Vadí jí lidská bezohlednost vůči přírodě a všudypřítomný nepořádek. Proč si lidé neberou odpadky s sebou domů, když je nedostatek odpadkových košů na parkovištích a odpočívadlech? Na to se ptá ve svém příspěvku

Krásný den naše ženy a redakce,dneska bude určitě hodně příspěvků, protože každého ve svém okolí něco štve a chtěli bychom to změnit, ale těžko se nám to podaří. Protože jsou mezi náma tací, kterým na ničem nezáleží, co není moje, to mohu zničit.

Mám moc ráda pobyt v přírodě ať už na dovolené, při turistice, odpočinku a nebo cyklistice, ale ne všude se cítíte dobře a každý to pozná na první pohled. Záleží mi na čistotě a příjemném prostředí, tam se jedině můžu cítit i s rodinou pěkně.. Nesnáším pohozené odpadky v lese, příkopech kolem silnic, poničené lavičky a počmárané zdi. Pěkně mě může vytočit, když si mládež na vzrostlých stromech vyznává lásku, dá se to přece i vyjádřit jinak.

Špatné je, že na parkovištích a odpočívadlech se nachází málo odpadkových košů nebo jsou poničené, každý spapká svačinu a odpadky vyhodí, škoda, že je nenapadne si odpad vzít domů a tam ho vyhodit v kuchyni pod stůl, to bychom pak v přírodě měli čisto.

Dříve, když jsme byly malé holky a vyjely jsme si Bažantnicí do Ratibořic, tak cestou byla spousta laviček na odpočinek pro starší lidi a zamilované, teď tam jsou jenom dvě. Do našeho města jezdí spouta turistů a městu by na čistotě mělo záležet, když se podíváte do naší ulice, hned vedle našeho domu je radnice, tady se uklízí stále, ale na okolí naši představitelé města zapomínají. S vandalismem se asi nic dělat nedá, vždy se někdo najde, komu mu na životním prostředí nezáleží.

Ahoj všechny Jindriska8

Myslím, že je to všechno v lidech. Ve výchově už od malička. Nebo vás by snad napadlo hodit papír na zem?Upozorníte někoho, kdo to udělá, aby se zastyděl?

Co štve vás, milé ženy-in. Už budeme pomalu končit, tak si pospěšte.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama