Až si budete připíjet na Nový rok oblíbeným bublinkovým nápojem, patrně to nebude šampaňské, šampáňo či šampíčko, ale „obyčejný“ sekt. Jaký je v tom rozdíl?

champ

„Šampaňské  je jediné víno, po kterém zůstává žena krásná,“ řekla kdysi slavná milenka krále Ludvíka XV. Markýza de Pompadour. Dlužno dodat, že měla na mysli ono pravé Champagne, a ne sekt, se kterým si ho běžní konzumenti bublinek tak často pletou.

Pravé šampaňské hodno tohoto názvu nese francouzská značka Moet & Chandon z kraje Champagne, na kterém si pochutnávají královské rodiny z Anglie, Dánska, Belgie, Španělska, a dokonce si na něm slastně pomlaskávají i kněží ve Vatikánu.

O ochrannou známku Champagne se dokonce vedly a vedou stovky, ne-li tisíce soudních sporů. Například slavný francouzský návrhář Yves Saint Laurent, nechť je mu země lehká, dal svému parfému nejen jméno Champagne, ale dokonce i flakon měl podobu zátky. Flakon mu nechali, ale jméno musel změnit.

Ale zpět bublinkám. Tentokrát sestupme z aristokratických výšin a věnujme se nám dostupnému sektu.

Který si vybrat?

Radši suchý „brut“, který má v sobě jen nepatrné množství cukru a hodí se výborně i jako aperitiv nebo „welcome drink“?  Polosladký „demi sec“, který patří mezi nejoblíbenější, nebo dokonce sladký „sec“, který můžete podávat se zmrzlinou a jahodami.

Blíží se Silvestr a většina z nás si sektem připíjí na Nový rok.

Jen tak pro zajímavost: Víte, že v každé lahvi na nás čeká skoro 250 milionů bublinek? Proto nám také stoupá do hlavy rychleji než běžné víno. Aby nám opravdu chutnalo, mělo by mít správnou teplotu, a to 6-9 stupňů, kterou udržujeme v „chladiči“.

Své nezaměnitelné aroma si nejlépe zachová ve sklence tvaru flétny, a aby méně pěnilo, naléváme ho do nakloněné sklenice.

Teď už zbývá jen popřát na zdraví, smočit rty a nechat prchavé svěží bublinky rozběhnout po jazyku!

Reklama