Možná některé z vás tento názor překvapí, stejně jako překvapil redakci, ale jsem zastáncem klasického šlehače bílku. Ostatně v kuchyni je dnes spousta vychytávek, ale některé staré věci jsou prostě nepřekonatelné...

domácí

Rozhodl jsem se napsat ódu na starý šlehač bílku. Bohužel vám sem nemohu dát fotku, ale doufám, že víte, o jaký nástroj se jedná. Je to takový plastový tubus s těsným víčkem, v něm na tyčce dva proděravěné kruhy - funguje trochu jako píst. Vzpomínám si, jak jsme s ním za mala mamince pomáhali bílek šlehat, a bylo to vždycky otázkou okamžiku, bílek byl dokonale našlehaný, prostě něco úžasného!

Moje stávající domácnost tento šlehač postrádá (což je i důvod, proč vám sem nedávám fotku). Všemožné náhražky, které jsem zkoušel, mi připadají neadekvátně pracné - jde-li o ruční, nebo příliš složité a těžko kontrolovatelné, jde-li o elektrické.

Co jsem zkusil

Zkoušel jsem použít ruční metodu s metličkou různých typů. Jako nejpoužitelnější se ukázala metlička půlkruhová se spirálkou, ale šlehal jsem opravdu dlouho a ruka mě bolela ještě další dva dny.

Zkoušel jsem také robota s metličkami, tam šlo bílek našlehat celkem rychle, ale v obou případech jsem nebyl s výsledkem spokojen. Sníh mi připadal tak nějak málo vzdušný, a proto bych zde rád a přede všemi veřejně pronesl...

Ó starý ruční šlehači bílku, jsi dokonalý, jsi prostě skvělý. Jsi krásný, máš jedinečnou konstrukci a obejít se bez tebe nelze!

Prosím, poraďte mi, kde tento úžasný šlehač dnes koupit!?

Téma dne 5. října 2011: Kuchyně - stará je dobrá

Jistě mi dáte za pravdu, že některé kuchyňské náčiní a spotřebiče nové nenahradí. Asi se neshodneme konkrétně na těch jednotlivých NEJ, protože každý jsme zvyklí na něco trochu jiného, ale...

  • Které kuchyňské náčiní či spotřebič z dob minulých je pro vás nenahraditelný?

Odpověď na tuto otázku, popřípadě i s jednou fotografií daného spotřebiče, očekávám na redakční e-mailové adrese (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na zveřejnění a získání pěkného dárku. Totiž knížky Přirozeně štíhlí od Bethenny Frankelové a Eve Adamsonové (vydalo nakladatelství iKAR) a stylingový sprej Lybar 3v1 make new look.

kniha tužidlo

Reklama