Bulvár

Neotevřu, ať se děje, co se děje!

Zdravím Vás!

Jen skončí Vánoce, začínám mít po těle opět nepříjemný pocit... Blíží se totiž Velikonoce. Ano, ty já strašně nerada!!! A dokonce i vím proč. My je totiž doma museli slavit. Copak táta, ten z domu vždy vystřelil rád, vyprášit své kolegyně z práce, po tetičkách a domů se vždy vracel ve veeeelmi dobré náladě a párkrát mu samozřejmě bylo i dost zle. Jenže já nikdy nesměla nikam. Kamarádky ráno utíkaly z domu pryč před koledníky. A já se stresem v těle čekala, až u nás zase někdo zazvoní. Pamatuji se, že jsem se vždy neuvěřitelně styděla. Vždy jsem nesnášela to otočení se ke klukům zády. Ještě teď, když si na to vzpomenu, je mi hrozně. Pak přišel soused, který Velikonoce bere už vůbec moc vážně, takže voňavčičky byly jeho. To si pak člověk ty Velikonoce připomínal ještě minimálně za týden, protože všude to bylo cítit lacinými voňavkami.

Když jsem se stala plnoletou, tak jsem se zařekla, že takovéto „šaškárny" (ostatní „Velikonocmilové" snad prominou) nebudu mamce předvádět. Tak jsem vždy někam odjela. S přítelem do zoo, na výlet, s pejskem do lesa apod.  Nyní již pár let máme svůj byt, bydlíme ve větším městě, kde se naštěstí tolik Velikonoce nedrží, a co je nejlepší, nikdo mne tu nezná. :) Co se týče výzdoby, tu jsem si letos udělala poprvé (jinak jsem tyto svátky jara totálně ignoroval). Dala jsem si do vázy vrbové proutky a na ně zavěsila barevná vajíčka a mašličky. Vypadá to kouzelně, to musím uznat. Ale to je moje celé slavení Velikonoc. :) Od babičky dostaneme mazanec, jako každý rok. Navíc jsem si vypěstovala svou velikonoční tradici, kterou dodržuji každoročně od té doby, co nebydlím u rodičů. Vždy na Velikonoční pondělí odjíždíme na „čumendu" do zoo. Je to krásný výlet, člověk se pěkně projde, bereme s sebou i pejska, takže domů se vracíme všichni příjemně unavení a s pocitem dobře stráveného dne.

Kdybych nebyla odmala nucená se toho všeho velikonočního chaosu účastnit, tak bych teď možná i Velikonoce absolvovala s nadšením. Jelikož tomu ale tak v dětství nebylo a nucená jsem byla víc než hodně, tak ve mně tyhle svátky vyvolávají stres, nervozitu a úzkost. Vždy na Velikonoční pondělí mám strach, že někdo zazvoní, a to třeba i večer. Takže když náhodou někdo zvoní, prostě neotevřu, ať se děje, co se děje. No, nejspíš kdyby nás chtěli evakuovat, tak já zůstanu doma, zalezlá pod postelí s utkvělou představou, že to jsou koledníci a dělají si ze mě srandu, jen abych vylezla a otevřela jim... Proto utíkám daleko od města a užívám si výletů. Už v pondělí mne jeden čeká. Kam? No přece do zoo. :)

Krásné Velikonoce všem, co je chtějí mít krásné, přeje
Dominika     


Pane jo, ve vás tedy rodina vypěstovala slušné velikonoční trauma! A přitom to všichni mysleli tak dobře... Díky za upřímnost.

   
06.04.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. [15] Tobbi [*]

  Rikina: To je asi každého volba. Já se vždycky podívám kukátkem a když je tam cizí člověk, otevírám na řetízek. Připadá mi to normální a o něco lepší než jednou říkat, "kdybych si jen tehdy dávala větší pozor..." Naučili mě to rodiče jako dítě a tak v tom pokračuju.

  superkarma: 0 09.04.2007, 10:34:09
 2. [14] Rikina [*]

  Meander: no já na tom nelpím, aby se mi lidi předem ohlašovali, nejsem anglická královna. Fakt se mi ještě nestalo, že by přišel zločinec, vrah či násilník. A to nebydlím na nejlepší adrese, kde by to dole u vchodu do domu lustrovala nějaká ta ochranka. Maskovaní vrazi zvoněj u dveří jenom ve špatných filmech...

  superkarma: 0 08.04.2007, 01:01:09
 3. avatar
  [13] Meander [*]

  Rikina: Podle mě je. Otvírám jen ohlášeným návštěvám. A můžou se ohlásit minutu předem, telefon mají.

  superkarma: 0 08.04.2007, 00:05:30
 4. [12] Rikina [*]

  Neotvírat cizím lidem je normální? Mě ještě nikdo neukousl, řetízek na dveřích nemám, a otevřu každému, kdo zvoní. Pokud mám důvod se s ním nebavit, tak zase zavřu. Velikonoce jako takové mi v zásadě nevadí, na pomlázku k nám nikdo stejně nechodí, neb příbuzní a známí jsou dávno poučeni, že si to nepřeju. Jako zvyk bych koledování zrušila, ačkoliv mě také nikdo nikdy neuhodil pomlázkou doopravdy, vždycky jenom symbolicky, a už je to dávno.

  superkarma: 0 07.04.2007, 23:49:54
 5. [10] Tobbi [*]

  Neotvírat cizím lidem je snad normální Od toho je na dveřích takový ten řetízek. Velikonoce nesnáším, neslavím a nikdo mi to ani nemusel zprotivovat. Protivné jsou mi samy od sebe. Vlastně se mi nikdy nestalo, že by mě skutečně někdo zbil (táta je citlivá osoba a když na to přišlo, pomlázkou jen sympolicky hýbal, to samé různí strýcové) ale kámošky ukazovaly po Velikonocích ve škole i modřiny

  superkarma: 0 07.04.2007, 10:54:56
 6. [9] Samík97 [*]

  To je divné,z měst na vesnici jezdí lidi, kteří za celý rok jsou tu vidět jen na koledu,jejich děti si to moc užívají a nejsou to více opálení spoluobčané!Chodí i dospělí, kteří se s našimi chlapy "svezou".Ale na :Koleda,koleda rum nebo řízek neslyším a vajíčko nechtějí.

  superkarma: 0 07.04.2007, 00:57:35
 7. [8] 1Mona [*]

  Náš tatík se jednou vrátil v botách č.7, i když má devítky.Jak se do nich mohl narvat, netušíme.Ale byl tak veselý, že mu to potíže zřejmě nečinilo!

  superkarma: 0 06.04.2007, 21:56:42
 8. avatar
  [7] Beruška1 [*]

  Taky neotvírám a nikdy jsem neotvírala.

  superkarma: 0 06.04.2007, 11:46:32
 9. avatar
  [5] wampiregirl [*]

  Jsem na tom skoro stejně - jako malá jsme byla nucena nastavovat klukům zadek. Teď taky většinou jezdíme s přítelem někam na výlet.

  superkarma: 0 06.04.2007, 11:01:01
 10. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  taky neotvírám,už není komu

  superkarma: 0 06.04.2007, 11:00:12
 11. avatar
  [3] Dooma [*]

  Velikonoce pro mně prostě nejsou to pravé ořechové... Ale od předešlých let jsem pokročila a udělala alespoň tu výzdobu Dominika

  superkarma: 0 06.04.2007, 11:00:12
 12. avatar
  [1] algidda [*]

  Dobře děláš.

  superkarma: 0 06.04.2007, 10:47:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme