Čtenářka Simič to má doma rozdělené a tím pádem klid. A nechápe, proč některé ženy své muže ke společným nákupům nutí. To je jako by vás muž tahal do autoservisu. No, nemá pravdu?

Krásný den všem na Ženě-in. Často se o nás, ženách, říká, že nakupování máme jako koníčka a že jím léčíme své bolístky a smutnou duši. Chtěla bych potkat toho, kdo to říká. Pravděpodobně by ode mě taky jednu „koupil“. Bez nákupů jídla a dalších věcí se prostě neobejdeme, tudíž já to řeším tak, že s manželem jedeme jednou týdně na velký nákup do supermarketu pro větší zásobu a pak si sama chodím denně u nás doma do malinkého krámku na čerstvé pečivo a jiné maličkosti.

S manželem problémy nemám, zato s dětmi je to docela nervák. Starší syn si s oblibou čte složení potravin a prohlíží obaly. Mladší dcera se mění v chobotnici, takže se natahuje po všem, co jí padne do očka. Nakonec stejně nakoupíme spoustu věcí, které jsme ani neplánovali, ale nákupní „lov“ máme zdárně za sebou.

Když si jdu kupovat oblečení, boty či kosmetiku,c hodím do obchodu sama. Mám ráda při výběru klid, vyzkouším třeba i patero zboží, než si vyberu. Vím, že manžel u těchto nákupech trpí, proto ho neberu a mám klid a času habaděj.

Manžel mě zase nenutí, ať s ním jdu do mototechny nebo vybírat autorádio či nový akušroubovák. A tak je spokojenost na obou dvou stranách, což je ideální stav. Nechápu, proč některé ženy za každou cenu tahají chlapy na nákupy, když je to nebaví, jsou ubrblaní, protivní a otrávení. I když, přiznejme si, jak bychom se tvářily my kdyby nás chlapi s sebou brali třeba do autoservisu.

Taky bychom se tvářily znuděně, pořád bychom provokativně koukaly na hodinky a modlily se, ať už je to za námi. Takže co z toho vyplývá? Nákupy jsou bohužel nutností, tak si to snažme co nejvíce ulehčit a zpříjemnit a ne zažívat nervák s umrčeným, spěchajícím a kysele se tvářícím chlapem v zádech!!!

Krásný, snad konečně slunečný víkend, přeje Vaše Simič.

Máte pravdu, naprosto s vámi souhlasím

A vy, milé ženy-in? Není lepší se vzdát „pomoci“ a mít klid? Myslíte, že ho k nákupům nezbytně potřebujete? Radíte se spolu, co koupit, nebo to máte předem rozhodnuté a jdete podle seznamu? V čem vám je nejvíc nápomocný? Aby tlačil vozík? Pomohl s výběrem? Odnesl těžké věci z auta? Řídil?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama