Společnost postupem doby zvládá vyrobit již téměř cokoli. V televizi můžeme občas vidět roboty, kterým k naprosté dokonalosti stačí jen málo. Funkce počítačů a jiné elektroniky se neustále zvyšuje. Ale stále ve chvíli, kdy si vzájemně přejeme k narozeninám či k svátku, je pro nás nejdůležitější: být dlouho zdraví.

 

Můžete být bohatá, slavná, všemi obletovaná, ale ve chvíli, kdy onemocníte a lékaři si nevědí rady, jste v koncích. Nepomůže vám fakt, že máme 21. století a vývoj jde stále kupředu.

A co teprve v okamžiku, kdy se rozhodnete otěhotnět. Pokoušíte se o to nejen měsíce, ale i roky. A stále nic.

 

Knihu Léčba neplodnosti (Podrobný rádce neplodným párům) napsala společně s doktorku C. M. Doherty Američanka Melanie Morissey Clark. Žena, která ví, o čem píše. Sama několikrát o dítě v době těhotenství přišla, a nakonec díky pomoci doktorky Doherty porodila trojčata.

 

Velké plus této publikace je především nejen ve vysvětlení určitého problému neplodnosti, ale i přehled léků, které jsou dostání v České republice. Máte možnost se tak dovědět nejen o základních příčinách neplodnosti, ale také se informovat o případné léčbě.

 

Kniha se nesoustředí pouze na ženskou neplodnost, ale také na tu mužskou. Co se týká neplodnosti, jsou na tom totiž obě pohlaví stejně. 40 % všech případů je způsobeno mužským a 40 % ženským faktorem. Zbývajících 20 % je způsobeno kombinací mužského a ženského faktoru a nebo příčina není nikdy objasněna.

 

Podrobný rádce neplodným párům se pro vás během čtení stává partnerem, který se vám snaží nejen vysvětlit vaše případné zdravotní problémy, ale také dává rady, jak zvládat psychický tlak a pocity bezmocnosti.

Dává vám na výběr cesty, kterými je možné jít. Informuje vás o případné adopci či pěstounství. Předkládá adresář center asistované reprodukce a spolupracujících institucí v České republice a na Slovensku.

 

Máte-li problémy s oplodněním, nezůstávejte v tom sama a neinformovaná. Melanie Morissey Clark prožívala před lety podobné pocity úzkosti a beznaděje jako možná vy nebo někdo z vašich blízkých. Není doktorkou, která jen radí to, co se naučila na škole. Ví, jaký je to pocit, když nevíte, jak dál…


 

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!
Odpovězte během dnešního dne správně na tuto otázku a zúčastněte se slosování o 5 knih od M. M. Clark a C. M. Doherty – Léčba neplodnosti (Podrobný rádce neplodným párům)!

 

soutěžní otázka: Z kolika procent je neplodnost ovlivněna muži?

   

Své odpovědi vkládejte ZDE. 


20. BŘEZNA - VYHODNOCENÍ

Milé ženy-in, soutěže o knihu se zúčastnilo celkem 107 z vás. Jen dvě odpovědi byly špatně.

odpověď na soutěžní otázku: Neplodnost je ovlivněna muži ze 40 procent.

Ti, kteří od nás obdrží knihu Léčba neplodnosti:
pietro
muf
kombucha
elenvaca
mea

Reklama