O kom je řeč? O psovi čtenářky Krišpíny, pokud ale chcete vědět, o jakou se jedná rasu, rozkřikněte si tuto novinku...

Mít psa, to je i velký závazek, nejen potěšení. Jaké je to štěstí, když má člověk psa pohodového...


Zdravím všechny čtenářky i redakci.
Nemůžu říct, která rasa psa se mi líbí nejvíc, pokud jsou to štěňata, tak všechny. Doma mi říkají, že mám asi nějakou úchylku, protože se mi líbí všechno macaté a tak trošku zdegenerované. Doma jsme mívali psi různých ras, od jezevčíka, přes vlčáka k čau-čau. Posledních pár let nějak nebyl čas si pejska pořídil, byly jiné starosti, tak jako všude, kde jsou malé děti, rodinný domek, trošku zlobilo zdraví. Před nedávnem se ale v souvislosti s pejskama nemile projevily naše děti - panicky se psů začaly bát. Stačilo malé štěňátko a náš mladší synek dostával hysterický záchvat. A to byl asi ten správný impuls k tomu, abychom si opět pejska pořídili. Přemýšleli jsme, jaká rasa by byla k dětem nejvhodnější a nemohli se rozhodnout. Shodou náhod nám byl nabídnut krásný pejsek křížence staforda s labradorem. Trošku jsem z toho měla strach, článků o stafordech jsem přečetla dost a vždycky to nebylo příjemné čtení. Probrali jsme to se zkušenějšími pejskaři a majiteli psích rodičů. Rozhodnuto bylo v momentě, kdy jsme pejska viděli. Malý Pája se od něj nehne, pravil, že konečně máme svého psa. Trošku jsme váhali nad jménem, ale jelikož to bylo v době olympiády, vybírali jsme podle sportovců. Já samozřejmě nejen podle jejich výkonů, ale i stavby těla. Vyhrál jamajský sprinter Usain Bolt, i když plavec Phelbs byl těsně za ním. Mohl to být i Emil, protože řečí mého drahého „Zátopek byl borec a byl taky dost rychlej“. Máme Bolta a zbožňujeme ho. A on nás doufám taky. Pro mě po dlouhé době tvor, který ke mě upírá vděčně oči, neodmlouvá, všechno sežere a nefrfňá, že mu to nechutná.

bolt

Krásný den nejen všem pískařům,
Krišpína

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední odpolední novince se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu.

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

A kterých 5 čtenářek za svůj příspěvek získalo slíbených 2.000 extra bodyů do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama