Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. Problémy s močovými cestami znají hlavně ženy, a to díky fyziologii pohlavních orgánů. Močová trubice je totiž se svými pěti centimetry třikrát kratší než u mužů. Tak se mohou bakterie dostat do měchýře daleko snadněji. Tyto potíže potkají alespoň jednou v životě dokonce každou druhou ženu. Začíná to tím, že se nám chce často „na malou“, pak se přidá tlak a bolest v podbřišku nebo v bedrech nebo i pálení a řezání při močení. Některé nešťastnice počáteční příznaky přehlížejí a doufají, že to samo přejde. Většinou ale mají smůlu. Potíže se vracejí a co víc, horší se!

Příčiny onemocnění

V 85 % případů je příčinou infekce močových cest u žen bakterie Escherichia coli, která jsou součástí naší stolice. Brání střeva před přemnožením nebezpečných bakterií. Jakmile se však dostanou do pochvy nebo do močového ústrojí, přemnoží se tam a vyčerpávají imunitu močového systému. Příčinou potíží může být např. nachlazení, nízký příjem tekutin, přítomnost kamenů, snížená imunita, přehnaná nebo naopak špatná hygiena, střídání sexuálních partnerů a řada dalších faktorů. V případě, že první příznaky onemocnění močových cest neřešíme, může se infekce rozšířit z močového měchýře do ledvin a hrozí nám vážné potíže. Pokud se pak záněty opakují, mohou vést až k urgentní inkontinenci, což pro ženy představuje velmi výrazný zásah do kvality života! Ale to už je zase jiná kapitola.

Dbejte na prevenci, je důležitá!

Pro ochranu svých močových cest můžeme udělat opravdu hodně. Preferujte sprchu před koupáním ve vaně a toaletním papírem se utírejte zásadně odpředu dozadu. Choďte na toaletu tak často, jak potřebujete. Zadržování moči totiž dává bakteriím příležitost se množit. Velice důležité je dodržování pitného režimu, při obtížích se doporučuje vypít až 3 l tekutin denně. Ledviny i močové cesty se musí „proplachovat“ dostatečným množstvím tekutin. Nevystavujte močový měchýř horku ani zimě - nesedejte si na zmrzlou zem ani topení.
Při obtížích může pomoci také dodržování některých dietních opatření: nejezte příliš ostrá a kořeněná jídla a vynechejte kofeinové nápoje. Pokuste se omezit i sladká jídla, protože cukry podporují množení bakterií v močovém ústrojí. Větší riziko infekcí hrozí také kuřačkám.

Brusinky - zázračný lék z přírody

Málokdo ví, že spolehlivým pomocníkem v péči o močový systém jsou brusinky. Jsou zdrojem výživných látek a antioxidantů a mají antibakteriální účinek. Jenže máte vždy po ruce brusinky a navíc v dostatečném množství? Řešením jsou stále populárnější potravinové doplňky s extraktem z brusinek. Vyzkoušet můžete třeba produkty řady Urinal, které obsahují vysokou koncentraci extraktu z brusinek velkoplodých. Novinkou je dárkové balení doplňku stravy Urinal, které obsahuje 60 tobolkové balení nového inovovaného produktu Urinal, určeného pro dlouhodobou péči o močové cesty a krásnou konvičku s šálkem na čaj.

Urinal

Důležité je podchytit první příznaky včas a zahájit léčbu co nejdříve!

Všechny produkty řady Urinal obsahují pouze bezpečné přírodní látky, nemají žádné vedlejší účinky a lze je užívat dlouhodobě. O problematice potíží s močovými cestami se dozvíte více na www.uroinfekce.cz

Reklama