.

Nepotřebujete trenéra na sex? Ptejte se sex koučky na cokoliv!

Vztahy

Nepotřebujete trenéra na sex? Ptejte se sex koučky na cokoliv!

V životě jsou věci, které vás nikdo nenaučí, které musíte objevit a naučit se sama. Pokud byste řekla, že jednou z těch věcí je sex a všechno to, co k němu patří, mýlíte se.

Možná jste už také slyšela o sex koučinku. Co to vlastně je a jak všechno probíhá? Co můžete udělat pro to, abyste byla lepší milenkou, aby váš muž byl lepším milencem, nebo abyste si oba své intimní chvilky užili ještě víc? Tyto otázky i mnohé jiné můžete položit právě teď jediné české koučce Julii Gaie Poupětové v diskuzi pod článkem.

Něco málo o sex koučinku

Protože sex koučink byla donedávna věc docela neznámá i pro mě, vydala jsem se před časem za Julií Poupětovou, abych zjistila, oč vlastně jde. Seznamte se s tímto oborem v našem krátkém „předrozhovoru“.

Co je to sexkoučink?
 Vlastně je to povídání v tom smyslu, že klient nebo pár přijde a hledá možnosti, jak vyřešit neshody či obtíže v sexuálním životě. Většinou klientům často scházejí znalosti nebo nové dovednosti, díky kterým by mohli zvládnout aktuální překážky a posunout se dál tak, aby mohli prožívat všechny vnější i vnitřní hodnoty sexuálního života. Během sezení zjišťujeme, jestli jsou překážky v oblasti srdce, hlavy, zda to není emoční záležitost či třeba i duševní věc. Díváme se na to, jestli klient potřebuje načerpat inspiraci nebo třeba  nebo třeba zlepšit vztah ke svému vlastnímu tělu a tím si také zvýšit sebevědomí. Koučování v každém případě není poradenství ani mentoring, čili jako kouč nedávám rady. Cestu  a směr koučování vždy určuje klient sám. Já mohu stručně vysvětlit klientovi detaily anatomie či seznámit třeba s nějakou zajímavou erotickou pomůckou, či je nasměrovat na další možnosti rozvoje v rámci koučovacího programu, ale rozhodnutí o tom, jaký další krok je na řadě volí vždy klient sám.

gaia

Jak konkrétně dokážete lidem pomoci?
Společně  s klienty hledáme nové cesty a úhly pohledu na situaci. Klient může díky koučování získat nové dovednosti, které potřebuje k tomu, aby uměl lépe pracovat se svým tělem a erotickým vzrušením. Rozsah témat je široký. Někdy pomůže zlepšení masturbačních či dotekových technik, někdy je to schopnost relaxovat uprostřed vzrušení nebo se umět uvolnit a plně přijímat od partnera, někdy jsou to psychologické bloky a potom sahám do různých technik aplikované psychologie či vizualizačních technik. Trénujeme i kreativitu  například při zlepšování dovedností komunikace s partnerem. Pak to mohou být třeba i specifické situace, kdy klienti hledají něco nového, co by se jim líbilo, co by chtěli vyzkoušet, ale neví, jak se k takovému zážitku osmělit či jak to třeba sdílet s partnerem. Pro takové situace existuje možnosti seznámit se s nejrůznějšími komunitami či navštívit specializované prodejny a i zde může být sex kouč nápomocen.

Jaký je rozdíl mezi koučinkem a sexuologickou poradnou?
Sex koučink se liší především přístupem. Sexuolog léčí a při návštěvě se snaží především stanovit diagnózu a poté doporučit pacientovi léčbu. Při spolupráci s koučem není cíl předem stanoven, určuje si jej klient sám. Koučování se zaměřuje hlavně na pozitivní možnosti a další osobní rozvoj klienta, ať už je na své cestě kdekoli.

foto zdroj: http://www.sex-koucink.cz/sexkouc.php

Ptejte se sex koučky!

Chcete něco vědět? Chcete se na něco zeptat sex koučky Julie Poupětové? Máte příležitost. Pište své otázky do diskuze pod tímto článkem. Na vaše dotazy koučka v blízké době odpoví.

   
19.04.2010 - Ona s ním - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [24] Julie Gaia P. [*]

  Yazoo — #21 Dobrý den, díky za dotazy.

  Budu o něco stručnější, protože většina informací je k nalezení na mých webových stránkách (www.sex-koucink.cz).

  Začnu od konce. O rozvoj v sexuální oblasti se zajímají lidé, kteří se obecně chtějí rozvíjet či řeší nějaké sexuální či vztahové trápení, se kterým potřebují pomoci. Rozptyl mých klientů je v rozsahu 18 - 65 let, muži i ženy přiblížně na stejno, kolem 30 % tvoří páry.

  Masturbačním technikám učím zejména ženy a to pouze ty, které o takové koučování projeví zájem ať už z důvodu problémů s orgasmem nebo v případě, že touží po další komplexnějších prožitcích. Často takového koučování účastní i partner. Mým úkolem je při takovém sezení pomoci klientkám prožívat své vzrušení bez předsudků, bez omezení vlastní mysli a  také se učit pracovat se svou energií v těle mnohem svobodněji.

  Jinými slovy se s klientkami učíme poznávat cestu a jak po ní jít. Usnadnńuje nám to fakt, že při použití některých pomůcek už ženy mohou zůstat oblečené a i tak společně můžeme koučovat stav vzrušení a pomoci se klientce posunout směrem, který si přeje. Orgasmu potom klientka dosáhne mnohem snadněji i v soukromí po sezení.

  Na další otázky odpovím opravdu stručně. Při většině sezení se jedná hlavně o rozhovor, jehož téma a směr určuje klient sám. Na studium sex koučinku již nyní školy jsou. Osobně studuji v současné době obě dvě mezinárodní instituce, které poskytují profesionální vzděání v této oblasti. Zájemcům o studium ale vždy doporučuji začít mezinárodně akreditovaným výcvikem koučinku, protože to je nezbytný první krok pro další rozvoj v této oblasti.

  Více informací o vzdělání naleznete zde: http://www.sex-koucink.cz/sexkouc.php

  Další informace o tom, jak vypadá sezení, najdete zde:http://www.sex-koucink.cz/sex_koucink_sezeni.php

  Pěkný den,

  J. Gaia.

  superkarma: 0 26.04.2010, 09:19:57
 2. [23] Julie Gaia P. [*]

  univerzální uklízečka — #22 Dobrý den "univerzální uklízečko", zde jsou odpovědi sex koučku na vaše dostazy:

  1. Užívání erotických pomůcek ještě stále mnoho lidí a zejména žen odsuzuje. Velmi častou reakcí bývá věta "Vždyť to není přirozené." Osobně učím ženy soustředit se více na to, jaké prožívají pocity a zda se jim líbí. To je pro další rozvoj klíčové. Většina žen rovněž nemá příliš dobré znalosti o své anatomii a také si neuvědomuje, že je mnohem PŘIROZENĚJŠÍ pro ženu dosáhnout orgasmu přímou stimulací klitorisu než čistě jenom pohlavním stykem. Takže je-li pomůcka tím, co vám přinese pocity, po kterých toužíte, proč si jí nedopřát?

  2. Absolutně nesouhlasím. SIKOVNÝ MUŽ totiž dle mé osobní zkušennosti ví, že ženský G-bod potřebuje v mnoha případech delší stimulaci, než je doba, po kterou vydrží jeho prsty (penis bývá často je pro stimulaci G-bodu a klitorisu většinou ještě o měco málo vhodnější, než prsty). Tato doba může být řádově desítky minut až kolem hodiny. Proto myslím, že takový "vzorový ŠIKOVNÝ MUŽ" se do postele vybaví i pomůckami, aby se mu nestalo, že nechá partnerku díky svému vyčerpání neuspokojenou uprostřed prožitku.

  3. Dohodou a přijetím lidskosti každého z nás. A také změnou postojů a očekávání. Většina párů se v tomto případě zavírá do "ohrádky", kterou si sami vyrobili.  Prakticky to znamená, že můžete například sdílet vzájemnou intimitu a přitom nemusíte nezbytně nutně požadovat od sebe navzájem, abyste byli oba vzrušení. Jeden může například masturbovat a druhý to s ním sdílet. Když nezměníte pohled na možnosti intimního sdílení ve vztahu, nedáte si ani příležitost prožívat něco nového a zajímavého.

  4. Osobně myslím, že je o něco otevřenější přístup mladých lidí k sexualitě a že již nepanuje taková xenofobie vůči alternativním preferencím a orientacím.  Je výrazný rozdíl mezi lidmi kolem třiceti let a generací padesátníku. Lidé kolem třicítky jsou mnohem ochotnější vzít v potaz variantu, že i v sexualitě se můžeme ledasčemu naučit. V otázkách ženské sexuality ještě stále ale mnoho žen uvažuje v dimeních uvažování svých babiček. Takže po této stránce máme ještě mnoho co dohánět.

  5. Na toto téma buudu mít v červnu kurz. Více najdete na mých stránkách zde: http://www.sex-koucink.cz/umeni_potesit_muze.php.

  Pěkný den a na viděnou,

  J. Gaia.

  superkarma: 0 26.04.2010, 09:03:24
 3. [22] univerzální uklízečka [*]

  právě jsme s holkama nad vínkem daly dohromady tento seznam otázek:

  1. Co si myslíte o používání erotických pomůcek? Myslíte, že prožitku z milování škodí, nebo pomáhají?

  2. Souhlasíte s názorem, že šikovný muž si do postele nemusí brát na pomoc erotické hračky nebo je naopak kombinaci muž + vibrátor ideální spojení?

  3. Jak lze vyřešit odlišný sexuální apetit partnerů, z nichž jeden vyžaduje sex mnohem častěji?

  4. Co si myslíte o znalostech a dovednostech v oblasti sexu u současných mladých lidí? Jsou informovanější a obratnější než starší generace?

  5. Jak se stát lepší milenkou?

  1. na komentář reaguje Julie Gaia P. — #23
  superkarma: 0 25.04.2010, 14:45:15
 4. [21] Yazoo [*]

  tak mě napadá otázek asi miliarda.

  Jak se k takové práci člověk dostane? A jaké má paní koučka vzdělání, tím chci říct, že na sexkoučování asi neexistuje nějaká škola, takže kam si došla pro znalosti a vědomosti z oboru?

  A proč se pro tuhle netradiční práci rozhodla?

  Co konkrétně dají lidem kurzu a sezení u koučky? Co se při těch lekcích sexu vlastně děje?

  A jak už nakousla ToraTora Tora, jak učíte lidi masturbačním technikám?

  A pak by mě zajímalo, jací lidé chodí žádat o pomoc sex koučku. Jsou to mladí nebo starší, ženy, muži nebo páry, inženýři nebo dělníci? Tak nějak obecná charakteristika. A jaký je nejčastější důvod návštěvy?

  Uff to je asi všechno. Předem díky za odpovědi.

  1. na komentář reaguje Julie Gaia P. — #24
  superkarma: 0 25.04.2010, 09:59:56
 5. avatar
  [20] Eva Soukupová [*]

  Lukáš Čejka — #19 a takovej wrestling na xboxu Sml57 není nad to svému soupěři virtuálně rozmlátit lebeň skládací židlí. To se pak v reálu můžete i několikrát usmiřovat Sml58

  superkarma: 0 20.04.2010, 12:32:40
 6. avatar
  [19] Lukáš Čejka [*]

  Brenda Volšová — #18 to nemuzes srovnavat, plejstejsna je uslechtila zabava  Sml32

  1. na komentář reaguje Eva Soukupová — #20
  superkarma: 0 19.04.2010, 23:20:43
 7. [18] Osmimetrová anakonda visící na větvi [*]

  Lukáš Čejka — #17 to samý, co proti xboxu

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #19
  superkarma: 0 19.04.2010, 22:46:11
 8. avatar
  [17] Lukáš Čejka [*]

  Brenda Volšová — #16 co mas proti plejstejsne?Sml31

  1. na komentář reaguje Brenda Volšová — #18
  superkarma: 0 19.04.2010, 22:26:12
 9. [16] Osmimetrová anakonda visící na větvi [*]

  Jé, paní má príma džob. "U mě cíl není znám. Já v podstatě respektuju to, co si vytyčí on jako svůj cíl. Pro mě žádný

  cíl v tu chvíli není." Kdyby lidi nečučeli furt na bednu, nevysedávali u kompjůtru, nehráli na plejstejšnu a věnovali se za dlouhých večerů sami sobě jako v kdysi dávno, paní Poupětová by asi skončila na pracáku.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #17
  superkarma: 0 19.04.2010, 22:16:29
 10. avatar
  [15] RenataP [*]

  Sixty — #14 no jiiiiistěééééé Sml31

  já  nevím, proč ty lidi furt otravujou nějakým souložením, to fakt nechápete, že je důležitý co nejdřív otupit libido a obětovat svůj čas, zdraví a peníze svému zaměstnavateli????Sml24

  Ještě aby si zaměstnanci schovávali energii do postele, to by tak hrálo. S nočníma směnama a dvanáctkama na vás, vy chamradi líná!Sml58

  superkarma: 0 19.04.2010, 20:34:55
 11. [14] Sixty [*]

  rusalka2008 — #8 paní asi poradí změnu image pokud to tedy nějak rozumně lze, případně koupit něco hezkého na sebe a hlavně někam pryč s manželem odjet, nejlépe do exotikých krajůSml16Jak to ale udělat dvakrát týdně tedy neporadí asi ani ona, pokud chodíme do normální práceSml32A pravda je, že šílet z někoho po víc jak 10 letech každonočního sdílení lože je velmi neobvyklé. To neznamená, že je sex špatný. Prostě ten "ošial" vyprchá...

  1. na komentář reaguje RenataP — #15
  superkarma: 0 19.04.2010, 19:12:45
 12. avatar
  [13] Lukáš Čejka [*]

  rusalka2008 — #8 Jeste ho muzes zmlatit, to je na zahalku nejlepsi lek. Sml57

  superkarma: 0 19.04.2010, 15:49:18
 13. avatar
  [12] paníliška [*]

  ToraToraTora — #9 Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 19.04.2010, 15:22:54
 14. avatar
  [11] SENSITIVESKIN [*]

  bože,co je tohle za debilní dobuSml15

  superkarma: 0 19.04.2010, 12:34:44
 15. avatar
  [10] mio [*]

  ToraToraTora — #9 Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 19.04.2010, 12:16:35
 16. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  Paní Poupětovou obdivuji....to fakt není práce pro každého. Já, která nedovedu polopaticky a hlavně v klidu naučit kohokoliv cokoliv, například dceru háčkovat, nevím, jak bych učila lidi masturbovatSml24

  1. na komentář reaguje mio — #10
  2. na komentář reaguje paníliška — #12
  superkarma: 1 19.04.2010, 11:39:09
 17. avatar
  [8] rusalka2008 [*]

  Jsme spolu přes 15 let a on mi začal tvrdit, že už ho sex nebaví a že ztratil chuť (ne erekci)... Přitom nemá jinou a má mě rád... existuje nějaká jiná motivace než se jednou měsíčně přemoct a málem škemrat? Sml15 

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #13
  2. na komentář reaguje Sixty — #14
  superkarma: 0 19.04.2010, 11:25:53
 18. avatar
  [7] OlgaMarie [*]

  RenataP — #4 Suzanne — #3 Kdybych měla papírové kapesníky, tak mu jeden podám, ať si utře nos.Sml57

  superkarma: 0 19.04.2010, 11:20:31
 19. avatar
  [6] Petrushe [*]

  Myslím, že si všechny tyhle důležité informace dokážu zdarma vygůglit Sml32

  superkarma: 0 19.04.2010, 10:29:51
 20. avatar
  [5] átéčko [*]

  RenataP — #1 Souhlas! Sml67

  superkarma: 0 19.04.2010, 10:13:45
 21. avatar
  [4] RenataP [*]

  OlgaMarie — #2 ale to není o koučinku, ale o emoční inteligenci Sml79

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #7
  superkarma: 0 19.04.2010, 09:25:34
 22. avatar
  [3] Suzanne [*]

  OlgaMarie — #2 můj ty světeSml52Sml52Sml52 to je debilSml24

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #7
  superkarma: 0 19.04.2010, 08:25:52
 23. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  RenataP — #1 Sex koučka zní sice všelijak, ale myslím si, že dost lidí potřebuje jen poradit. Kdysi jsem vyslechla:

  "Měla by si koupit žehlicí prkno a naučit se přirážet."

  Mladík, takřka se soplem u nosu, komentoval sexuální výkon jakési dívky kámošovi v autobuse.Sml80 On by potřeboval kopnout do kulí. 

  1. na komentář reaguje Suzanne — #3
  2. na komentář reaguje RenataP — #4
  superkarma: 0 19.04.2010, 07:53:35
 24. avatar
  [1] RenataP [*]

  koučka je sice celkem kočka, takže jistě mnoho mužů projeví zájem o trenérské služby... ale jinak...

  ...já nevím, lidi už neví co koulema a fr..ndama....fakt! Sml52

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #2
  2. na komentář reaguje átéčko — #5
  superkarma: 0 19.04.2010, 06:33:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme