Jako poslední čtenářský příspěvek si přečtěte ten od Gerdy. Oslovení neznamená, že při jeho psaní požila, jen že napsala jako jedna z prvních. A ještě výrazné upozornění: V 15.10 začne anketa, ve které budete mít hodinu na to, rozhodnout o vítězném příspěvku!

Dobré ráno všem abstinentům i umírněným poživatelům:)

Přiznám se bez mučení, že se mezi těmi dvěma příjemnými nápoji nemusím vůbec rozhodovat, protože...piju oboje! Samozřejmě, civilizovaně, neopíjím se v žádném případě. A kdy pivo a kdy víno?? Podle společenských příruček platí - pivo má přednost! Totiž, pije se před vínem a když si po něm dáte skleničku vína, k pivu se už vracet nemá. Když jsem byla v jiném stavu a bylo mi hrozně zle po zabijačkovém jelitu a to tak, až jsem skončila v nemocnici, lékař se na mě dost mračil, že jsem to zapila sodovkou. Co mračil-za hlavu se chytal!! Můj argument, že jsem přece těhotná, nezabral a jen si mručel, že „těm maminám by zakázali nejradši všecko“...od té doby vím, že k jídlu prostě pivo patří. Kvůli trávení. Pozor, nepiju žádné patoky, ale vybírám si. Europiva mi nechutnají, mám radši kvalitu. Značky nevyjmenovávám, za všecky ale vzpomenu jednu, kterou jsme hasívali žízeň po celodenní jízdě na kole v Čechách. Byl to Rychtář - přímo od čepu a dobře ošetřený i vychlazený. No, a k tomu vínu...na talířku přede mnou se na mě usmívá pěkný střapec vinné révy. Víno je stejně jako pivo ušlechtilý nápoj s bohatou historií. Co se ho naopěvovalo básníků i trubadůrů...Na víno chodím do blízké vinotéky, červené mám sice taky ráda, ale pořád vede bílé. Z moravských vinic. Víno prý je mléko starců - no, nazvat mě stařenou, to by autor výroku letěl! Uznat to ale musím - mléko už nesnesu, víno můžu. Lékaři dokonce rozumnou konzumaci doporučují, tak proč ne? Chodím si na Pálavu - ale ne tu moc sladkou - Rulandské šedé, Chardonnay. To na pití. Na vaření postačí např. Ryzlink, přišla jsem na to, že do rizota víno patří a když se přidá namísto vody, jídlo dostane vynikající chuť. A co na závěr? Stará pravda, že čistá voda rozum nekalí, proti tomu nemůžu říct nic, ano. Je to tak. Jenže...“In vino veritas“! A to se musí taky uznat. Nebo: „Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník. Nebudeme stonat, nebudeme mřít“ - to jsou snad pádné argumenty, abych přesvědčila i abstinenta, že nespáchá žádný hřích, když si se mnou připije!! A teď mi napadá.... kam zařadit burčák?!

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2013: Pivo, nebo víno

K tématu příspěvky již neposílejte. Tento příspěvek je jedním ze čtyř, které prošly redakčním sítem, nebo chcete-li předvýběrem.

Na vás bude rozhodout, který z uvěřejněných příspěvků (uveřejníme je v časovém rozmezí od 13.30 do 15.00) získá slíbený dárek, totiž šest piv Gambrinus s příchutěmi a dvě krásné skeleničky na šampaňské. Anketu, ve které rozhodnete, uveřejníme v 15.10. Na hlasování budete mít přesně hodinu, tedy anketa skončí v 16.10.

vyhra

Reklama