Čtenářka Bokul dnes zahání smutek, a tak si udělala radost dortíkem a čajem i kávou. Jaký má k oběma nápojům vztah, i proč je smutná, se dozvíte z jejího psaní. Já Vám Bokul děkuji za Vaše psaní a veřte mi, že je mi vás líto. 600 bodů, to moc není… škoda

Milý Radku, vážené čtenářky, vážení čtenáři.

Dnešní dopolední svačinka mne inspirovala k tomu napsat Vám o mé lásce k nápojům, které jsou dnešním tématem. Mám totiž na stole oba dva a vedle nich ještě pivní dort od paní, která dnes slaví narozeniny.

Pokud bych si měla vybrat mezi čajem a kávou, vyhrál by čaj. Ovšem nikoli černý, zelený, bílý. Já totiž preferuji čaje ovocné nebo bylinné. Představují pro mne osvěžení a nulový příjem kalorií (pokud si ovšem neudělám čaj sypaný, který pak sním).

Kdo pije čaje, má jistě představu o tom, že není čaj jako čaj. Z ekonomických důvodů jsem dlouho pila ty nejlevnější čaje. Většinou prodávané v diskontních prodejnách po 100 kusech. Pokud člověk neochutná nic lepšího, dá se to pít a dokonce i s chutí. Tu a tam změna příchutě, když byli čaje v akci – tak bych popsala moji konzumaci zejména v době, kdy jsem byla doma na rodičovské dovolené. Pak jsem ale v práci měla možnost ochutnat čaj od Biogeny a nestačila jsem koukat. Chuťově sladký čaj, ač nepřislazený, výrazné aroma – překvapení pro chuťové pohárky. A tak jsem si pár krabic tohoto „luxusního“ zboží pořídila domů. Většinou si ze dvou sáčků čaje uvařím celou konvici. Nemusím mít extra silné aroma. Na straně chuť vymáchaných ponožek, jak říkám výsledku s použitím diskontních čajů, nějak nemusím.

Pokud neznáte, existuje i čaj, který se dává do studené vody. Ozkoušela jsem ho také, a je to změna. Nicméně více mi stejně chutná klasicky uvařený čaj, který nechám v konvici vychladnout.

Ještě pár slov k černému čaji. Nejlepší černý čaj jsem pila v Londýně, nachystal nám ho s mlékem k snídani kamarád. A řeknu Vám, ten bych si klidně dala zas. Jinak černé čaje, zelené i bílé nemusím. Nějak mi nedělají dobře na žaludek. Na straně druhé o to více mám ráda Rooibos.

Co se týče kávy, klidně bych mohla tvrdit, že jí k životu nepotřebuji. Pravidelně sice nakupuji jak mletou tak instantní kávu pro manžela, ale samotnou mě to neláká. Výjimečně využiju instantní kávu k přípravě frapé.

Jednou mi sestřenice mojí mamky na návštěvě uvařila kávu. Ani se neptala, zda chci kafe a já dostala hrnek turecké. Tehdy jsem jí vypila, ze slušnosti, poprvé a naposledy. Když už si tu kávu udělám, tak sáhnu i po mléku. A v práci díky šikovnému kávovaru je ta kávička extra chutná. Latté nebo cappuccino s našlehaným mlíčkem, to je dobrůtka. A řeknu Vám díky možnosti ozkoušet nápoj z čerstvě namleté kávy, s našlehaným mlíčkem, mám stále víc chuť pořídit si domů pořádný kávovar. Sice by ho víc využil manžel, ale proč ne. Přeci jen dobrý kávovar dokáže posunout požitek z kávy někam jinam. A když je k němu ještě upečená nějaká dobrota, zaplesá nejedna duše. Nebo se pletu?

káva, čaj a dort

Pokud se Vám nad mojí fotografií sbíhaly sliny, musím Vám říct, že vše, co je na obrázku chutnalo výborně. Na ochutnání jsem vzorek nenechala…

Bokul

PS: Těmi dobrotami jsem trochu dnes konejšila žal – protože se mi nepodařilo splnit minimálního počtu bodů v Tajemné soutěži. Do 33 333 bodů mi chybělo dnes před sedmou hodinou ranní cca 600 bodů a už jsem to nestihla dohnat.


Co pro vás znamená káva, nebo čaj?

  • Popište nám své kávové/ čajové každodenní rituály
  • Co pro vás tyto nápoje znamenají?
  • Dokážete si bez nich představit svůj život?
  • Seznámila jste se v kavárně, nebo čajovně?
  • Pila jste nějakou velkou kávovou, nebo čajovou zvláštnost?
  • Dáváte přednost turkovi, či latté, nebo ristrettu?
  • Máte nějakou vtipnou, zajímavou historku, ve které hlavní roli hraje čaj, nebo káva?

Vše co vás napadne mi posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás,co mi k tématu přispěje,dnes na konci editace odměním balíčkem plným různých druhů káv.

Reklama