Děkujeme za vtipný příspěvek od TTT a doufáme, že se její katastrofická předpověď nevyplní.

Já kozačky zbožnuji.....to je vám asi jasné. Jelikož jsem se dobrovolně odsoudila k podpatkové vášni na 365 dní v roce, tak to jinak ani nejde. Psycholog by možná vydedukoval, že si kompenzuji dětství, kdy jsem byla zodpovědnou maminkou láskyplně nucena chodit v kotníčkových kožených botách s traktorovou podrážkou unisexového vzhledu. Bylo těžké si v nich zničit klenbu, vyvrtnout kotník při tůře stejně jako zaujmout kohokoliv:(  Sigmund Freud by z mé touhy po dlouhých a pevných botách vydedukoval uplně něco jiného.

Mé první kozačky byly malým svátkem, láskou na první dotek i branou do pekel. Od té doby nenosím od října do března nic jiného. Ctím klasiku: vysoké, na podpatku, elegantní v černé nebo hnědé barvě...

A mají se u mě dobře. Vždycky po vyzutí do nich strčím srolovaný časopis, aby neležely jak zvadlý tulipán. Jsou to jediné botky, které znají leštidlo, impregnaci, vlažnou lázeň i závist tchýně. Prostě patří do rodiny.

Letos už mi cuká v patě, že bych si zasloužila zase nějaký pěkný modýlek.... jenže ouha. V Polsku prý už žábám roste zimní srts a myslivci s hrůzou zjistili, že králíci mění barvy. Rasisti. Podle tarotu Míši Kudláčkové to vypadá, že spíš upgraduju holínky na nějakou zimní verzi. Jestli vsadím na poláky, to abych sháněla válenky. A vsadím-li na ukrajinsko-ruské vztahy, oželím boty, vyhodím kotel a koupím kamínka.

Prozatím se odvážím být optimistou. Koneckonců pesimismus protahuje ksicht a kozačky na podpatku zas nohy...alespoň opticky. Až nás zasypou tuny sněhu a česká kotlina bude připomínat víc ruský film než oplývat mlékem a strdím, pomněte na mne....jak na šteklích s lopatou hledám auto.

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ale musel by na vás být hezký pohled

Co vy a kozačky, milé ženy-in? Jaké nejraději nosíte? Klasiku, sportovní, nebo si troufnete na extravaganci. Vzpomenete si na své první? Kolikatery kozačky jste vystřídala poslední dobou? Jste také kozačkový maniak? Kde nejraději kozačky kupujete? Odejdete vždy s pořízenou? Jakým úlovkem se můžete pochlubit teď? Napište nám

redakce@zena-in.cz

 

Reklama