.

Nepodceňujte energii dárků! Přijatá věc může přinést radost i starost

Magie

Nepodceňujte energii dárků! Přijatá věc může přinést radost i starost

Dárek. Už to slovo má v sobě magickou moc. Některé si ze zdánlivě nepochopitelných důvodů schováváme roky. Máme pocit, že díky nim se nám žije lépe. Jiné naopak ze svého života brzy vyprovodíme. Nedělají nám dobře...

Vysvětlení podobným pocitů je celkem prosté. Není dárek jako dárek. Dárek, aby dlouhodobě potěšil, musí být totiž dán opravdu z lásky. Nic jiného se nepočítá. Ba naopak. Pokud nějakou věc dostaneme od osoby, s kterou si „nesedíme“ - jen ze společenské povinnosti, případně i dokonce přímo z podlého záměru, může takový dárek i škodit. Pojďme se tedy blíže podívat na dárky z energetického pohledu, ne ve smyslu fyziky, ale z pohledu duchovního.

dárek

Jakýkoliv dárek je symbolem a nástrojem budování vztahu mezi dárcem a obdarovaným - a jako takový může mít několik účelů,“ říká Jiří Alarzach, který vidí každému do duše a vedle svého civilního zaměstnání pomáhá lidem skrz karty najít cestu z nešťastných situací.

Dárky dle jeho slov mohou sloužit k řadě věcí - od těch ryze pragmatických, kdy si dárkem kupujeme něčí přízeň, nebo se vykupujeme ze svého černého svědomí, přes dárky, kterými děláme vlastně radost sami sobě (to je například ono muži oblíbené erotické prádélko) až po dárky, které mají symbolický čí často dokonce magický rozměr.

A když už je řeč o magii, tou největší magickou sílou je, jak jistě tušíte, láska,“ pokračuje ve svém výkladu Jirka Alarzach. A to prý láska ve všech podobách, nejen láska milenecká.

Největší hodnotu mají dle jeho slov proto obrázky, které nám darují naše děti, ne proto, že by to dostaly za úkol ve školce či škole, ale jen tak z čisté radosti a lásky.

 • Dále jsou to všechny ty maličkosti, které jsou pro ostatní lidi bezcennými tretkami, ale pro nás jsou nesmírně vzácné, protože jsou spojeny s lidmi a situacemi, které máme rádi.

Není podmínkou, že by měly být vlastnoručně vyrobené, důležité je, aby do nich ten, kdo je daruje, vložil onu záhadnou a nekonečně mocnou sílu lásky. A vůbec to nemusí dělat nějakým magickým rituálem.

Naše myšlenky se totiž zapisují do všeho, s čím přijdeme do styku,“ vysvětluje odborník na věci mezi nebem a zemí. „Na jedné straně je to fajn, pokud někoho opravdu milujete a obdarujete jej, nemusíte se učit magické rituály a provádět kouzla za úplňku, aby energie lásky byla ve vašem daru přítomna a vyzařovala z něj. Na druhé straně to s sebou přináší určitá nebezpečí, zvláště pak pokud jde o velmi oblíbený dárek - šperk,“ varuje.

 • Šperky jsou údajně totiž velmi osobní předměty. Nosíme je přímo na těle a v tomto bezprostředním kontaktu s námi jsou po dlouhou dobu. Navíc, pokud jsou opatřeny kameny, mají schopnost energii nejen absorbovat, ale také znásobovat a velice účinně předávat. Ne nadarmo jsou prstýnky symbolem lásky a partnerství.

Jistě jste už slyšeli různé historky o špercích, které svým novým majitelům přinášejí neštěstí a smůlu. Dokonce i českou královskou korunu provází podobná pověst, která varuje toho, kdo by s ní chtěl zdobit svou hlavu neoprávněně, před špatným koncem,“ sahá do historie náš dnešní host.

A dodává, že všechny tyto příběhy mají skutečně velmi často reálný základ. Pořídit tedy dárek z lásky ve starožitnictví není zrovna dobrý nápad, pokud nejste zrovna výjimečně citlivým člověkem, který tyto energie dokáže vnímat a vyhnout se jim.

Jak vybrat nejlepší dárek z lásky?

Nejlepší je nějaký předmět, který bude moci mít váš partner nablízku po většinu dne. Ano, třeba i ta hrozná plyšová věc, kterou jste viděli, a hned vás napadlo, že ji prostě musíte koupit a darovat, to může být“ směje se muž, který navzdory svému drsnému vzezření má sám velmi citlivou duši.

A jak to udělat, aby energie dárku byla ještě silnější? Jednoduchou metodou, jak dárek energeticky „nabít“, je vzít jej před darováním do dlaní a soustředit se na city, které k obdarovanému cítíte. Představujte si při tom, jak energie vaší lásky (ale také třeba přátelství, soucitu, pomoci, podpory, víry, podle potřeby) vstupuje skrze vaše dlaně do předmětu. Po chvíli ucítíte, jak se vaše dlaně zahřívají (někdy mohu i brnět) - to je znamení, že energie proudí. Nechte ji proudit dle svého uvážení několik minut a pak dárek zabalte a můžete jej věnovat. Kdykoliv pak na obdarovanou osobu pomyslíte, předmět, který jste takto darovali, způsobí, že se vaše energie dostane k osobě, které je určena daleko snáz a silnější.

A co je nejdůležitější? Abyste takovéto magické dárky z lásky měli komu darovat a také jimi byli obdarováváni.

Přečtěte si také:

   
02.03.2016 - Magie - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [9] bobani [*]

  na to moc nevěřím

  superkarma: 0 02.03.2016, 18:07:18
 2. [8] bobulebob [*]

  něco na tom bude Sml22

  superkarma: 1 02.03.2016, 17:13:02
 3. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  moc hezké čtení Sml58

  superkarma: 1 02.03.2016, 16:50:11
 4. [6] Rikina [*]

  Proto já už pár let dávám lidem věci k jídlu či pití, to se spotřebuje a nemusí člověk řešit, jakou to mělo energii, a jestli to bylo dostatečně magické. Sml24

  superkarma: 4 02.03.2016, 10:46:57
 5. avatar
  [5] Ferdas [*]

  Sml67

  superkarma: 0 02.03.2016, 10:32:56
 6. [4] Pavlína Süserová [*]

  Sml16

  superkarma: 0 02.03.2016, 10:30:13
 7. avatar
  [3] RenataMor [*]

  Sml67

  superkarma: 0 02.03.2016, 09:42:32
 8. avatar
  [2] enka1 [*]

  Eliana — #1 Sml16

  superkarma: 0 02.03.2016, 09:41:31
 9. avatar
  [1] Eliana [*]

  Hezky jsem si početla! Příjemný článek! Něco na tom jeSml22, když si dává člověk povinostní dárky či se snaží jen tak odbýt celý ten proces, ztrácí to na všem. Já i nejmenší věc balím jako královský klenot, protože to dá práci a něco navíc té věci člověk dáSml16, nějaký svůj otisk.

  1. na komentář reaguje enka1 — #2
  superkarma: 2 02.03.2016, 05:56:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme