Novinky

Není sestřička jako sestřička

To je pravda, ale malé děti to ještě neví. I o tom nám napsala čtenářka bokul. Opět velmi pěkné!

I vám moc děkuju, milá bokul. Máte pravdu, děti jsou naše zlatíčka.


Milé čtenářky, čtenáři i vážená redakce,

troufám si tvrdit, že často hlášky dětí mohou nejvíce zhodnotit a užít si jejich rodiče. Někdy ona dětská moudra vyvolají úsměv, někdy překvapení, někdy rodiče doženou i ke studu.

Z hlášek mého čtyřletého syna jsem si vybavila reakci z toho pondělka. Šli jsme společně z nákupu a já jsem se ho chystala poinformovat o tom, že půjde na operaci s očima:

„Tak mi dneska Davídku volala z Litomyšle sestřička ...“ a než jsem to stačila dopovědět, dostala jsem úžasnou reakci.

„Jé, mami, já už mám sestřičku? :-)“

Bohužel jsem Dádu musela zklamat a odpovědět mu, že to byla sestřička od pana doktora. Nicméně asi mu to ještě leželo v hlavě, protože se mě po cestě ještě několikrát ptal, kdy tedy bude mít sestřičku nebo bráchu. Upozorňuji nejsem těhotná a manžel druhé nechce, takže jde čistě o reakci pramenící z touhy po kamarádce nebo kamarádovi.

Z mailu jsem pak ještě vytáhla jednu hlášku, s kterou se mi chlubil manžel:

Dáda u jednoho baráku u školky viděl Halloweenskou dýni.

Povídá: „To je ale velká dýně.“

Manžel: „To je.“

Dáda: „To ale musela být veliká brambora.“

Pro vysvětlení - loni společně vyráběli malé ozdoby, které se ozdobili stejně jako dýně akorát to bylo z brambory. Inspiraci jsem našla na internetu, doma jsme si dvě Halloweenská světýlka vyrobili. A Dáda pak zřejmě naznal, že všechny dýně se vyrábějí z brambor. Nutno ještě podotknout, že pravou dýni jsme dlabali v knihovně v rámci jedné akce.

Kdo z Vás má děti, jistě ví, že jsou to poklady, které umí překvapit. Často pravda nevím, zda se mám schovat v návaznosti na řeči, podívej se na tamtoho pána (a ona je to zrovna paní s ne úplně ženskými rysy) a nebo naopak. Možná v každé takové situaci trochu zčervenám, ale snažím se zachovat klid, zrovna v těchto chvílích jsem přesvědčena o tom, že tyto hlášky nejsou naschválem nebo provokací. Spíš jde o vnímání světa dětskýma očima.

A na závěr ještě jedna perla, za kterou mohou všechny obchodní řetězce, které pořádají akce typu „Nakupte za 200 Kč a dostanete...“. Tyto akce bývají obrovským magnetem. A když pak přijdete k pokladně a ještě nemáte spočítanou útratu a Vaše dítě desetkrát bombarduje paní prodavačku dotazem „Máme velkej nákup?“ „Máme velkej nákup?“ „Paní, máme velkej nákup???“... Člověk by někdy zalezl pod košík, aby nebyl vidět.

Ale ano, to jsou ta naše zlatíčka, děti, které často bezprostředně reagují na podněty. A rozhodně není od věci si aspoň některé ty hlášky zapsat. Přeci jen děti rychle rostou a kouzlo mnohých dětských hlášek je nenahraditelné.

Krásný víkend všem přeje bokul

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Dnešní téma zní: Hlášky našich dětí.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá za odměnu vitamíny Marťánci a dva dětské šampóny Garnier Kids (meruňka a zelené jablko).

hlasky

   
22.03.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [3] Trefa [*]

  Trefa:deti si radi opakuji veci po dospelich,aniz by vedeli co to znamena.

  superkarma: 0 24.03.2013, 16:13:00
 2. [2] FAXÍK [*]

  děti řeknou co si myslí a co vidí, dospělí si to jen myslí, ale nikdy to nevysloví...

  superkarma: 0 24.03.2013, 10:21:17
 3. avatar
  [1] Makynka [*]

  Reakce na okolní lidi zažíváme pořád v MHD Sml16 Taky nevím, co mám dělat, když můj synek na někoho ukáže a přes celý autobus se ptá, proč má ta paní divný vlasy nebo jestli je už hodně stará a brzy umře... A to mu pokaždé vysvětluju, že to nemá dělat.

  superkarma: 0 22.03.2013, 15:41:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme