
  [7] *Kotě* [*]

  Já mohu na záněty močových cest, i jako případnou prevenci, velmi doporučit bylinkové směsi, jejichž hlavní součástí je bylinka MEDVĚDICE LÉČIVÁ (Arctostaphylos uva-ursi). V běžném urologickém čaji nebývá, ale v obchodech, kde mají jenom bylinkové čaje, většinou ano. Má opravdu na močové cesty vynikající účinky.

  superkarma: 0 21.03.2005, 09:31:29
 8. avatar
  [5] marcellina* [*]

  mivam to opakovane.... jednou jsem na to brala nejaky antibiotika

  superkarma: 0 21.03.2005, 08:37:46
 9. avatar
  [4] Aka [*]

  Ryta: Ty jo, tak při mých posledních potížích mi Rowatinex vůbec nezabral , musela jsem do sebe narvat antibiotika.

  superkarma: 0 21.03.2005, 08:07:12
 10. avatar
  [3] Ryta [*]

  Taky trpím záněty dost často a to do sebe naleju litry url. čaje naházím do sebe spoustu tablet brusinek, k tomu ještě litry brusinkového džusu a s čím jsem velmi spokojená je přípravek Rowatinex - je to jediná věc co mi kdy zabrala. Ale tohle určitě vyzkouším až se o mě bude další zánět pokoušet

  superkarma: 0 21.03.2005, 07:27:30
 11. avatar
  [1] *Kotě* [*]

  Občas mě záněty močových cest taky trápí , ale naštěstí to téměř vždycky spraví hned v zárodku obyčejný urologický čaj. Antibiotika jsem musela brát snad jednou.

  superkarma: 0 21.03.2005, 00:04:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme