Čtenářka Kamir byla před časem pozvána na tradiční polskou svatbu. A zažila tam jí velmi nemilou situaci. A nemilá nebyla jen pro ni. Děkuji Kamir za váš příspěvek. V dětství jsem znal jen pusinkování od babiček a maminky, nyní se přeci jen počet olíbávaných přátel zvyšuje, nikdy však nelíbu nikoho, o kom bych měl sebemenší pochybnost, že je mu to nelibé… A nikdy, nikdy nelíbu pány. :)

Milé ženy,muži IN,
Vítání s polibky nemůže mít snad rád nikdo.Patří to k návštěvám, mám ale pocit,že náš český národ není tak kontaktní jako jiné.

Je to už  let dozadu byli jsme pozváni na svatbu do Polska nedaleko Varšavy do vesnice asi o 300 obyvatelích.Naše česká strana čítala asi 8  aut 40 lidí.Jeli jsme pospolu, den dopředu jediní kdo chyběli byla celá strana ženicha(můj bratranec) tety a strýce Ty už tam byli  dopředu.Naše auto bylo druhé za strejdou, moment příjezdu je nezapomenutelný.

Vesnice připravena,ozdobena a 300 lidí je málo.Na první osádku se vrhla vítací smršť líbali se na 3x.Celá osádka 1 auta byla uvítána..Můj táta(děda)tehdy na manžela „neotvírej auto nebudu se líbat s půlkou Evropy“naprosto zděšen“.A s tamtou a s tamtou né to né“odmítal opustit auto.
Postupně se vroucně líbali se všemi chlapy s chlapama,babičky,tetičky,děti v šoku.Vydrželi jsme ale bylo to hrozné. Podat ruku s pevným stiskem,pohled do očí ano to ano ale tohle prosím NEEEEEEEEEE.

Krásná pohodové Vánoce přeje Kamir


Téma dne – vítání milé i nemilé

  • Jak se vítáte s cizími lidmi a jak se známými
  • Které způsoby vítání jsou milé a které nemilé?
  • Na jaké přivítání nikdy nezapomenete?
  • Koho letos ještě přivítáte a jak se na ně, ji, něj těšíte?
  • Jaké přivítání byste nikomu nepřála?
  • A koho byste ráda přivítala?

Své úvahy, příběhy, fotografie, videa, prostě vše, co se k tomuto tématu váže, očekávám na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás, co přispějete k tématu dne smysluplným příspěvkem, odměním. A věřte, že to bude vítané překvapení!

Reklama