už víte, co to je? No jasně, stará dobrá mikina. No stará, to jsem malinko přehnala, ale před devadesátým rokem to byla u nás spíš vzácnost. Já nevím jak vy, ale my jsme s holkama vybrakovaly babičkám prádelníky, nakoupily Duhy a barvily tlusté jégrovky, obracely je na ruby, obšívaly švy barevnými bavlnkami, jenom abychom naplnily touhu po tomto ,,zápaďáckém“ kousku oblečení. Až s přílivem sekáčů a později butiků se trh trochu naplnil.


Mikina je báječný vynález. Postrádá konzervatismus svetru a prkennost bundy. A právem si našla místo v šatníku nejen mladých dívek, ale i zralých žen. Já osobně na ně nedám dopustit, a to se řadím spíš mezi tu odrostlejší část ženské populace. Mikina, třeba ta s kapucou, vám dokáže ubrat léta, aniž byste se musela cítit jako diblík.


Stačí vybrat tu správnou barvu a střih. Nebojte se výrazných odstínů, působí sportovně a udělají dobře vaší pleti. Volné a objemné bundy nechte raději teenagerům. Přesně pro vás budou projmuté a tvarující střihy s vtipnými detaily a pružnými lemy.


K čemu je nosit?
Nejlépe se hodí k džínám a volným plátěným kalhotám. Abyste nevypadala jako cvičitelka aerobiku, doplňte sportovní základ elegantním doplňkem, třeba koženými mokasínami nebo aktuálními balerínkami. A můžete vyrazit na nákupy nebo na procházku krásnou podzimní přírodou.Co vy na to?
Není právě teď ten nejlepší čas na pěknou mikinu? Ještě je dost teplo, abyste ji nemusela schovávat pod zimní bundou, a ráno už dost chladno na krátký rukáv. A když je vám horko? Není nic jednoduššího, než ji uvázat kolem pasu.

Reklama